MagdaS MagdaS komentáře u knih

Playground Playground Lars Kepler

Knihu jsem přečetla za jeden večer - prostě jsem se začetla a nemohla přestat... Věděla jsem, že to není "klasická" keplerovská detektivka, ale tohle mě vážně překvapilo. Podruhé už bych ale tuhle knihu nečetla a váhám, co vlastně říct těm, kteří si ji teprve chtějí přečíst. Asi takhle: žádná očekávání a uvidíte, jestli je to váš šálek kávy.

29.10.2017 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Za mě opravdu čtivě napsaná knížka, zatím nejlepší, kterou jsem od autorky četla.

29.10.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Moc nechápu hodnocení Jacindy. Pokud Vám p. Třeštíková nesedí jako spisovatelka, není nic jednoduššího, než ji nečíst.... Prostě každý má jiný vkus, což je pochopitelné. Za mě opravdu čtivá kniha, kterou jsem četla jedním dechem a těšila se, kam mě příběh zavede. Podle mě se p. Třeštíková "zlepšuje" každou knihou a patří k mým oblíbeným autorům. Už teď se těším na další knihu.

15.06.2017

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Trvalo mi déle, než jsem se do této knihy začetla, ale pak už se příběh rozjel a četl se velice dobře. Pro mě méně depresivní příběh než Rybí krev, ale stále mi připadá nejlepší Selské baroko.

04.02.2017 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Pro mě příjemné překvapení, Suši v duši mě od dalších knih autorky dost odradilo... Ztracené bych doporučila zařadit do povinné četby na střední školy. Jde o příběhy ze života a podle mě je to dnes aktuálnější a čtivěji napsané než Bez dcerky neodejdu.

04.02.2017 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Četla jsem na doporučení kamarádky a ze začátku jsem přemýšlela, proč mi zrovna ona doporučila červenou knihovnu.... Ale pak se příběh rozjel a byl tak čtivě napsaný, že jsem četla každou volnou chvilku, abych zjistila, co bude dál... Celá nadšená jsem si půjčila další knihy od autorky, a to Andělské vodopády a Zpátky domů, ale to jsem neměla dělat. Klasická červená knihovna. Nevím, nevím, jestli budu riskovat nějakou další knihu vydanou dříve než Slavík.

04.02.2017 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Četla jsem napřed Bábovky, pak To prší moře a teprve naposled Dobře mi tak. Radka Třeštíková je pro mě literární objev v tom nejlepším slova smyslu - obdivuju, jak čtivě píše o lidech, kteří nejsou ani trochu sympatičtí :). Těším se na další novinku.

04.02.2017 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Opět velice čtivá kniha. Zajímavé je, že se tak dobře četla, přestože tam pro mě nebyl ani jeden "kladný" hrdina.

04.02.2017

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímavá kniha, četla se mi velice dobře. Radka Třeštíková je pro mě literárním objevem. Píše pro mě velice čitelně, žádné zabíhání do podrobností, což obdivuju.

04.02.2017

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Skvělá kniha, pan Hartl nezklamal. Také pro mě asi nejlepší knížka, příběhy se skvěle doplňují a přitom se nic neopakuje.
Vidím, že jsem tu dlouho nebyla a někam se mi "schovaly" hvězdičky - za mě všech 5 :).

13.11.2016 5 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Pro mě zatím nejlepší knížka od Mankella (četla jsem Než přijde mráz a Neklidný muž), musím ocenit propracovaný příběh a naprosto uvěřitelné reálie z obou zemí. Těším se na další knížky od autora.

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Dobře napsaná detektivka, naštěstí dost jiná v porovnání s ostatními švédskými :). Poklona panu Mankellovi, pokračuju četbou dalších jeho knih.

Zapletení Zapletení Zygmunt Miłoszewski

Pro mě po dlouhé době detektivka, kterou jsem přečetla dá se říct jedním dechem. U pana Miloszewskiho jsem začínala "koncem", posledním dílem série o prokurátorovi Szackim Hněv, který mi připadal už trochu moc překombinovaný, "Zapletené" jsem si opravdu užila. Pokračuji Zrnkem pravdy, tak snad to bude opravdu ještě lepší.

06.11.2016

Když jsem zjistila, že je kniha vlastně scénář, dlouho jsem váhala, jestli si ji mám vůbec koupit a přečíst. Pak jsem neodolala, protože Harry Potter je prostě Harry Potter. Musím říct, že i když se nejedná o příběh, kniha se mi četla dobře a byla příjemným odreagováním. Asi to nechce přehnaná očekávání a uvědomit si, že jsme všichni o pár let starší a moudřejší :).

20.10.2016

Orinokem k přechodu Orinokem k přechodu Milena Holcová

Skvělá kniha od Mileny Holcové. Doporučuji k přečtení, příběh stojí opravdu za to. Vtipné a pravdivé postřehy, vhled do cítění osob, seznámení s prostředím... Pro mě výborná spisovatelka, která má co říct a navíc ví, jak to napsat :).

Nech tu děti a zmiz Nech tu děti a zmiz Milena Holcová

Zatím asi poslední kniha Mileny Holcové, která mi unikala a která se už bohužel nedá koupit... Po přečtení mám smíšené pocity - doporučovala bych přečíst všem rozvodovým právníkům... Vinu na rozvodu měly určitě obě strany, domnívám se, že p. Holcová chtěla celou "věc" popsat co nejvěrněji, aby nenadržovala ani jedné straně, ale i tak jsou pro mě některé věci nepochopitelné a neuchopitelné a vůbec nechápu, jak mohou lidi rozvodové řízení vydržet a přežít bez "ztráty kytičky".

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Pro mě další skvěle napsaná kniha od Simona Mawera. Po dočtení Dívky, která spadla z nebe jsem si říkala, že by mě zajímalo, jak to bylo dál, takže jsem se dočkala... Silný příběh, který mě zaujal, kniha se četla velice dobře.

08.05.2016

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Pro mě asi nejlepší kniha s Cormoranem a Robin, předchozí díl byl dost drastický (řešený případ), tato kniha mi připadala vyrovnanější - bavil mě jak příběh Cormorana a Robin, tak vlastní "detektivní" pátrání. Už teď se těším na pokračování, a to hlavně příběhu po slůvku ANO. S ohledem na počet stránek se kniha opravdu nedá vozit v kabelce a číst v tramvaji, takže jsem četla po večerech doma.

Husákův děda Husákův děda Patrick Zandl

Příjemná kniha, příjemné vzpomínky na naše dětství a dospívání za socialismu, jenom ten konec a "moralizování" si autor mohl odpustit, protože tím mi to nakonec pokazil.

07.02.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velice dobře napsaná detektivka. Dlouho jsem váhala, jestli si ji mám koupit, nakonec jsem ji koupila jako dárek na vánoce a obdarovaná i já jsme si dobře početli.

07.02.2016 5 z 5