maja8148 maja8148 komentáře u knih

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Kniha mě bavila, detektivní zápletka dobrá, ovšem Laura (a vše kolem ní) mě asi úplně nesedla a hlavně mě nezaujala natolik, abych se pouštěla do dalších dílů.

21.04.2024 4 z 5

Hledání dobré smrti Hledání dobré smrti Caitlin Doughty

Krásné a úžasné a stejně jako předchozí kniha k zamyšlení. A rozhodně chci přírodní pohřeb. Alespoň dokud u nás nebudou povoleny vikingské pohřby.

21.04.2024 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Rozhodla jsem se zkusit Kinga. It ani Zelená míle mě nikdy nelákalo. A tak jsem šáhla po něčem novějším. A jsem vlastně spokojená. A to i přes to, že se tam dlouho a dlouho nic neděje, ale kupodivu i to mě neskutečně bavilo. Jen mě trochu štvalo opakování nějakých informací - myšlenkových pochodů hlavního hrdiny - ale i tak jsem si to užila.

21.04.2024 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Ne, prostě ne. Toto se mi hodně nelíbilo. Dostala jsem úplně něco jiného než jsem chtěla - čekala jsem nějaké drama, morální rozhodování, něco vážného... A dostala jsem hodně nepovedenou taškařici parodující Romea a Julii, kdy hlavní hrdina je ještě víc nestálí než Romeo, což se k jeho věku (40?) a informaci, že je vlk samotář a nikdy dřív nebyl zamilován absolutně nehodí. Navíc, když se celou dobu chová jako rozmazlené trucovité pětileté děcko. Jediné, co se mi během čtení honilo hlavou je to, že Prokop je pěkný ko...

06.04.2024 2 z 5

Buddha...ale to je jedno Buddha...ale to je jedno Milena Holcová

Prostě mi na tomto zpracování Buddhova života něco nesedlo, nevím, co, jestli způsob jakým kniha byla zpracována, nebo ten příběh, co nám podala, ale prostě mě nějak nenadchla.

31.03.2024 3 z 5

Kaikéjí Kaikéjí Vaishnavi Patel

První půlka byla za mě dobrá a pěkně nastíněný vývoj hlavní postavy, jen jsem pořád čekala na ten zlom, kdy se z ní stane ta špatná. A to nejen proto, aby to zapadlo do Ramajány, ale i protože nám postava několikrát řekne, že pak udělala špatné věci, nebo né úplně dobré věci. A to se vlastně vůbec nestane. ani jednou. A to mě trochu zklamalo. To a taky to, jak postupně uvadalo tempo knihy a ke konci je to až nepřirozeně natahované, jakože a ještě, a ještě kousek, už tam budem, už tam skoro jsme...a konečně konec.

03.03.2024 3 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Jude občas páchala zlo, ale s dobrými úmysly. Wren páchá "dobro", které má, ale špatné následky a často ani ne z dobrých důvodů. Polovinu spáchá protože je sobecká a část prostě jen natruc. Jako ano, chápu ji a je mi ji občas i líto, ale nejsem schopna naladit se na ni. Jako napsáno, to je dobře a stejně napínavě jako Krutý princ, jenže i tam bylo těžší se občas udržet a nevrazit hlavní hrdince pár facek. Tady nechcete udělat nic jiného, než ji párkrát pořádně proplesknout. Nebo ji prostě nechat samotnou a hladem v lese, ať si tam dělá co chce.

22.12.2023 4 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

Milá detektivka, kde jde o vraždu (a její vyšetřování) až na posledním místě. Ale opravdu až na tom posledním a vyšetřování vraždy tam není věnován snad ani odstavec.

Celou dobu sledujeme průběh soutěže o cukráře Ameriky a musím říci, že tato část je opravdu dobře a čtivě napsána (dokonce jsem začala koukat na peče celá země).

No a pak, asi ve třech čtvrtinách se to stane. Vražda. A říkáte si, že teď to začne a lidé se začnou vzájemně podezřívat a nedůvěřovat si a budou padat různé teorie kdo a proč. A ono nic. Ano všichni jsou z toho v šoku, ale nikdo to neřeší. Ani autorka. Musí řešit jinou záhadu. Které sice předtím věnovala pár zmínek, ale ne tolik, aby vás zajímalo, co se vlastně stalo (a navíc, to vyřeší tím, že najednou zničehonic po desetiletích pravda jen tak vyskočí sama od sebe na světlo). A co se týká vraždy... jako jo, nakonec nám jen tak mimochodem řekne, kdo byl vrah. Ale i kdyby ne, tak to asi nikoho netrápí.

22.12.2023 3 z 5

Rady zkušeného ďábla Rady zkušeného ďábla Clive Staples Lewis

Na to, že kniha byla psána někdy před osmdesáti lety, tak mi přišla až strašně aktuální. Některé ty rady by měli "poslouchat" lidé i dnes. Je hrozné jak v podstatě předpověděl, že "dábel" bude lidi lákat nic nedělat, že nic nedělat, jen tupě někam sedět a zírat je horší, než dělat něco "špatného" protože nejen že nepácháte dobro, ale ani neděláte nic, co by stálo za ten čas. Jo a už bych si vážně mohla přečíst Bibli.

08.12.2023 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

U tohoto dílu se mi detektivní zápletka líbí více než u hedvábníka. Na druhé straně u dalšího dílu mě ty věci okolo nepřišli tak otravné jako zde. A po třetím díle někdy určitě sáhnu.

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Čekala jsem kletby, kouzla, duchy a prokletí. A dostala jsem bludy, lidské omyly a stihomana. I tak se mi to líbilo a o to to možná i bylo děsivější.

