Majka1979 Majka1979 komentáře u knih

Šašek Šašek Devney Perry

Príbeh pokračuje touto knihou, páčilo sa mi to. Opäť sa stretávame aj so starými známymi z predošlých kníh, no táto kniha je venovaná príbehu Cass a Lea.
Musím priznať, že táto kniha mi neprišla až taká WAU ako tie predošlé, ale nebola zlá. Len teda asi tie predošlé mali niečo viac, možno to je tým, že som tie postavy už poznala.
Štýl mi sedel, príbeh bol fajn. Asi skôr mi liezol na nervy Leo a Cass mi prišla taká trošku naivná. Ale na príbehu to nič nepokazí. Opäť sú tu problémy, opäť sa niečo musí stať, aby si obaja (hlavne on) uvedomili, kde je ich miesto a čo je v živote naozaj dôležité.
Hoci táto nebola taká topka ako predošlé, na 6.časť sa veľmi teším a určite si ju nenechám ujsť :)

28.03.2024 4 z 5

Zlé jazyky Zlé jazyky Petra Hederová

Veľmi pekný príbeh ženy, dievčatá, ktoré kvôli tomu, aby zapadlo do ženského kolektívu a teda medzi ženy, ktorých životy sú viac bez pestré, uchýli sa ku klamstvu.
Či naozaj stojí za to klamať a potom sa v tom začať strácať, to sa dozviete, keď si prečítate tento príbeh.
Hoci je to jednohubka, za mňa skvelý a určite aj poučný príbeh.
Niekedy je málo viac. A ak vás lož dostane tam, kam aj ju, tak bude rada, že to takto dopadlo.
Môžem len odporúčať

24.03.2024 5 z 5

Všetky cesty vedú sem Všetky cesty vedú sem Mariana Zapata

Opäť niečo tak krásne, príbeh mladej dievčiny, ktorá potom ako ju využije jej expriateľ, skončí v garážovom byte, v ktorom nie je vítaná.
Vďaka peniazom sa jej podarí majiteľa presvedčiť, aby jej ho prenajal na mesiac.
Z mesiaca sa stane oveľa viac. V dedine spozná veľa ľudí aj vďaka práci v obchode, kde sa zamestná.
Všetko vyzerá byť skvelé.
Zmení sa to potom, ako sa jej začne ozývať minulosť a bude sa jej snažit zas zasiahnuť do života.
Ako sa k tomu postaví? A čo jej vzťah s majiteľom domu a jeho synom?
Naozaj jedna top kniha od autorky.
Môžem určite len a len odporúčať :)

23.03.2024 5 z 5

Kde si sa vydala, tam si mlieko pýtaj Kde si sa vydala, tam si mlieko pýtaj Júlia Marcinová

Tak aj ja som neodolala a prečítala som túto knihu. Musím povedať, že podľa názvu som vôbec nevedela, čo čakať. Do polovice knihy som netušila, prečo má kniha názov, aký má.
Je to príbeh, ktorý ma chytil za srdce. Naozaj ide o príbeh jednej rodiny, ale viacerých generácií. Je to o tom, ako to bolo niekedy, kde som si veľa vecí uvedomila a povedala som si, že naozaj stojí za to prečítať si to. A doteraz neľutujem. Nejdem sa rozpisovať, o čom to bolo, pretože nechcem vám pokaziť to príjemné prekvapenie (aspoň za mňa určite príjemné), keď zistíte, aká táto kniha je výnimočná.
Môžem len povedať, že má autorka môj obdiv a veľmi rada siahnem aj po iných knihách od nej. Síce som ju čítala dlhšie, ale aj tak neľutujem jednej jedinej strany.
Osobne ju môžem len odporúčať.

12.03.2024 5 z 5

Až do konce Až do konce Kendall Ryan

Keď som dostala do rúk túto jednohubku, potešila som sa. Ale musím povedať, že sa mi prvá časť páčila oveľa viac.
A táto kniha mi prišla strašne rýchla a už som bola na konci.
Opäť sa stretávame s partiou hokejistov, ale teda teraz ide o inú dvojicu, ktorá bola teda riadne šialená, hlavne pritom ako obaja uzavreli dohodu. Akú dohodu? Čo na nej bolo šialené a ako to nakoniec vypálilo?
To sa dozviete, keď si knihu prečítate

07.03.2024 4 z 5

Šílená Šílená Louisa Treger

Užívam si príbehy silných žien, ktoré vedia čo chcú a tak si idú za svojím. No v tomto prípade to bolo dosť cez čiaru. Ale práveže v tom pozitívnom slova zmysle.

