Majka1979

Sestra bouřeSestra bouřeLucinda Riley

Ani príbeh druhej zo sestier, Ally, nenechá človeka len tak knihou preletieť.Užila som si ju od začiatku do konca, príbeh, ktorý mi prišiel silnejší ako predošlý.
Ally sa zamiluje do muža, ktorý s ňou strávil kopec času na lodi, plavia sa spolu a ich vzťah je už v takom štádiu, že sa rozhodnú zosobášiť. Ale až po jednej súťaži, na ktorej Ally prichádza o všetko, o svoj sen, o muža svojich snov a život sa jej rozpadá. Po strate otca stráca aj milovaného muža, ktorý umrie pri záchrane niekoho z posádky lode.
Rozhodne sa aj ona zistiť niečo o svojej minulosti, jej otec aj jej zanechal body k tomu, aby zistila kým je a odkiaľ pochádza.
A tak sa púšťa do pátrania, aj jej pátranie ju privádza na miesta, kde sa dozvedá zaujímavé a niekedy až šokujúce zistenia o svojej rodine. Stretáva sa s ľuďmi, ktorí jej odhaľujú jej minulosť, minulosť ľudí, ktorí pre hudobný svet niečo znamenali a možno budú znamenať aj niečo pre ňu. A ktovie... možno pri hľadaní stretne aj novú lásku... Alebo žeby už jej srdce naveky patrilo mužovi, ktorého stratila na mori?
Dojemný príbeh, plný zvratov, lásky, bolesti, nádeje a hlavne súdržnosti sestier, ktoré hoci sú každá inde, tak sú vždy pri tej, ktorá ich v tom momente potrebuje

Sedm sesterSedm sesterLucinda Riley

Konečne som mala možnosť sa dostať k tejto knihe. Predsa len mám všetkých 5 častí, co vyšli a veruže som sa od knihy nemohla odtrhnúť.

Príbeh rodiny a dcér, adoptivnych dcér výnimočného muža, ktorý z nich vychoval naozaj skvelé ženy za pomoci Mariny, ktorá bola presne ba toto najatá a bola pre dievčatá ako ich vlastná matka a tak ich aj milovala, ako vlastné deti.

Prvý príbeh je príbeh ženy menom Maia. Zažila si svoje, ale aj tak sa živí tým po čom túžila. Stala sa z nej prekladateľka. Ako jediná žije v blízkosti svojho otca.
Po jeho smrti je to práve ona, kto to má svojim mladším sestrám oznámiť.

A potom ako sa všetko vyrieši ohľadom otca, dostane šancu vyhľadať svoju biologickú rodinu. Dozvedá sa oveľa viac o svojej rodine a aj sama o sebe. Stretáva muža, pre ktorého pracuje, prekladala mu jeho knihu. A vznikne medzi nimi puto, ktoré je snáď silnejšie ako to, ktoré zažila jej biologická rodina.
Niekedy nám minulosť ukáže, že predsa krv nie je voda.

Silný príbeh, nevedela som do posledných strán, co všetko ešte zažije a dozvie sa o svojej rodine a zistí sama o sebe. Tým sa aj jej život začne vyvíjať, silná Maia, váha, ale nakoniec verí, že si zvolí tú správnu cestu.

Vrelo odporúčam tým, čo majú radi silné príbehy a tajomstvá či záhady, ktoré treba vyriešiť.

Hriešne bohatýHriešne bohatýMeghan March

Nepriateľstvo dvoch rodín, ich večný boj a nenávisť. A láska dvoch mladých ľudí, ktorí sú práve z týchto rodín. Všetko sa zamotáva, prelínanie minulosti a prítomnosti. Nikto týmto dvom nepraje, no aj tak sa rozhodnú dať tomu šancu. V minulosti neúspešne a ona sa vydá za iného. Po čase sa vracia a opäť ho stretáva. Ona je zlomená, on nezabudlo. Ona je vdova a uteká pred tým, čo ju naháňa a on konečne nájde to, na čo čakal 10 rokov.... stačí jedna správa a môže to byť ich koniec? Alebo presa len nie?
Pre tých, čo nemajú radi otvorené konce, tak toto má otvorený koniec a teda musím čakať na pokračovanie, ten záver teda bol, no autorka si nechala záležať na tom, aby sme sa tešili na pokračovanie, ktoré netuším, kedy bude.
Zo začiatku mi vadilo prechádzanie z minulosti do prítomnosti, zdalo sa mi to také kostrbaté, ale potom keď sa príbeh rozbehol, bolo to fajn. V druhej časti sa veľa vecí objasní ( v tejto mi to chýbalo), ktoré zostávajú záhadou stále.

