Maci752 Maci752 komentáře u knih

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Knihu, kterou nechcete číst, protože hrůzy, které popisuje oběť týrání, vám až zastavují dech. Přesto čtete dál, prostě musíte. Chcete, aby vše dobře dopadlo a obdivujete sílu malého tvorečka, který se postupně dovedl vzepřít a dostat se z područí tyrana.
Knihu jsem několikrát odložila, ale dočíst jsem ji prostě musela - potřebovala.
Obdivuji neskutečnou vnitřní sílu autorky, která si prošla tímto peklem několikrát. Jednou, když to zažívala a pak, když o tom mluvila a psala.

08.05.2023 5 z 5

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

Krásný příběh, dobře se čte. Oddechová literatura na dovolenou. Není nutné přemýšlet, vše se ubírá ke šťastnému konci.

08.05.2023 4 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Psychologické drama od začátku do konce. Poetický začátek příběhu rodiny na ostrově, který se postupně mění v noční můru, kterou by nechtěl nikdo zažít. Vše je umocněno tím, že drsný příběh vypráví malá nevinná dívka.
Občas jsem musela knihu odložit, abych se nadechla a uklidnila. Závěr knihy mne šokoval.
Kniha vás vtáhne do svého děje a musíte číst.
Doporučuji, je to rozhodně jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla.

05.05.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

První kniha od tohoto autora, kterou jsem četla. Zcela splnila mé očekávání a doporučila bych ji lidem, kteří s klienty s depresemi pracují nebo s nimi žijí. Podle mne se dá dobře použít, jako vzor, pomoc, částečné řešení.
Skvěle popsané pocity a chování člověka, který už nemá chuť žít, ale také nabídka možnosti volby.
Kniha se mi moc líbila.

05.05.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Velice dobrá kniha. Skvěle popsaný život lékaře s krizí středního věku, alkoholika, který se neumí rozhodnout, jak dál. Náročné povolání, manželka, děti a milenka a v neposlední řadě tchán, pro kterého je hlavní hrdina "ztracená existence".
Dokonale vylíčené prostředí nemocnice.

05.05.2023 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Ne, vůbec se mi nelíbila. Hrdinky povahově příšerné. Tuto spisovatelku nikdy více.

05.03.2021 1 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha se mi velice líbila.

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Jako puberťačka jsem knihu milovala. Dnes jsem ji opět ráda přečetla.

05.03.2021 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Do půlky to šlo, pak nuda.

05.03.2021 3 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Skvělá kniha zcela mne pohltila.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Moc pěkná kniha.