Žena, ktorá nemá problém zo seba urobiť blázna len preto, aby sa dostala za brány blázninca? Znie to šialene? Určite áno. Je to šialené? Určite áno.

A čo je za tým? Čo presne si od toho sľubuje? Tak to sa budete diviť.

Určite som nesmierne rada, že som si knihu prečítala a od autorky si určite ešte niečo prečítam.

01.03.2024 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Na začiatok musím povedať, že som nevedela, čo môžem od tejto knihy očakávať. Hneď prvá strana ma asi vyviedla z miery, pretože taký štart knihy? No tak to som si dala teda...
Ale postupne ako som čítala ďalej, musím povedať, že to bolo veľmi zaujímavé. A dostala som presne to, čo som chcela, keď som si knihu kupovala - sex a rôzne praktiky, čo nie je na škodu si raz za čas prečítať. Dej - ktorý naozaj v knihe bol a nebolo ho málo. Takže som sa dozvedela aj veľa o hlavných postavách. Priateľstvo - to bolo v príbehu naozaj cítiť. Oddanosť - či už voči partnerovi alebo voči priateľom. Rodina - základ všetkého.
Pozriete na obálku a spýtate sa - Naozaj píše o tejto knihe?
Odpoveď znie - Naozaj píšem o tejto knihe. Naozaj je v tejto tenkej knihe príbeh. A ten naozaj stál za to.
Kniha má mať pokračovanie a tak sa naňho určite teším, lebo si ho veľmi rada prečítam.
A pre tých, ktorí by sa to báli čítať, tak rovno napíšem - Nebojte sa, kniha nemá otvorený koniec, takže sa dá čítať a aj dočítať bez infarktového záveru :)

10.02.2024 5 z 5

Totožnosť Totožnosť Milan Kundera

Knihu som čítala trošku dlhšie, ale nie kvôli tomu, že by sa mi nepáčila, ale nebolo času, aby som ju dočítala.
Musím povedať, že to bola moja prvá kniha od autora. Kupovala som si ju nie kvôli obálke, ale práve kvôli naozaj skvelej recenzii, ktorú som si na knihu prečítala.
Príbeh, v ktorom človek príde na to, aká je hodnota ľudského života, šťastia a lásky. Aké to je, keď človek prestane veriť v silu seba samého, aké to je, keď ho niekto obdivuje a cíti sa byť naozaj krásnym, hoci je starší.
Nemôžem si pomôcť, ale naozaj ma tento príbeh dostal a veľmi rada si od autora niečo prečítam

10.02.2024 5 z 5

Priateľky z Firefly Lane Priateľky z Firefly Lane Kristin Hannah

Toto bol jednoducho úžasný príbeh. Kniha teda riadny macko, žiadna taká, čo by vošla či už svojou hrúbkou alebo veľkosťou do kabelky, ale našťastie ma to vôbec neodradilo.
Príbeh dvoch mladých dievčat, v ktorom každá z nich má úplne iný život. Tuly a Katy, dve úplne odlišné dievčatá, ale jedno mali spoločné, plány do budúcnosti. Hoci Tuly ich mala jasné, Katy sa asi nechala uniesť práve Tuly a začala snívať tiež.
Spolu idú študovať, no Tuly má nezodpovednú matku a keď už hrozí, že sa budú musiečť rozdeliť, zasiahnu rodičia Katy.
Obe idú študovať, obe začnú pracovať, stále sú v kontakte. Najhoršie je, keď sa Katy zaľúbi do muža, ktorý môže oči nechať práve na Tuly. Avšak tá o lásku nemá záujem, strieda chlapov ako ponožky. A tak sa nakoniec John a Katy vezmú a majú spolu rodinu. Tuly im možno a asi aj skutočne závidí, ale ona je spokojná so životom bez záväzkov. Dokedy? Kedy si uvedomí, že život je o niečom inom? A ako do toho všetkého zapadne aj samotná televízia, v ktorej Tuly pracuje?
Dokáže oddeliť prácu a súkromie? Alebo pôjde aj cez mŕtvoly a ohrozí tak svoje dlhoročné priateľstvo?
Na konci sa stane niečo, s čím som nepočítala, ale môžem povedať, že toto bol najsilnejší príbeh, aký som za poslednú dobu čítala. Plakala som, áno a nehanbím sa vôbec za to.
Ďakujem autorke za neskutočný zážitok. A určite každému odporúčam knihu prečítať, nebudete ľutovať. Zostala som jednoducho bez slov...
Píše sa, že to je prvá časť série, ale teda je to ukončené. No určite siahnem aj po pokračovaní, to bez debaty :)