Rande na balkoněRande na balkoněFelicia Kingsley

Práve dočítaná.... obálka síce nič moc, ale príbeh krásny.
Obdobie karantény, áno súčasné obdobie opísané dianím v Taliansku. Nie sú tam zbytočné fakty. Je to príbeh dvoch ľudí, ktorí sa spoznajú vďaka tomu, že museli zostať doma a nemali inú možnosť.
Jedného dňa sa Alex a Didi stretnú na balkóne, stretnutia sa opakujú, potom sa stretnú na terase.
Avšak je zákaz vychádzania a tak nič nie je ideálne.
A možno niečo predsa len áno...

Plameň v hmlePlameň v hmleRenée Ahdieh

Nádherný, neuveriteľný príbeh, ktorý čitateľa stiahne hneď od začiatku. Nie je tam žiadny rozbeh, je tam rovno akcia, čo je pre tento štýl veľmi dobré.
Mariko sa má vydať za princa. Po ceste k nemu ju prepadnú a majú ju v pláne zabiť, zabijú však jej slúžku, jej sa podarí uniknúť a tak ide do lesa sama, pátra a rozhodne sa, že ak chce zistiť, čo a kto je za tým, že má práve ona umrieť, tak sa z nej musí stať chlapec a nie dievča. V chlapčenskom oblečení sa dostáva do partie, nebezpečnej partie, ktorá ju podľa jej názoru chcela zabiť. A tak sa stáva jednou z nich. Nevedia, kto je, nemajú poňatia, čo plánuje, len ona vie, čo chce dosiahnuť, ale niečo jej to prekazí. Žeby to bola láska? Obetuje lásku alebo pomstu? Čo z toho si vyberie? A čo ak príde na to, že budú oproti sebe stáť dvaja muži - jej brať a ten, pri ktorom sa jej vždy rozbúcha srdce? Koho si potom vyberie?
Stále som čakala, kto príde, čo sa stane, kto ju odhalí a ako ona unikne. Neuveriteľné. Určite odporúčam všetkým, ktorí majú radi záhady a kto si potrpí na to, aby príbeh gradoval :)

Vůně FrancieVůně FrancieAmanda Hampson

Možno trošku z iného súdka, ale určite som rada, že som si knihu prečítala a mám ju. :)
Iris sa rozhodne zmeniť prostredie a prijíma prácu vo Francúzsku. Cestuje z Anglicka do Francúzska pracovať pre niekoho, koho nepozná a od začiatku netuší, čo tam bude robiť.
Zisťuje veľa zaujímavých faktov z minulosti tajomného pána Brooka a jeho žena, ktorá sa vydáva za jeho sestru, tak tá sa vykreslí ako riadna mrcha a žena, ktorá pre peniaze urobí všetko.
Iris stretáva aj lásku, aj tam sú však prekážky.
Všetko sa krásne rozpletie na konci, kde pán Brook urobí niečo, čo prekvapí aj samotnú Iris. A láska k mužovi, ktorý sa jej prizná k niečomu, čo urobil, aj tak dostáva šancu a či ju využije a obetuje všetko, to už je otázka, na ktorú dostanete odpoveď v tejto knihe :)

Vánoční koledy lady OsbaldestoneovéVánoční koledy lady OsbaldestoneovéS. Laurens (pseudonym)

Tak ako prvú časť tejto série, tak som si vychutnala aj túto druhú. Autorka ma nesklamala, jej príbeh som hltala. Obľúbila som si ako hlavnú hrdinku, tak aj jej výmyselné vnúčatá. A atmosféra dedinky, ktorá si navzájom pomáha a žije ako taká správna rodinná komunita bola pre mňa pohladením pre dušu.
Samozrejme nechýbala tu ani láska, k tomu patrila a tí dvaja, ktorí sa v tomto príbehu dali dokopy boli priam ako z rozprávky.
Určite to stálo za to a som rada, že má kniha svoje čestné miesto v mojej knižnici.
Už teraz sa teším na ďalšie knihy od autorky a čo som postrehla, tak by mala vydať ďalšie časti na Vianoce 2021, kde budú opäť naši starí známi hrdinovia :)

