magkotlikova magkotlikova komentáře u knih

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Strašně se mi líbilo, jak byla tato kniha psaná. Pocity a myšlenky hlavní hrdinky..
Přečetla jsem jí snad za dva dny ve škole po přestávkách (a taky některých hodinách, protože to prostě nešlo vydržet) a celá mě příjemně překvapila.

Neobyčejný příběh nejen pro mladší čtenáře.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Že začátku mě Aljaška celkem štvala, kniha se mi moc nezdála. Stačilo ale pár dalších stránek a já se z Aljaškou začala ztotožňovat víc a víc, pronikla jsem do prostředí střední v Culver Creeku a vžila se do situace Milese.
O to víc, mě pak překvapilo, co se stalo na konci první části.
Potom bylo úplně "jiné", než Předtím. Nic nebylo jako předtím, v tom má popis knihy pravdu.
Kniha trošku záhadná, asi se nemusí líbit každému, ale já se do ní úplně zamilovala.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knihu jsem začala číst z Veroničiny strany a přiznám se, že se mi její příhody líbily tak, že jsem litovala a říkala si, že jsem si měla nejdřív přečíst Jáchymovu stranu a Veroniku si nenechat nakonec.
Ovšem mé obavy byly zbytečné, nakonec se mi vyprávění ze strany Jáchyma líbilo trošku víc. Nejspíš to bylo tím, že jsem k němu věkově i charakterově blíž. To jak bylo všechno tak dokonale propojené, ty náhody, které se každou chvíli v knize objevovaly, skvělost!
Líbilo se mi, jak je kniha reálná a zároveň i vtipná. Četla velice dobře a rychle.

19.04.2017

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Úžasně a dokonale smutná young adult kniha, zabývající se tématem sebevraždy, ze školního prostředí.
Celý příběh postupně gradoval, až došel do samého (pro někoho očekávaného, pro někoho překvapivého) konce.
Po přečtení Zázraků jsem byla mimo alespoň týden a neustále jsem nad knihou přemýšlela. Doporučuji všem, ať už YA, tak i dospělým, ale nezapomeňte alespoň balíček kapesníčků!