Sny o panu Darcym Sny o panu Darcym Victoria Connelly

Pre mňa bol tento príbeh veľmi pekný, pretože milujem knihy Jane Austinovej, ale aj príbeh samotný o Kay a Adamovi bol niečím výnimočný, čím všetkým si museli prejsť a predsa len sa ich život skončil tak ako v rozprávke :)
Veľmi rada sa ku knihe ešte niekedy vrátim a určite bude mať svoje čestné miesto v mojej knižnici :)

Víkend s panem Darcym Víkend s panem Darcym Victoria Connelly

Niekedy nechápem tie negatívne hodnotenia, ešteže nie vždy dávam na názory iných a dávam hlavne na ten svoj.

Pre mňa bola táto kniha niečím výnimočným, milujem tvorbu Jane Austinovej a tak mi bolo veľmi blízke aj toto a aj keby som jej diela nečítala, príbeh bol nádherný, všetko mi pripadalo ako z rozprávky a predsa len sa nie všetko dialo tak ako by človek očakával.

Veľa záhad a osudy trochu ľudí, ktorí určite nečakajú takú zmenu, aká v ich živote príde. A to že si človek musí svoju lásku vybojovať, o tom nie je ani v tejto knihe žiadnych pochýb.

Ešteže máme každá toho svojho pana Darcyho :)

Pád a hnev Pád a hnev Jennifer L. Armentrout

Ako začať, aby som toho veľa neprezradila?
V prvom rada musím povedať, že tento príbeh ma neskutočne potešil. Od začiatku som sa nevedela dočkať, čo bude ďalej.
Thorne, zhornské knieža, ktoré sa snaží vraj pomôcť ľuďom. Jednou z nich, ktorej vždy pomohol je aj naša Calista, Lis. Ale kto je ona? Je naozaj len obyčajná smrteľníčka? Tak prečo sa o ňu tak veľmi zaujíma? Prečo sa okolo nej stále motá a čo ho k nej láka?
Prečo ju má tak v obľube jej pán, u ktorého žije? A kým je? Ako veľmi ohrozí ju a jej okolie to, čo o sebe zistí?
A pri konci som hltala stranu za stranou.
Ale ten koniec? To nie, takto to nemôže skončiť. A pokračovanie v nedohľadne, čo som pozerala, tak ešte ani v angličtine nevyšlo.
Ak nemáte radi infarkt konce, tak neodporúčam čítať, lebo toto skončilo tak, že...
Ale príbeh bol úžasný, bolo v ňom všetko – napätie, vzrušenie, nenávisť, vzdor, tvrdohlavosť, dobrota, ochota,.... jednoducho všetko, čo do toho správneho príbehu patrí. A či tam bola aj láska? To sa ťažko povie, v tomto prípade záleží od názoru – či sa to zdá ako láska alebo je to len niečo tomu podobné.

28.01.2024 5 z 5

Případ přelétavého starožitníka Případ přelétavého starožitníka Miroslav Macek

Nie je to typická detektívka, je to pekný príbeh starožitníka a jeho života, práce, kontaktu hlavne so ženami.
Obľúbila som si ho. Bol neskutočnou postavou. Naozaj málokedy sa autorovi podarí vytvoriť postavu, ktorá človeku na prvú šupu sadne.
Starožitník počas návštevy baru nachádza na toaletách mŕtveho muža. Pozná ho, je pri ňom jeho dýka... Prečo nezavolá políciu a nehlási to?
Rozhodne sa pátrať po vrahovi na vlastnú späť so skvelou asistentkou.
Kto toho muža zabil a prečo?
Hoci vyšetruje, stále sa v jeho živote objavujú nové ženy...
Náš starožitník si ich spoločnosť užíva, ale nielen to.
Ak sa chcete dozvedieť viac, neváhajte po knihe určite siahnuť.
Za mňa - klobúk dole, jedna paráda