Kroniky prachu – Pár stránek navíc…Kroniky prachu – Pár stránek navíc…Lin Rina

Ak máte Kroniky prachu tak, neváhajte a určite si zabezpečte aj túto knihu :) A ten kto nemá Kroniky prachu, tak vám ju vrelo odporúčam, patrí medzi moje top knihy, jej kúpu určite neľutujem :)
Osobne som čítala na to, že to je zbytočné a podobne, čo si osobne nemyslím. Dozviete sa v nej veľa vecí, ktoré sa do Kroník nevošli, je tam aj nádherné ukončenie príbehu a aj odhalenie tajomstva Thomasovej rodiny ako aj listy, ktoré si písali postavy z kníh. Sú tam postrehy autorky, opisy postáv a aj pár obrázkov postáv, aby sme si vedeli prestaviť ako vyzerali.
Cítila som sa, ako keby som to bola ja, kto sa tam pohybuje, Do príbehu ako keby som osobne patrila, akoby som bola tam s nimi ako ich tajný sledovateľ. Jediná vec ma mrzí, že to už skončilo. :)
Ale určite si ju prečítam viackrát :) Takéto knihy sa platí mať v knižnici, zaslúžia si mať čestné miesto v nej :)

Notting Hill pod sněhemNotting Hill pod sněhemJules Wake

Zo začiatku sa to ako-tak rozbiehalo, no potom sa to zaseklo na skúšaní na ZŠ, pre mňa to bol príjemný romantický príbeh, ale očakávania boli určite vyššie.
Bolo tam samozrejme aj iskrenie medzi dvoma ľuďmi, bohatý muž a obyčajné dievča, ale na mňa to bolo slabšie.
Ale tým, ktorí nemajú extra nároky na knihy ako ja, tak pre tých to bude pohladenie pre ich romantickú dušu.

Věřit znovuVěřit znovuMona Kasten

Kniha je za mnou, úprimne povedané, že som sa dosť trápila, hoci príbeh nebol zlý. Niekedy nie je možno dobré, ak človek všetky časti číta po sebe. Možno mi vadilo , že opäť chúďa dievča menom Dawn a Spencer sa ju snaží zachrániť a uľahčiť jej jej život, keďže žije na internáte s nymfomankou.
V príbehu sa opäť vyskytuje aj Kaden a aj Allie, ako aj zvyšný ľudia z partie.

Neodrádzam vás, viem, že viacerí ju čítali a chvália si ju, len vyjadrujem svoj názor a verím, že ma zaňho nikto neukrižuje

Začít znovuZačít znovuMona Kasten

Určite neľutujem, že som sa konečne pustila do čítania tejto knihy.
Kaden, potetovaný nepríjemný chlapík si hľadá podnájomníka, nemôže to byť žena, má na to voje dôvody...
Allie, ako dcéra bohatých rodičov, ktorá odchádza z domu, aby konečne mohla žiť svoj vlastný život a splniť si sen a stať sa po štúdiu učiteľkou. Hľadá si byt a ten Kadenov jej sadne, ale ako to bude s tým, že on ženu ako spolubývajúcu nechce?
Dostane ten byt a k nemu pravidlá, neskutočne sprosté pravidlá...
Dokážu ich obaja dodržať? Ako blízko si Allie Kadena pustí? A čo on? Obaja majú za sebou toho veľa, obaja zažili v minulosti niečo, čo chcú pustiť z hlavy a vzťah ich dvoch? To nepripadá do úvahy.... Alebo áno?
Určite ak ste nečítali, prečítajte si, nebudete ľutovať :)

MaddoxMaddoxMelanie Moreland

Po dnešku zastávam názor, že človek si musí knihu prečítať od začiatku do konca, aby mohol súdiť.
Počula som toľko na ňu, že je slabá, nanič a podobne. A pre mňa bola možno najlepšia z tých troch, čo som doteraz čítala.
Neľahké detstvo Maddoxa a Dee ich spája, ale spája ich aj niečo iné - ani jeden z nich nechce stratiť kontrolu nad svojím životom. A záleží len na nich, či si lásku do svojho života vpustia alebo nie...V knihe nechýba ani sex, ktorý tomu dodáva tú správnu šťavu :)
Nechýba aj vývoj vzťahov Bentleyho ako aj Aidna.
Určite aj ďalší príbeh bude stáť za to, aby mal čestné miesto v mojej knižnici :)

