Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Carlo Acutis Carlo Acutis Camille W. de Prévaux

Úžasný příběh mladého kluka, který dokázal ve svém krátkém životě šířit kolem sebe radost, dobro, lásku, pokoj, všímat si potřebných (i těch nejnepatrnějších) a pomáhat jim.

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Nechala jsem se unášet na struně fantazie, mimo každodenní realitu a do mého trhlého já.

Záhada čínského bludiště Záhada čínského bludiště Robert van Gulik

S velkou chutí jsem se začetla do příběhu ze staré Číny. Před mnoha lety jsem měla přečtených několik detektivek se soudcem Ti a trochu jsem na něj pozapomněla. Tato kniha mě rychle vrátila do příběhů s geniálním mozkem okresního náčelníka na hranici čínského císařství . Moc jsem si ji vychutnala.

Něco na tom asi bude... Něco na tom asi bude... Ladislava Horová

Bylo to příjemné počtení, ve stále hororovější době kapka obyčejného života

05.01.2024 4 z 5

Hlasy ptáků Hlasy ptáků Josef Topol

Kdo nám zbude, až padnou naše životní masky ? Neměli bychom si vážit těch, kteří nás mají opravdu rádi, i když to nejsou celebrity?

22.09.2023 5 z 5

Dívka v modrém Dívka v modrém De la Cámara (p)

Tak jsem si konečně přečetla můj oblíbený film.

12.05.2023 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Čteno, slyšeno, viděno na prknech i přes obrazovku x-krát a stále živé. Hra o nelásce, zlobě a násilí stále aktuální a můžeme žít v jakékoliv době.

25.04.2023 5 z 5

Dědečku, vyprávěj o Praze Dědečku, vyprávěj o Praze Ladislav Špaček

Moc pěkné počteníčko o milované Praze.

16.02.2023 5 z 5

Zkáza Jezerní kotliny Zkáza Jezerní kotliny Petr Hugo Šlik

Přečteno a příjemně překvapilo, jak zdařile autor navázal na Jestřába. I s ilustracemi jsem byla spokojená. Další šikovná ilustrátorka, jiná než Bimbo, Marko Čermák nebo Jan Fišer, ale proč ne

07.02.2023 5 z 5

Zvěrolékař zasahuje Zvěrolékař zasahuje Philipp Schott

Jako panička obstarožního boloňáka jsem docela ocenila rady při různých obtížích našich parťáků.

07.02.2023 4 z 5

Dana Zátopková 100 Dana Zátopková 100 Olga Strusková

Příjemné povídání o statečné, silné a optimistické ženě, která se svým nastavením přijímání všeho dobrého i špatného dožila úctyhodných 97 let.

15.01.2023 5 z 5

Přísloví krále Šalomouna Přísloví krále Šalomouna Ivan Steiger

Při čtení kreslených přísloví si člověk uvědomí, jak je dlouhá a stále stejná lidská historie, poznání i konání lidského rodu.

05.01.2023 5 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Od mládí miluju film Romance pro křídlovku s Jaromírem Hanzlíkem a Zuzkou Cigánovou, nádherný, křehký, laskavý i smutný. Viděla jsem jej mnohokrát a s léty na něm nalézám a oceňuji vždy něco nového, dalšího, co s mým věkem rezonuje. Už několik desetiletí se mi líbí ztvárnění péče mladého kluka o postiženého dědečka, noční procházky, konverzace s dávno mrtvými příbuznými a sousedy, konečně i postarání se o zemřelého. Tato tabu tak citlivě a normálně ztvárněná, to se ve filmové tvorbě nevidí. Krve z obrazovky teče plno, ale přirozený odchod člověka je pro nás zapovězený.

03.11.2022 5 z 5

Tváří v tvář Zemi Tváří v tvář Zemi Marek Vácha

Uff, po devíti měsících dočteno. Rychleji to nešlo. Apel na celý lidský rod. Neztrácejme vnímání každodenního zázraku života, vzájemných vztahů, zodpovědnost za živé i neživé.

02.06.2022 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Interpretace pana Filipovského nepřekonatelná a film páně Smyczka též.

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Přečteno i vyposlechnuto na rádiu Pohoda v exkluzivním podaní pana Högra a dalších umělců v nahrávce z roku 1954. Nádhera. Film patří od mládí k mým zamilovaným, ale ty jazykové finesy si jeden vychutná při čtení a v tomto případě i ve velmi zdařilé adaptaci pana režiséra Horčičky.

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Pomsta hraběnky Cagliostrové Pomsta hraběnky Cagliostrové Maurice Leblanc

Můj první čtený Lupin, budu to muset napravit!

25.04.2022 4 z 5

Stěna srdce Stěna srdce Roman Ludva

Zaujalo mě prostředí výtvarné tvorby, výstavních síní, muzeí, soukromých sbírek i historických souvislostí. Docela jsem si užívala popisů tvorby, děl i míst.

28.03.2022 4 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Opět krásný jazyk, dočteno, ale znovu číst nebudu, nemám na ty kruťárny žaludek. Po přečtení jsem se bála filmu, ale zbytečně, ten se mi líbil moc. Zvlášť to, že druhé části knihy jsou ve filmu věnovány 3 minuty.

26.03.2022 3 z 5