MahulenaK MahulenaK komentáře u knih

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Předem se omlouvám všem nadšeným hodnotitelům, ale pro mě byla tahle knížka docela zklamáním. Podle anotace a recenzí vypadala hodně dobře. Ale slibovaných rozhovorů na téma politika, umění, vztahy atd., bylo pomálu, většina "děje" se točila kolem studentky Frances a jejího románku se ženatým hercem. Navíc mně byla její postava totálně nesympatická, nevím, její aférka byla založená víceméně na sexu, a na jejích scénách, hádkách a následném usmiřování. Ani konec to nezlepšil, takže ač moje oblíbená Celeste Ng udělila kladný komentář, tak já ani náhodou.

04.08.2019 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

5 hvězdiček. Bez komentáře.

16.07.2019 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Bohužel nesdílím nadšení ostatních. Vlastně ani nevím, jak knihu ohodnotit. Alici jsem vůbec nepochopila. Rozumím tomu, že špatné rozhodnutí může vést život jiným směrem, ale vždycky je hůř a pak zase líp. Tady bylo všechno špatně a naděje žádná. Pro mě rychle zapomenutelný příběh.

11.07.2019 2 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Jsem naprosto nadšená! Nemám sice moc ráda zápletky s cestováním v čase, protože se pak zamotávám, ale atmosféra knížky, poklidné vypravování a úžasný nápad s místem a pravidly, to mě fakt dostalo.

21.06.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Rozhodně se nemůžu ztotožnit s nadšenými komentáři některých čtenářů. Schválně jsem si sehnala knížku ve slovenštině, abych to měla autentičtější, a byla jsem zklamaná. V podstatě dvě třetiny knížky čtete poznámky typu: kdybych to věděl, kdybych si toho nevšímal, to nejhorší teprve přijde atd. atd. Začátek vypadal hodně nadějně, nález v trezoru a další pátrání zvaly k napínavému a jedinečnému příběhu, ale pak to celé nějak vyšumělo , a po pravdě, už mě ani nezajímalo, jak to celé dopadne.

10.06.2019 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Oddechovka. Nejde o nějakou velkou literaturu, ale nakonec mě všechny postavy dostaly. Fandila jsem jim, štvaly mě a bavily mě. A nestydím se za to!

24.05.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Hrozně jsem váhala s hodnocením, za čtivý příběh bych dala možná i víc hvězdiček, ale bylo to pro mě strašně nepříjemné téma, a měla jsem co dělat, abych knížku dočetla. Vlastně jsem jen potřebovala vědět, jestli to dobře dopadne. Vůbec jsem nebyla schopná předvídat, jak tady někteří v hodnocení píší. Místy to bylo opravdu těžko překonatelné, abych četla dál.

18.05.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

No páni, ještě nikdy jsem se u knížky tolik nebála! Ale nešlo se odtrhnout... přečetla jsem jedním dechem. Teď už všude ale jen se svíčkou a číst pohádky.

03.05.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Houbařka je svým námětem hodně podobná knížce Do tmy Anny Bolavé, jen se nesbírají léčivky, ale houby. Ale to je vedlejší. Příběh má spád, je celkem uvěřitelný, jen poměrně zbytečná pasáž ke konci knížky o léčebně. Konec dost zvláštní. Nemyslím, že je nutné všechno na konci knížky vyřešit, tak to není ani v životě, ale tady nebyl konec ani tak otevřený, jako divný.

23.04.2019 3 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Napoprvé jsem se nezačetla, napodruhé už ano, a pak už to byla jízda. Knížka má spád, Lars je sympaťák, prostě se těším na další.

15.04.2019 4 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Myslela jsem si, že budu mít v hodnocení celkem jasno, ale jak stránky ubíhaly, ubývalo i hvězdiček. Neupírám knížce čtivost, to pan Epstein umí. Téma, ač děsivé, zajímavé. Ale nemůžu si pomoct, příběh byl dost neuvěřitelný. Pochybuju, že se v takových situacích věci dokážou takhle vyvinout. Víc bych se rozepsala, ale prozradila bych asi víc, než by bylo vhodné. Takže pro mě nakonec zklamání.

27.02.2019 2 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Moc mi chyběla vesnička Three Pines a její osobití obyvatelé, ale příběh z kláštera byl natolik jiný a působivý, že nemůžu hodnotit jinak. Přestože v knížkách s inspektorem Gamachem nikdy nejde o nějakou akční detektivku, každý další příběh je prostě skvělý. Jen budu muset bohužel dlouho čekat na nějaké další pokračování, protože 9. a 10. díl už jsem četla ve slovenštině...

08.02.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Milá knížka na jeden večer. Celkem správně jsem ji podle anotací odhadla, takže jsem nebyla zklamaná. Není to bohužel ale knížka, ke které by se člověk rád vracel.

06.01.2019 3 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Klasický Zdeněk Svěrák, milý, dojemný, úsměvný...

03.12.2018 5 z 5

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Třeštík opět za pět:-) Baví mě moc!

29.11.2018 5 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Miluju Dominika Dána! Při každé další knížce si říkám, že už určitě tak dobrá jako ty ostatní nebude, a ona zase je! Tentokrát nebyl případ nijak komplikovaný, ale na atraktivnosti to nijak neubralo. Ještěže už zbývá jen pár dní do vydání Venuše zo zátoky...

23.11.2018 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Jsem zase naprosto nadšená! Nevěřila jsem, že jde napsat další pokračování příběhu Louisy Clarkové, trochu jsem s knížkou otálela, bála jsem se, že už to bude jenom další nastavování úspěšného prvního dílu. Ale bylo to opět skvělé čtení a Louisa mi bude chybět!

17.11.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Detektivka dobrá, a Theo celkem sympaťák. Ale že by to byla zas taková pecka...Tady holt zafungovaly vnější faktory, reklama, obálka apod.

07.11.2018 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížka se, navzdory tématu a prostředí, četla výborně. Jsem z příběhu ale trochu v rozpacích. Nerada bych pravdivost rozporovala, jen mi připadá neuvěřitelné, jak Lale "zvládl" všechny situace, které by pro jiné znamenaly jistou smrt. A ač by to bylo asi na místě, ani ve mně celý příběh nezanechal žádné emoce. Asi bych tuhle knížku nedoporučila jako jednu z těch, kteří si mají lidé přečíst, aby nezapomněli...

15.10.2018 3 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Dala bych ještě půl hvězdičky vzhledem k věku autorky, a k tomu, že je to její debut. Ale celkově nemůžu hodnotit víc. Nebylo pro mě příliš uvěřitelné to, co mělo být doopravdy, to co se stalo ke konci už vůbec ne. A ani mě nijak neujal příběh, spíš to bylo takové "plácání se" v pocitech. Možná to jinak vnímá cílová skupina, ale i pro tu by měly být knížky o něčem.

28.09.2018 2 z 5