MahulenaK MahulenaK komentáře u knih

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Trochu jsem se bála tuhle knížku číst, jsem moc ráda, že jsem to překonala!

09.05.2017 4 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

První knížka ze série pro mne byla jako zjevení. V té druhé už jsem měla trochu problém s opakováním stejných úvah, a s tím, jak se po chvilkách měnil přístup Blumové k ostatním aktérům. V jedné vteřině jim bezmezně důvěřovala, ve druhé to byli nejhorší zločinci a naopak. A pak vztah k dětem. Chápu, že je to tady brané trochu s nadsázkou, ale už mi lezlo na nervy, jak o nich pořád přemýšlela a nebylo nic důležitějšího, přitom v podstatě dělala všechno pro to, aby jim i sobě zničila život. Nicméně, třetí díl si ujít nenechám, přece jenom mě zajímá, co ještě Aichner vymyslel.

26.03.2017 3 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Nemůžu jinak, tahle partička mě pořád baví :-D

20.03.2017 5 z 5

Jen tak si trochu schnít Jen tak si trochu schnít Tereza Boučková

Fejetony jako takové nejsou to, co bych běžně četla. Ale díky Tereze Boučkové jsem v nich objevila i něco navíc...Jen mi nějak přibývá tipů na knížky, divadla, filmy :-)

10.03.2017 4 z 5

Indiánský běh Indiánský běh Tereza Boučková

Občas jsem se trochu ztrácela v postavách, a v tom, kdo zrovna "vypráví", ale celkově jsem se naladila na další knížky.

04.02.2017 3 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

To je tak, když se někdo nechá "zblbnout" anketami typu "Nejlepší kniha na Amazonu za rok 2015"...Příště už dám jen na své osvědčené tipy.
Příběh mě tedy vůbec nebavil, oba hlavní aktéři byli totálně nesympatičtí, a po první části jsem se rozhodovala, zda jsem vůbec schopná knížku dočíst. Nakonec jsem ji tedy dočetla až do konce, ale můj názor to nezměnilo.

30.01.2017 2 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Něco tak naprosto jiného, než jsou ostatní knížky, jsem fakt nečekala. I když hodně drsný příběh, a i když hlavní hrdinka vražedkyně, tak si naprosto získala moje sympatie. To jsou tedy paradoxy. A už se moc těším na další díl.

24.01.2017 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Pět mě bavilo víc. Měla jsem trochu problém s Poetickou skupinou, úryvků básní bylo poměrně hodně, a pro pochopení to nebylo nutné. Autorka nakonec stejně všechno na závěr dovysvětlí i pro ty méně chápavé :-) Navíc, opravdu mě děj bavil až v poslední třetině.

27.12.2016 3 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Hrozně jsem váhala s hodnocením. Hájíčka mám ráda, po Rybí krvi, která mě nadchla, jsem přečetla všechny dostupné knížky. Neupírám knížce čtivost, ale po pravdě, už mě téma katastrů a majetků, úplně nebaví. Pořád musím srovnávat s Rybí krví. Ta byla tak úplně jiná, než všechny dosud vyšlé knížky. Ale i když je to teď jiný příběh z jiné doby, už to není ono.Navíc pořád se opakující pasáže s nespavostí, podivný vztah s manželkou i bývalkami. K tomu dlouhé pasáže o beznaději v práci, málo času - a pak se vrhne na kauzu, která má s jeho prací hodně společného? Nakonec mi nebylo jasné, v jakém časovém horizontu se příběh pohybuje. A ten konec byl taky dost rozpačitý. Mrzí mě to, ale na ty tři hvězdičky to vlastně nevytáhnu.

16.12.2016 2 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Je znát, že je to autorčin první román, všechny její další mě chytly víc, ale i tak dávám 4 hvězdičky a těším se na další!

11.12.2016 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Zábavné čtení na pochmurné nedělní odpoledne:-)

04.12.2016 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Neupírám autorce čtivý styl, a to, že dokáže vměstnat poměrně silný příběh do 180ti stran. Ale přesto jsem se těšila, až budu mít čtení za sebou, není to úplně můj šálek kávy. Opět se mi potvrdilo, že číst recenze je jedna věc a nechat se jimi ovlivnit věc druhá ( a ne vždycky ta správná).

22.11.2016 2 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Nějak se nemůžu rozhodnout s hodnocením.Chvílemi to bylo milé a vtipné,chvílemi dost přitažené za vlasy,občas už dost nudné.Takže vlastně dvě poctivé hvězdičky jsou tak akorát.

07.11.2016 2 z 5

Deníky Ondřeje Sekory 1944–1945 Deníky Ondřeje Sekory 1944–1945 Ondřej Sekora

Jak tuhle knížku ohodnotit, když je to autentická výpověď z tak děsného prostředí, nejde napsat, že se mi to líbí. Ale ta knížka je tak roztomile napsaná. No prostě ohodnotit nejde! Takže 5 hvězdiček.

05.11.2016 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Díky DK jsem objevila Lindu Castillo!!Druhá knížka za pět hvězdiček a další čeká na přečtení.Ještěže tak :-)

01.11.2016 5 z 5

Zaľúbená hypnotizérka Zaľúbená hypnotizérka Liane Moriarty

Z autorčiných knížek se mi Hypnotizérka líbila zatím nejméně. V podstatě nic moc děj, trochu se to rozjelo až ke konci, ale to byla vlastně nutnost nějak příběh uzavřít. Neupírám čtivost a nápad.

09.10.2016 3 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Nemůžu si pomoct, musím dát pět hvězdiček :-) Nevím, jestli je to ještě možné, ale pro mě jedna z nejlepších "dánovek". I jsem si poplakala. A teď holt musím počkat do prosince, než vyjde další :-) A už to jinak než v originále číst nebudu!

30.09.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Přečteno na jeden "zátah". Škoda, že v době mého dospívání jsme byli odkázáni na knížky Stanislava Rudolfa (nic ve zlém) :-)

20.09.2016 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Trochu mi tentokrát chyběla vesnička Three Pines, ale jinak...

15.09.2016 5 z 5

Dlhá cesta domov Dlhá cesta domov Louise Penny

Tak tady jsem dlouho váhala s hodnocením. Knížku jsem dočetla napodruhé a chvílemi jsem si myslela, že ji ani nedočtu. Naštěstí zvědavost, jak to dopadne, byla větší, a jsem za to ráda, protože od určité chvíle (nebudu prozrazovat) mě to bavilo hodně, takže jsem nakonec "přihodila" ještě hvězdičku :-)

28.07.2016 4 z 5