MajaG MajaG komentáře u knih

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Zhltnete to naráz, i přes ospalost, nutnost učení na zkoušky a kdoví co ještě...

27.12.2016 5 z 5

Horečka Horečka Václav Hrabě

Po tomhle je úplně jasné, proč je Hrabě řazen k beat generation. Je to mladistvé, smutné, temperamentní, živoucí. Doporučuji všem, kteří si dokážou vychutnat všednost života i s jeho smutnými stránkami. Přečteno za večer.

27.12.2016

Proměna Proměna Franz Kafka

Opravdu skvěle se zamyslíte nad lidskou existencí a společností, to teda rozhodně!

14.04.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nemůžu si pomoct, ale ten konec mě prostě zklamal. Ale jinak to bylo "skvělé" počtení. Myslela jsem, že se čtením budu mít problémy, ale vůbec, četla jsem to plynule a neměla problém porozumět obsahu. Atmosféra byla vážně bravurně vykreslená a já měla při čtení vždycky trochu depresi. Rozhodně si myslím, že by si tu knihu měl každý přečíst, už jen kvůli tomu "poselství" co nese.

14.04.2016 4 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Slov se mi nedostává. Totiž, ze začátku to pro mě byla docela otrava, a tak jsem knihu asi na rok odložila stranou. Naštěstí jsem se ke knize vrátila a četla dál, věděla jsem, že nemusím číst už jednou čtenou část, protože jsem si to pamatovala - dětství Kašpara, odchod do Paříže. Bylo to zajímavé čtení a mě udivovalo, jak moc se hlavní postava vyvíjí. Nejdřív všemi opovrhovaný malý kluk, co měl skvělou vidinu stát se němohercem, i přes všechna úskalí. A on to dokázal, stal se jím, ale nejen němohercem, on se stal legendou - Největším z Pierotů. V knize se vyskytovalo mnoho návazností se slavnými spisovateli a představiteli romantismu, nevím zda to bylo obohacení od spisovatele, nebo jestli jsou takové záznamy z jeho života. Každopádně, nemám co vytknout. najdete tu mnoho - politika, (které pro mě sice nebyli tak záživné, za to poučné), milostné zápletky, filosofické teorie o životě a lásce, divadlo... Kašparova ryzí láska k divadlu a k lidu.

16.06.2015 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vážně zábavná četba. Knihu jsem četla v práci (vím, že to bych dělat neměla :D)a nejvíc mě štvalo to, že jsem se nemohla smát nahlas. Občas jsem vážně měla problém nevybuchnout smíchy. Přečteno za jeden den, čte se téměř samo. :)

30.12.2013 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Kniha - tím myslím i druhý a třetí svazek (Pán prstenů pro mě prostě nikdy nebude trilogie, klidně vám to vysvětlím, když mi napíšete!), která mi změnila celý můj náhled na svět. Zdá se to podivné, když je to fantasy a je to v "nerálném světě", ale co je nereálné!? Našla jsem v ní spousty moudrostí, které se mi zaryly hluboko pod kůži a ještě určitě objevím další. Je to kniha pro mě se svatým obsahem. A opovažte se, mi to někdy vymlouvat. :))

A single dream is more powerful than a thousand realities. J.R.R. Tolkien

28.09.2012 5 z 5

Průvodce světem J. R. R. Tolkiena Průvodce světem J. R. R. Tolkiena David Day

Výborná knížka pro milovníky Tolkienových příběhů. Pro mě něco jako takový atlas Tolkienova světa.

02.03.2012 5 z 5

Irské bajky Irské bajky Michael Scott

Díky této knize (a také díky knize 'Irské báje a pověsti' od stejného autora)jsem se začala zajímat o Irsko. Je to země s nádhernou mytologií a legendami. Mě je sympatická hlavně tím, že má ve svých příbězích lákavé pohádkové kouzlo, což je pro mě naprosto ideální.

10.02.2012 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Přečetla jsem tuto knihu během hodinky (ani ne). Vzhledem k tomu, že miluji pohádky a bajky(ačkoliv už jsem téměř dospělá) a také příběhy Harryho Pottera, tak jsem nadšená. Myslím si, že v pohádkách se skrývá veliká moudrost a u těchto čarodějných máme navíc ještě poznámky a výklad profesora Brumbála. Netvrdila bych, že je otravné číst po přečetní pohádky hned její výklad. Pro mě to bylo jako doplnění informací. Nejen o Bradavicích, ale i o lidech, kteří se v knihách JKR neobjevovali(např. Beatrix Bloxamová), ale také i o životě Brumbála(mimochodem jedním z mých oblíbených hrdinů). Jsem ráda, že tu knhu mám a že si ji budu moci kdykoliv znovu přečíst.

26.01.2012 5 z 5

Příběhy skřítků Leprikónů Příběhy skřítků Leprikónů Bairbre McCarthy

Mám ráda skřítky a pohádky. Zvlášť jsem si díky této knížce oblíbila malé leprikóny s jejich hrnci zlata a pokladem na konci duhy :)

17.01.2012 5 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Pro mě typické oddechové čtení.

09.11.2011 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Skvělý závěr pro celý příběh narvaný jednou událostí za druhou.

Při čtení PP jsem si přála, abych byla ve Sředozemi, a to je, myslím, velice významný faktor, proč je to pro mě jedno z nejlepších děl, které znám. Stále nemohu pochopit, jak Tolkien dokázal vůbec něco takového stvořit. Fiktivní svět s vlastní historií, vlastními jazyky (výtečně propracovanými), mapou, rodokmeny, legendami. Žasnu. Škoda jen, že nejsem na takové úrovni, abych se do všech těch jmen a názvů trochu nezamotala. Ale moje hledání dalších informací o Středozemi pokračuje (a doufám, že hned tak neskončí). Tolkien podle mého byl génius. Opravdu Dílo s velkým kilometrovým D.

07.11.2011 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Vtipná kniha ukazující zároveň tehdejší dobu, ve které jsem nežila. A ani bych žít nechtěla....

18.03.2011 5 z 5