29.12.2020

Na kolenouNa kolenouMeredith Wild

Veľmi pekný príbeh, od začiatku do konca som ho čítala s tým, že čo všetko v ňom ešte zažijem a na milé príhody nebolo veruže núdza. Začiatok bol taký trošku hr, ale mne osobne to nevadilo, len teda možno niekto by si povedal, že do toho skočila autorka veľmi rýchlo. Veľmi ľahúčko sa to čítalo a už teraz viem, že si druhú časť tejto série veľmi rada kúpim :) Štýl autorky mi sadol a na ďalšie knihy sa teším :)

26.12.2020

Drzý bastardDrzý bastardVi Keeland

Výborná kniha, veľmi sa mi páčila. Od začiatku do konca som sa nenudila.
Príbeh sa pre mňa dosť zamotával v strede knihy.
To vyjasnenie bolo skvelé a aj iskrenie medzi dvoma hlavnými postavami.
Všetko čo spolu ti dvaja zažili stálo za to.
Už teraz sa teším na ďalšiu knihu od autoriek :)

24.12.2020

Moje nejoblíbenější jednorázovkaMoje nejoblíbenější jednorázovkaChristina Lauren

Osobne nemám knihe čo vytknúť. Od začiatku to bol perfektný príbeh partie ľudí, ktorí si rozumeli. Štyria chlapi, jedna žena... a čo sa stane, ak medzi jedným z nich a ňou príde k niečomu? Ako dopadne ich vzťah? Ide o vzťah alebo len o sex? Všetko to skomplikuje malá-veľká lož, ktorú jeden z nich bude musieť prekusnúť a tí zvyšní traja sa na to budú musieť pozerať a čakať, ako to vyriešia. Ostane partia alebo sa aj tá kvôli tomu rozpadne? Skvelé, zábavné, výborne napísané, pútavé.

20.12.2020

S láskou tvůj SantaS láskou tvůj SantaS.A. Domingo

Knihe som dala šancu a na moje prekvapenie to nevyužila. Musím povedať, že už od začiatku som pozerala s otvorenými ústami, čo to čítam. Je to jednoznačne pre nižšiu vekovú kategóriu a tak musím uznať, že by to bolo pre ma stratou času čítať to celé do konca,

19.12.2020

Sexi darebákSexi darebákStela Rouge

Dnes som ju prečítala, bola slovensky, nebola hrubá a tak som si povedala, že ju zvládnem isto a som rada, že som si ju aj dočítala, ale....
Príbeh bol pekný, nehovorím, že nie, len sa tam skákalo z jedného do druhého, veľmi ťažko sa mi to čítalo po slovensky, to je ale asi len môj problém, no keby to je v CZK, tak ten preklad bude asi o niečo lepší.
V knihe bola láska, sex, nenávisť, zrada, všetko, ale niečo mi tam chýbalo, fakt mi tam niečo chýbalo. Bolo tam toho veľa a chýbalo mi tam také to navedenie do tej situácie, ak ma chápete, ako to myslím.
Ak by som to hodnotila, či kniha splnila, čo som od nej očakávala, tak by som povedala, že tak na 50% - 60%. Asi som náročná čitateľka, len od autorky som predošlé tri knihy čítala a túto považujem za najslabšiu z nich.

18.12.2020

NashNashJay Crownover

Ani táto kniha nesklamala. Už teraz sa neviem dočkať ďalšej časti série :)

18.12.2020

KolotočKolotočPaulina Świst

Uzasny pribeh. Od autorky som citala aj tu predoslu trilogiu a preto ma velmi potesilo, ze sa stretavam aj v tejto dalsej serii s postavami jej predoslych knih. Mne jednoducho styl tejto autorky perfektne sedi. A uz teraz sa tesim na dalsie jej knihy :)

30.10.2020

Vánoční hostina lady OsbaldestoneovéVánoční hostina lady OsbaldestoneovéS. Laurens (pseudonym)