19.01.2024 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Kniha je napísaná úžasne. Príbeh Aidena a Elsy. Ona má tajomnú minulosť, ktorú v sebe zamkla.
On je Aiden King. Ozajstný kráľ a vybral si práve ju. Prečo? Lebo sa tak rozhodol. Aký je jeho úmysel? Nikto okrem neho netuší.
A čo ona? Poddá sa túžbe a prijme jeho podmienky? Bude jeho kráľovnou? Možno áno... možno nie.
Niečo na tom nehrá a koniec nám to zatiaľ bohužiaľ neodhalí...
V knihe je teda dosť sexu, ale dej to nenarúša.
Môžem povedať, ze toto bola WAU kniha ;)

16.01.2024 5 z 5

Neslušné dary Neslušné dary Andrea M. Guastella

Toľko erotiky, koľko bolo v tejto knihe, by som teda nečakala. Knihu som prečítala jedným dychom. Bola jednoducho skvelá. Hoci niekedy mi prišlo trošku moc tých scén, ale nechýbal príbeh.
Klára, áno, tá Klára, ktorá sa raz alebo dvakrát zjavila v predošlej autorkinej knihe (bohužiaľ zvyšná partia dievčat tam už nefigurovala) pracovala vo firme v Bratislave, ktorá úzko spolupracovala s Francúzskom.

A práve tam stretáva jeho. André, chlapík s tajomnou minulosťou a s úmyslom zmeniť sa. Avšak jeho minulosť ho doháňa a on sa začína topiť. A Klára sa to dozvedá z tých nesprávnych úst.

Ako ich spoločné skúšanie hraníc dopadne? Čo urobí Klára s tým, keď sa dozvie pravdu? Naozaj nestojí za to vypočuť si obe strany?
A záver? Hm, no tak to som nečakala, určite ma veľa vecí prekvapilo. Kto má rád v knihe erotické scény a teda aj keď ich je tam viac, tak neváhajte a po knihe siahnite

16.01.2024 4 z 5

Tanec s ohňom Tanec s ohňom Andrea M. Guastella

Keď som po prvej časti tvrdila, že ten príbeh mal niečo do seba a bol úžasný, tak po tejto druhej som zostala v nemom úžase. Keď prvá bola WAU, tak táto bola brutálne WAU. Prečítať ju nebol problém, stránka za stránkou bola lepšia a lepšia.

Príbeh troch priateliek a jedného dievčaťa, ktoré spoznali. Ona sa k nim teraz veľmi nepridáva. Ale tie naše tri priateľky sú kamarátkami ako sa patrí.

Lilly má aj vďaka Henriete a jej manželovi prácu snov. Kto by nechcel pracovať v Neapole? Kto by nechcel pracovať v prestížnej firme? Kto by nechcel pracovať pod Ricardom? Hm, Lilly sa vôbec nesťažuje a čo si budeme nahovárať – kto by sa jej čudoval?

Ari je s Maurom šťastná, síce prišli o dieťatko ešte v prvom trimestri, no vďaka Maurovi a jeho dcérke žije svoj život tak ako si vysnívala. Výlet do Neapolu na obdobie jedného mesiaca a pobyt s priateľkami (zatiaľ čo Mauro tam ide pracovne) je skvelé.

Ale nie všetko je také skvelé. Čo ak sa odhalí niečo, čo malo zostať tajomstvom? Ako zareaguje Ari na Maurovo tajomstvo. Ako Lilly dokáže odolávať Ricardovi? A kto je ten tajomný Ricardo? Prečo sa ho všetci boja?

Ako tento príbeh skončí? Ak si myslíte, že vás nič neprekvapí, tak už teraz vám poviem, že sa mýlite. Lebo odhadovať, čo sa stane, je zbytočné. Táto kniha je plná prekvapení až do konca

