madlenka3189 madlenka3189 komentáře u knih

Respekt: Všechno, co kluci potřebují vědět o sexu a lásce Respekt: Všechno, co kluci potřebují vědět o sexu a lásce Inti Chavez Perez

Škoda, že taková kniha neexistovala, když jsem byla dítě já, určitě bych se dozvěděla spoustu nového. Takže děti knihu určitě ocení a zodpoví jim spoustu otázek. Doporučuji i pro rodiče, aby věděli jaké informace dětem předávat, :)

21.08.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(SPOILER) Kniha nabízí všední příběh jednoho páru/rodiny. Po celou dobu autorka nevysvětluje žádné časové údaje, prostě se v jedné kapitole poznají a v druhé už mají děti. Stejným způsobem neodděluje dialogy a vnitřní monology, i tak je vše pochopitelné - obdivuji, to neumí jen tak někdo! Jediné, co mi přijde z cesty, je poměr s Vojtěchem, respektive ten sex, který na konci vyčte Alice v jedný větě - trochu bezesmyslu. Jinak se čte kniha sama, poutavý příběh a velmi reálný - snad každý zažil podobné hádky a nedorozumění. Na jednu situaci je v knize pohled ze všech stran, tedy Alice a Richarda (občas dětí). Pak nejste ani na jedné straně, ale prostě chápete všechny. Doporučila bych přečíst všem, každý jsme zkrátka nějaký a naše reakce dávají v celém kontextu smysl - na vše chce koukat ze všech stran a né jenom z té naší. :)

16.08.2021 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Tak tahle kniha mě hodně bavila! O to víc poslední třetina, kdy jsem nebyla schopná přestat číst - i když se mi to vážně nehodilo (ale spát mužů až v důchodu :D)! Dva prolínající příběhy přidávali na intenzitě děje a výsledné propojení bylo excelentní! Navíc byl každý příběh stylem mluvy jiný a to mě taky moc bavilo. Zároveň jsem se po celou dobu dobře bavila, autorka se mi trefila do mého humoru, což ani trochu neubralo na vážnosti všech okolností. Sympatické postavy a samozřejmě i pohled na sobeckou matku - velmi zajímavá postava. Doporučuji všemi deseti! (;

11.08.2021 5 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Ze začátku mi kniha přišla až příliš dětská. Přestože YA žánry miluji, cílovka byla spíše mladší děti. Nakonec se ale příběh rozjel a já se nemohla od čtení odlepit. Šťáva, která na začátku chyběla, kniha dohnala v druhé polovině! Strhávám 1 hvězdu za slabší rozjezd, ale určitě knihu doporučuji k přečtení! Je to moc milé čtení (:

PS: Na začátku vás bude asi hlavní postava (Prudence) rozčilovat. Přehnaně dodržuje pravidla a vše vidí jen ze svého pohledu. Nakonec zjistí, že vše není jak se na 1. pohled zdá a změní názor. Myslím, že krásný příklad, ze kterého bychom všichni měli čerpat do života. Takže se nenechte odradit začátkem a čtete dál, nebudete litovat :)

08.08.2021 4 z 5

Ony Ony Helle Helle (p)

Je těžké knihu zhodnotit. Na jednu stranu se mi líbí zajímavý styl psaní - minimalistický, psáno ve třetí osobě (hlavní hrdinka je ona) a celkově jde z textu “pochmurný tón”. Na druhou stranu mě příběh nudil. V celém příběhu se vlastně nic nedělo, ani mě nic nezaujalo. Místy je i kniha nesrozumitelná a já z ní mám smíšené pocity.

26.07.2021 3 z 5

Forbidden Forbidden Tino Hrnčiar

Osobitě zpracovaná kniha, kterou ocení především fanoušci Tina. (: Místo konkrétních tipů či pouček v ní naleznete, jak konkrétně to bylo u autora a Life is porno. Žánr je uveden jako naučný, já bych řekla spíše autobiografie - tak pozor ať nemáte špatná očekávání, která by vám zkazila prožitek knihy! Moc se mi líbí odlišnost knihy, prostě z ní mluví Tino a to je skvělý! Křest knihy byla taky super akce, ale na 5 hvězd to dle mě není. (:

16.07.2021 4 z 5

Deník mého psa Deník mého psa Vít Libovický

Pravděpodobně jsem měla veliká očekávání, a tak mě při 1. otevření knížka lehce zklamala. Na můj vkus je kniha moc “obyčejná” anebo se snaží být až příliš originální, což pak vůbec nesedí k psovi. Trochu mi v knize chybí zásadnější milníky, které tam vůbec nejsou a nesedí mi forma psaní, kdy příběh ‘jakoby’ vypráví pes.
Na druhou stranu je tento deník nevkusnější z těch, co se dají na trhu sehnat. Pokud knihu zvažujete jako dárek, určitě nešlápnete vedle. Nepočítejte však s větším zázrakem, než je 100 prázdných A5 stran papíru s nadpisy typu: ‘NAŠE RODINNÉ FOTO’ nebo ‘MÁ TYPICKÁ PÓZA. MMM... JSEM SEXY’.