Autorku mám rada a aj táto jej kniha ma priam vtiahla do deja, určite som čakala pekný príbeh a taký aj bol, prichádzajúce Vianoce, malá dedinka, v ktorej každý pozná každého, výmyselné deti, milujúca babička, ktorá je tou správnou osobnosťou a do príbehu vnáša nielen určité pravidlá, ale aj svoj šarm, šikovnosť a aj tú správnu dávku vtipu a je to tá správna dohadzovačka a neodbytná osoba. Pre mňa to bolo veľmi milé čítanie, určite už teraz sa teším na ďalší príbeh od autorky :)

24.10.2020

Moje vánoční řecká svatbaMoje vánoční řecká svatbaSamantha Tonge

Oproti prvej časti musím povedať, že toto bolo pre mňa sklamanie, čakala som vianočnú atmosféru, pripadalo mi to ako keby sa mali Vianoce skončiť, jednoducho mi tam vadilo veľa vecí, prvá časť úplne skvelá, druhá bola pre mňa úplným sklamaním.

20.10.2020

PodezřelýPodezřelýPaulina Świst

Autorka opäť nesklamala, jej príbeh ma opäť plne stiahol a môžem povedať, že príbeh Marysky a Daniela je ďalším z tých strhujúcich, o napätie nebolo núdze a ak už som si myslela, že viem, čo sa stane, tak opäť ďalšie prekvapenie, jednoducho úžasná kniha od úžasnej autorky.

V knihe nechýbalo napätie, láska, nenávisť, priateľstvo, sex, porozumenie a samozrejme partia správnych ľudí

14.10.2020

Mojich 10 rande naslepoMojich 10 rande naslepoAshley Elston

Sophie, obyčajné dievča, ktoré najradšej trávi svoje voľné dni s jej priateľom sa dozvedá, že jej priateľ je rád, keď spolu nie sú a to je pre ňu rana.
A tak sa jej babka rozhodne spríjemniť prázdniny počas Vianoc a tak sa začína plánovanie rodinných rande naslepo - 10 rande, 10 chalanov, kopec srandy a hlavne veľa zážitkov. A čo na konci? Na konci zistí, že to všetko stálo za to :)
Knihu vrelo odporúčam :)

Videl niekto Jessicu Jenkinsovú?Videl niekto Jessicu Jenkinsovú?Liz Kessler

Očakávanie som mala neisté, nebola som veľmi presvedčená, že ma táto kniha osloví, ale aj tak som sa rozhodla skúsiť ju. Určite ju nemôžem úplne zavrhnúť, no nie je pre mňa, ale niekto mladší to určite ocení.

Milá Bridget, chci těMilá Bridget, chci těVi Keeland

Táto kniha určite patrí medzi moje top. Bridgit a Simon, obaja s rozličnými životnými cieľmi, no jedno majú spoločné, ani jeden z nich nečakal to, čo im osud pripravil do cesty :)
Krásny príbeh, určite si knihu ešte niekedy prečítam :)

Tajomné brehyTajomné brehyElla Carey

Pekný, dojemný príbeh, určite to stálo za prečítanie

Holka, kterou kdysi znalHolka, kterou kdysi znalTracey Garvis Graves

Milý príbeh, keby som mala o pár rôčkov menej, ale určite sa oplatí prečítať si ju :)

08.10.2020

Dcera ztracených bohůDcera ztracených bohůAlžběta Komrsková

Nádherný príbeh, nevedela som sa od knihy odtrhnúť. Určite sa k nej rada vrátim. Príbeh sa čítal ľahko, bolo v ňom veľa zaujímavých a aj napínavých scén. Určite vrelo odporúčam:)

08.10.2020

Po dnešnej noci mi nevolajPo dnešnej noci mi nevolajSimona Rošková

Táto kniha má naozaj sklamala, ale to je tým, že to asi nie je moja šálka kávy.
Proste na mňa to bolo od začiatku poňaté veľmi pesimisticky. Bolo to veľmi smutné. Ale určite to nezavrhujem. Ako sa hovorí 100 ľudí, 100 chutí

06.10.2020

Scandalous: Šokující láskaScandalous: Šokující láskaL. J. Shen

Opäť spokojnosť s tým, čo som čítala, táto séria je jednoducho skvelá. Ani Trent nesklamal. No a samozrejme posledných 100 strán to bola jazda, že som nevedela pustiť knihu z ruky

05.10.2020