Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Vím, že byla v okolí velmi oblíbená a sbírala skvělé recenze, proto jsem ji chtěla zkusit. Trvalo mi trochu déle se do knihy začíst. Netušila jsem, že příběh naskytne tolik hádanek a intrik. Chvíli mi trvalo si na to zvyknout, ale poté jsem se začetla a už to jelo. Hladce se příběh četl, milostný trojúhelník nebije do očí (přesně jsem tým Grayson, Jameson je takový nemastný neslaný), hádanky občas hlavní hrdinové vyřešily rychle a bez problémů, ale jinak jsem byla napjatá jak kšandy. Vrhám se na druhý díl.

06.03.2024 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Bohužel půjdu proti nadšenému proudu. Kniha byla příliš vyhajpovaná, přechválená až jsem čekala více. Bezmála 300 stran o tom, co se děje Knoxovi v kalhotách, více bych ocenila delší linku hate to love a seznamování mezi hlavními hrdiny. Zachraňovaly to vedlejší postavy na které se v dalších dílech velmi těším. Očekávala jsem od příběhu tedy něco jiného.

10.02.2024 3 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Jak už tady bylo zmíněno, těšila jsem se na volné pokračování příběhu Zaca. Bohužel kniha na romantiku má skoro 500stran a to je prostě příliš. Příběh byl utahaný, roztáhlý a místy popis Bianci a jejich pocitů zbytečný. Těšila jsem se zase na prostředí amerického fotbalu, ale těch scén tu bylo žalostně málo. Pouze jenom laškování mezi hrdiny, kdy bylo očividné, že nejsou jenom kamarádi, ale Bianca byla tvrdohlavá a zarytě si myslela, že jsou pouze nejlepší kámoši. To jo. Bohužel mi kniha nesedla :(

10.01.2024 3 z 5

Vánoční přání Vánoční přání Karen Schaler

U této autorky jsem si již zvykla, že její příběhy musím brát s rezervou. Jsou romantické, snaží se o vánoční atmosféru, ale bohužel postavy jsou naivní a takové nereálné. Tady tomu nebylo jinak. Přišlo mi na hlavu, že rodina odepíše vlastní dceru kvůli takové blbosti. Časem by mě to hodně mrzelo a usmíření by bylo reálné a na místě. No na oddech dobré, ale více bych se nad příběhem nezamýšlela.

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Čekala jsem historky z Tindru, ale dostala jsem spíše milostné příběhy samotné spisovatelky. Nebylo to špatné, vyprávění bylo i místy vtipné, ale nějak mi to nesedlo do noty. Jen tak pro oddech a odpočinek to bylo fajn.

31.12.2023 3 z 5

Na to, že je kniha velmi útlá se četla zase velmi pomalu a spíše těžce, co se týče příběhu. Není to lehké čtení a nemůžu uvěřit, že se tak někde opravdu žije. Stále u mě vedou rozhovory s uprchlíky, ale tato kniha byla taky zajímavá, co se týče o doplnění informací o této zemi. Musí to být zážitek dostat se do KLDR a ještě dvakrát.

31.12.2023 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Achjo, B.A. Paris mám ráda, ale poslední dobou mi přijde, že ty příběhy ani nejsou její. Poslední Terapie se mi po dlouhé době líbila, ale vězeňkyně mě moc nepotěšila. Příběh o věznění byl zajímavý a poté i vyústění. Ale důvod a vysvětlení toho proč se to vše stalo mi přišel nerealistický a dost mimo. Škoda.

31.12.2023

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Takový krátký doplňkový příběh o Tobiasovy a jeho životě. Je lepší jej přečíst po celé Divergenci jako takové dodatečné informace o jeho životě. Bylo fajn zjistit, jakým směrem se ubíral Tobiasův život.

Aliance Aliance Veronica Roth

Celá série divergence byla ve své době velmi zajímavá scifi. I po těch letech má něco do sebe, ale také mi přijde, že jsou zde značné mezery a chyby. Věděla jsem, co se stane v posledním díle, ale jakým způsobem to ne. Přišlo mi to velmi zvláštní vyústění a vztah mezi Tris a Tobiasem jsem taky moc nežrala. Poslední díl byl prostě zmatečný.

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Mě se kniha velmi líbila. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a jejich seznámení bylo komické s prvky trapasu. To, že se toho ujala poté televize bylo trochu přes čáru a nesedlo mi to. Ale práce hrdinů mi přišla zajímavá a tím i jejich zápletka a počáteční romance mezi nimi. No a ta obálka! To už je jen další plus.