13.07.2021 3 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Tak tohle jsem vážně nečekala, ale do téhle knížky jsem se zamilovala. Dokonce na tolik, že jsem musela objednat další knihy od autorky! Kniha je rozdělená na dvě části - 1 příběh vyprávěný ze dvou stran: Alison a Sam. Tenhle způsob psaní miluju, jedna situace a každý na to prostě nahlíží jinak. Osobnosti obou hlavních postav jsou sympatické a prakticky hned si je zamilujete. Lovestory, kterou jsem hltala a doufala, že to holkám dopadne! Nakonec je za vším nepříjemná historie Sam, která s ní zůstává a znepříjemňuje ji život. Nakonec miluji myšlenky/citáty psané Sam - je to obrovská dávka inspirace a humor, který je celým příběhem propleten (:

10.07.2021 5 z 5

Singl Singl Jiří Franta

I když kresba není úplně můj styl, je velmi zdařilá, detailní a originální, což cením. Bohužel celý komiks mi přijde tak trochu bez smyslu. Čekala jsem asi něco trochu hlubšího než opíjecí výlet do Itálie a chlastací + sexuální tour spojenou s fotbalem - a to jsem neměla prakticky žádná očekávání. Ke knize se vracet už nejspíš nebudu, trochu mě zklamala.

05.07.2021 3 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Ještě nejsem ve fázi života, kdy bych řešila těhotenství, ale doufám, že mě tenhle problém nikdy nepotká. V knize se zrcadlí psychický stav ženy, která si tím musí procházet a taky neohleduplnost okolí, která tomu rozhodně nepřidává. Tahle kniha by měla být v povinné četbě, aby měl každý o tomto problému alespoň drobnou představu a taky byl ohleduplnější k okolí! Za mě skvělá práce (:

05.07.2021 5 z 5

Jedno obyčejný léto Jedno obyčejný léto Mariko Tamaki

Velmi povedený komiks pro mládež. Líbí se mi, jak skvěle je podaný obyčejný příběh dvou dívek v létě. Žádný přehnaný děj, žádné přehnané události, prostě obyčejný průběh rodinné dovolené, která probíhá každý rok. V příběhu se prolínají manželské problémy, měnící se dětské smýšlení spolu s odehrávající se aférkou mezi dospívajícími. Nakonec chci pochválit grafickou podobu komiksu, která dokonale předává potřebné emoce. (:

05.07.2021 4 z 5

Bez vlasů Bez vlasů Tereza Drahoňovská

Umělecké dílo, které ode mě dostává jedničku s hvězdičkou! Průvodce nemocí - alopecií, spolu s prožitkem, který musí nemocní absolvovat. Velmi silné dílo, krásně zpracované a to jak informativní složkou, tak i tou grafickou. (:

05.07.2021 5 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Kniha se mi oproti předešlé zdá slabší, ale zase je více osobnější a přijde mi to jako krásné vyjádření lásky k manželovi. Čekala jsem spíše situace, kde je pro introverta těžké sžít se s někým jiným, ale ono je to přesně naopak! Je to kniha o dokonalém manželství pro introverta a já se u čtení celou dobu rozplývala. Prostě komiks co zahřeje u srdíčka (:

04.07.2021 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Mám pocit, že autorka sepsala můj život do téhle knihy. :D Vážně! Do teď jsem měla pocit, že jsem originál, ale tahle kniha je důkaz, že je nás víc a rozhodně nejsem divná (jak jsem si myslela). Doporučuji každému, kdo potřebuje nabrat trochu sebevědomí, aby mohl být pyšný na to, jak skvělý je být introvert! (:

04.07.2021 5 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Krátké funny komiksy. Všechno není tak úplně vtipné, ale určitě pobaví a potěší. Je to kraťoučké, takže jen párminutové čtení, za to je to trefné, ze života a veliké plus za krásnou ilustraci! (:

03.07.2021 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Já to miluju! Tahle knížka je boží a za mě překonala předchozí díl: Navždycky. Ava je ještě víc osobitější než Mei a to mě moc baví! Hlavní hrdinka je skvělá, svá, šílená a je na to pyšná. Klasická lovestory mě zahřála u srdíčka a já si užila přesně takový odpočinek, který jsem potřebovala.

21.06.2021 5 z 5

Přítelkyně z mládí Přítelkyně z mládí Alice Munro

Sama moc nevím jak knihu zhodnotit. Všechny povídky jsou velmi čtivé a jsou důkazem, že autorka umí výborně psát. Zároveň mám však pocit, že nedostatečně využívá svůj um! Jednotlivé příběhy jsou vlastně bez větší pointy, nikam nesměřují, zkrátka se jako čtenář nic nedozvíte. Povídky jsou obyčejné a já se po dočtení cítím “nenaplněně”. Jsem si jistá, že ke knize už se nikdy nevrátím, nemám důvod ji číst znovu, a jsem lehce zklamaná.

20.06.2021 3 z 5

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Hodně originální a vtipná kniha! Já se moc pobavila! Autor je velmi kreativní.. doporučuji každému (:

14.06.2021 4 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Tento díl mě, oproti ostatním, bavil nejméně. Navíc mi tam nějak chyběly ty kočky?! :D Ale i tak to bylo pohodové čtení, které neurazí. Výborná oddechovka (:

14.06.2021 3 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Ze začátku mi kniha přišla trochu slabší než předchozí díl, ale pak se vtípky zase celkem rozjely. Moc mě bavily vtipy na mileniály, asi že se mě to týká, a klasika introvertskej humor, kterej na mě sedne jak ušitej. Moc jsem se bavila (:

14.06.2021 4 z 5