16.01.2024 5 z 5

Tanec s klavírom Tanec s klavírom Andrea M. Guastella

Príbeh ma veľmi milo prekvapil. O to väčšie prekvapenie nastalo, keď som si uvedomila, že čítam knihu slovenskej autorky. Nikdy by som nebola asi povedala, že takéto niečo úžasné dokáže slovenská autorka napísať a to čítam dosť kníh od slovenských autoriek. Ale táto bude patriť k tým mojim najobľúbenejším.
Príbeh tanečnice a klaviristu. Taký príbeh, aký by človek nečakal. Ona tancuje, on hrá. Ale ak si myslíte, že spolu, tak to nie.
A ak si myslíte, že ich kariéra im zabráni spolu sa stretávať, tiež sa mýlite.
Ona sa rozíde s priateľom, pretože cíti k inému niečo. On žije sám, pretože nechce trvalý vzťah po stroskotanom manželstve.
Ako dokážu zladiť to, čo obaja od toho očakávajú?
Naozaj jej bude stačiť on? Alebo to bude len zastávka pre tým, čo ju v živote čaká?
Naozaj nádherný príbeh, v ktorom sú samozrejme aj šteklivé scény, veď to by tu nemohlo chýbať. Ale teší ma jedna vec, že v knihe je príbeh a nie je celá kniha len o jednom. Ak si myslíte, že po mojej recenzii viete, ako to celé nakoniec dopadne, tak sa mýlite presne tak ako ja, keď som knihu čítala.
Príbeh je síce ukončený, ale má voľné pokračovanie, z čoho sa veľmi teším. Už teraz sa neviem dočkať, ako sa tento príbeh bude vyvíjať ďalej.
Odporúčam všetkými desiatimi

13.01.2024 5 z 5

Cestou do Paríža Cestou do Paríža Tatiana Brezinská Čuperková

Mám veľmi rada knihy od autorky. A táto nebola výnimkou. Veľmi dobre mi padlo, že to bolo voľné pokračovanie a tak som sa opäť stretla s postavami z predošlej knihy.
Opis toho, kde všade bola v Paríži, je pre mňa ako pohladenie po duši, pretože Paríž je moja srdcovka a knihy spojené s ním priam hltám.
A trošku k príbehu. Na to aby sa Lina zotavila z rozchodu, odchádza do Francúzska, kde nespoznáva len Paríž, ale predtým aj Provensálsko.
Čo všetko zažije? Koho tu spozná a ako sa jej život v tejto čarovnej krajine zmení?
Ak máte rady cestovanie s hlavnou hrdinkou a spoznávanie nepoznaného a k tomu aj jeho príbeh, tak si určite nenechajte ujsť túto knihu.
Vrelo odporúčam :)

11.01.2024 5 z 5

Veľmi tajný spolok svojráznych čarodejníc Veľmi tajný spolok svojráznych čarodejníc Sangu Mandanna

Na začiatok musím priznať, že som mala trošku obavy – neznámy autor, príbeh preložený do slovenčiny. Ale som rada, že aj napriek tomu som to riskla. Určite to stálo za to a teraz sa teším na ďalšie knihy, ktoré táto autorka plánuje vydať, teda ktoré jej plánujú preložiť.

Mike je čarodejnica, ktorá má svoj vlastný program, kde akože je čarodejnica, no robí kúzla, ktoré by sa podľa nej dali robiť aj tak a tak neprezrádza veľa. Ale je tu niekto, kto ju odhalí. Ako je to možné? Netuší ani ona sama. A tak si ju chce najať, aby pomohla trom dievčatám, malým dievčatám, ktoré sú tiež čarodejnice, ale svoju mágiu nedokážu ovládať, potrebujú sa to naučiť. A tak sa dohodnú s Mike, že im pomôže.

Ako sa k tomu Mike postaví? Prečo žijú tri čarodejnice v jednom dome? Predsa od nepamäti majú žiť oddelene kvôli mágii, ktorá je silnejšia. To všetko musí Mike zistiť. Kto sa jej však stále stavia do cesty? Aká bude jej práca s dievčatami? A prečo Mike odchádza? Kto je ten, čo to všetko skomplikuje? A čo Mike a dievčatá? Ako dopadne ich skúška mágie, ktorou majú o pár týždňov prejsť?

Ak ste nečítali, určite odporúčam, siahnite po nej, nebudete ľutovať, ja som nadšená.

11.01.2024 4 z 5

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

Som veľmi rada, že som siahla po tejto knihe.
Síce obálka nič moc, ale príbeh stál za to.
Cooper a jeho pomsta - bohatý chlapec sa postará o to, aby ho vyhodili okamžite z práce. No jasné, kto má prachy, ten vládne...
Akú pomstu si naplánuje? Pomstiť sa mu cez jeho priateľku, aby ho nechala a tak ho chce zničiť.
MacKenzie - bohatá dcérka zazobaných rodičov. Ona je cieľom pomsty. Ale bude to tak ako si Cooper naplánoval?
Niekedy si človek všetko do detailu nevie naplánovať. A ak sa do toho zamotajú city, tak to je v "háji".
Odporúčam prečítať všetkými 10-timi ;)

08.01.2024 5 z 5