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Nádherné vánoční čtení, které se odehrává na hradě. Čekala jsem naivní, plytký příběh, ale tohle byla taková nádhera. Na Vánoce mě to krásně naladilo a hlavní hrdinové mi padly do noty

31.12.2023 4 z 5

Velmi zajímavý rozhovor s kriminalistou. Pan Mareš je osoba na svém místě a šlo vidět, jak je pro práci zapálený. Netušila jsem, co vše zahrnuje práce kriminalisty - z tohoto úhlu to bylo zajímavé, ale je mi jasné, že taková práce není pro každého.

20.12.2023 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Kniha se četla velmi příjemně, není to obyčejný příběh mezi kluky. Tihle jsou vysoce postavení a jejich vztah probírá doslova celý svět. Moc mě oslovil film na jehož základě jsem si přečetla knihu. Ve filmu mi chyběly některé postavy, ale nemůžu se zbavit dojmu, že film u mě boduje trochu více (možná je to herci,žejo). Příjemná oddechová romantika.

20.12.2023 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Rovnice lásky začala velmi slibně. Později příběh bohužel spadl do zajetých kolejích, kdy se řešila pouze láska a rychlé vzplanutí emocí, které jsem teda u Rivera moc nebaštila. Jeho chování bylo nepředvídatelné a nedůvěryhodné. Určitě se pustím i do pokračování kamarádky Fizzy.

20.12.2023 3 z 5

Čtyři tetičky a jedna vražda Čtyři tetičky a jedna vražda Jesse Q. Sutanto

Ztřeštěná rodinná komedie. Trochu příběh musíte brát s nadhledem. Trvalo mi delší dobu se začíst, ale pak se mi děj začal líbit a nakonec jsem si jej velmi užila. Trochu jsem čekala, že nikdo nakonec neumřel.. ale nesmíte knihu brát příliš vážně. Mě to pobavilo a pustím se i do další knihy.

20.12.2023 3 z 5

Čtyři a půl kamaráda a matikářovy plavky Čtyři a půl kamaráda a matikářovy plavky Joachim Friedrich

To byl návrat do nostalgie! Moje oblíbené detektivní příběhy, když mi bylo tak 10let. Bylo fajn se k tomu zase jednou vrátit:)

11.11.2023 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Rezistence se velmi liší od filmu. Je to nejspíš škoda, protože mě začíná velmi bavit série Divergence. Kniha je sice místy zamotaná, ztrácela jsem se v tom kdo ským zrovna bojuje. Ale má to spád, žádné hluché místo, romantiku na nože taky u hrdinů chápu. Film neměl takový akční náboj a nemohl vystihnout všechny ty pocity, které jsou v knize dobře popsány. Jsem zvědavá na konec této trilogie.

02.11.2023 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kdysi dávno když tahle kniha byla fenoménem, jsem si ji taky přečetla. Nebyla vůbec špatná, ale více mě v té době zaujal film. Bohužel se celý příběh divergence nedotočil, takže jsem trochu trpěla nedostatkem vědění toho, jak to všechno skončilo. Zase běžel film v televizi a říkala jsem si...tak teď zkusím celou sérii přečíst znovu!

A tedy kniha je více drsná, temná a násilnická než film. Opravdu jsem to nečekala. Jasně, příběh a některé postavy mají své mouchy, ale to jim prostě odpustíte. Velmi se mi líbil popis rozdělení frakcí, chování lidí ve frakcích, nový dystopický svět. V knize bylo více informací než co se vešlo do filmu, děj mě přímo vcucl do sebe a už se těším co přinesou zbylé dva díly.

27.10.2023 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Pan romantik přišel s originálním příběhem, který jsem ještě nečetla. Tajemný společník pro ženy, bere si neskutečné peníze za schůzky, ale žádný prostitut to není. Postava Eden mi nesedla, líbila se mi ze začátku, když byla skeptická a svá a nechtěla o romantice nic slyšet. Chápu, že se zamilovala, ale takový obrat jsem opravdu nečekala a zkazilo mi to dojem z knihy. Jak už je zde řečeno, vedlejší postavy jsou nejlepší a nejvíc top! Těším se na ně i v příštích dílech.

24.10.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

První jsme si přečetla novinku od autorky Láska po španělsku a až poté Hypotézu lásky. Proto se nemůžu vyvarovat srovnání. Kniha "Láska" na mě byla velmi vtipná, nahlas jsem se i zasmála, ale postava Aarona byla nemastná a neslaná. Kdežto v Hypotéze lásky se první hlavní hrdinové pomalu seznamují, poznávají se navzájem, tvoří se nějaké přátelství mezi nimi a poté až něco více. Adam tu byl více popsán jako obyčejný věděc a učitel. Dokázala jsem se do příběhu v cítit a nepřišlo mi, že se zde řeší jen romantická stránka. Skvělé počtení na dovolené.

24.10.2023 4 z 5