Vražda v opatství Vražda v opatství Irina Shapiro

Vrah je sice jasný téměř od samého začátku, ale u této knihy to nevadí, protože i tak vás udrží spoustou pomalu s rozvíjeních vedlejších zápletek i klidným tempem vyšetřování a odhalování dalších stránek oběti. Navíc si celou dobu říkáte, že se třeba s vrahem pletete ;).

19.11.2023 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Knihu jsem objednávala online a to až na základě pár pozitivních reakcí různých bookstagramů. Ani jeden z nich mě nepřipravil na to, co mě čeká jakmile knihu otevřu. A že to stálo za to! Vizuálně je to asi nejhezčí kniha, jakou jsem kdy viděla, Naprosto dokonalá s animací na každé stránce. Rozhodně jsem věděla, že i kdyby mě obsahově zklamala, tak vizuálně je to asi to nejlepší, co jsem mohla dostat.

No a teď k obsahu... podle popisku a právě vizuálu jsem čekala něco trochu jiného. Něco víc ve stylu Gaimana? Víc pohádkového (jakože víc pohádka a míň fantasy, jestli víte, co tím myslím). Víc poetického? Nevim, jak přesně to vystihnout. Naštěstí s tím, že moje očekávání nebude splněno jsem se vyrovnala rychle a mohla se naplno věnovat této zběsilé a divoké jízdě, kde teda na můj vkus bylo občas moc mluvení a zbytečného vysvětlování (ale jen občas).

Prostě toto je kniha s dokonale vymyšleným světem a vymazlená do posledního puntíku. Prosím více takových knih. Děkuji.

10.11.2023 5 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Mě se to prostě nelíbilo. Zaprvé - strašně nudné a polovinu knihy (a to ani není nijak objemná) se tam vlastně nic neděje a hlavní hrdinka jenom jí nebo relaxuje. Navíc ani není sympatická a myslím si, že rozumu taky moc nepobrala. Zadruhé - vrah je jasný už od chvíle, kdy se objeví na scéně. S čímž mi souvisí Zatřetí - kniha dělá ze čtenáře hlupáka. Neustále všechno opakuje dokola a dokola. Klidně ve dvou větách ihned po sobě, aby vám ta informace náhodou neunikla (nebo je to možná dáno inteligencí hlavní hrdinky, která pokud jí to neřeknete třikrát tak to nepochopí?). No a pak udělá tu věc, že nějaké informace vám vůbec neřekne (například proč hlavní postava dvě kapitoly po hrabství nahání partu kluků, aby jí pomohli, ale pak nám vůbec neřekne s čím a oni tam pak vůbec nejsou).

07.10.2023 2 z 5

Jak zacházet s nemrtvými Jak zacházet s nemrtvými John Ajvide Lindqvist

Tak toto byla síla. Strašně pěkný, zajímavý a citlivě (většinou) zpracovaný námět. Krásný příběh o tom, jak nejen že nechceme odejít, ale nechceme pustit ani ty, kteří by odejít měli. A taky jak se nám vrací, to co světu dáváme a to jak se chováme k ostatním.

07.10.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Veselé, vtipné, hravé a sexy. Kniha splňuje přesně to, co od ní čekáte a je to přesně ten typ knihy, kterou si vezmete na dovolenou k moři. Nebo i kamkoliv jinam. Klidně si ji můžete přečíst u uprostřed zimy a hned si navodíte atmosféru léta a dovolené. Jediné co, tak mě občas štvala zdejší "Elizabet" protože jak byl pan "Darcy" dokonalý a úžasný, tak ona byla občas protivná, uječená a trochu na ranu (naštěstí jen občas).

Jo a ještě jedna věc (ale to spíš k obalu a mé osobvní antipatii)... to kolečko SENZACE TIKTOCU. Jako vážně? Už nám nestačí zářivá kolečka BESTSELLER, už musíme mít i toto? Vážně jsem to málem kvůli tomu nekoupila. Protože mě tato kolečka prostě strašně iritují. A navíc, my víme, že je to SENZACE i když nám to obal té knihy neřekne. My ty TIKTOCI a Instagramy totiž sledujeme.

07.10.2023 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Nevím, co k tomu říci... Je vidět, že nikdy neplánoval se s tím chlubit a velká část zápisků jsou jen informace o tom kde, kdy a s kým byl. Tečka. Upřímně literární hodnota hodně pochybná. Ovšem pro fanoušky Alana literatura vlastně povinná. Ovšem pokud čekáte pikošky z natáčení HP nebo Alanova soukromí, tak budete celkem zklamáni. Spíše se dozvíte, jak byl se spoustou produkcí nespokojený a jak hodnotí udílení cen akademie.

07.10.2023

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Celkem originální zápletka, dobře napsané postavy, vtipné popkulturní narážky a romantická chvilka nad tetováním. Přesně tohle mi ke spokojenosti stačí. A já jsem více než spokojená.

20.08.2023 5 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Kniha má trochu pomalejší tempo vyšetřování, ale čte se strašně dobře. Postavy milé a příjemné. Také mě bavil střed anglické odměřenosti a americké přímočarosti. A hlavně hlavní dvojka, která pozvolna navazuje příjemné a (snad) pevné přátelství.

20.08.2023 5 z 5

Pomsta jednooké letkyně Pomsta jednooké letkyně Philip Reeve

Neřeším, že města chodí a jak to funguje (eto jsem přestala řešit v jedničce. Co ovšem řeším tak je zápletka a chování postav. Zápletka mě nezaujala a kniha za mě měla hromadu hluchých míst. Postavy... ty mě taky nebavili a vlastně všechny (kromě pseudoarcheologa) se chovali hodně zvláštně a nepochopitelně, takže mě vlastně ani nezajímalo jak to dopadne a kdo přežije.

20.08.2023 3 z 5