Macek58 - Příspěvky

Breviář pozitivní anarchieBreviář pozitivní anarchieV. Vondruška

Zase autor nezklamal, tato kniha by měla být povinnou četbou a jistě každý uhodne pro koho.

10.11.2016

MuchaMuchaD. Dán

Jak se člověk začte do první knihy Dominika Dána, neskončí, pokud nebude mít přečtené všechny.

Rytíři z VřesovaRytíři z VřesovaF. Niedl

Přečtený jedním dechem.A co bude následovat? Doufám , že pokračování minimálně ve třech dílech jako Tas z Boru.

12.05.2016

Brněnské nevěstkyBrněnské nevěstkyN. Horáková

Zajímavé čtení , zvláště pro rodilého Brňáka.

17.08.2014

Čekání na nekonečnoČekání na nekonečnoF. Niedl

Zajímavá kniha, i takový je život.

03.09.2015

Dotek zlaDotek zlaF. Niedl

Výborné čtení. Netrpělivě budu čekat, jestli se objeví další kniha s Michaelem Dabertem.

28.11.2015

Na smrťNa smrťJ. Karika

Přečteno jedním dechem. Je to první knížka tohoto autora, kterou jsem četl a jisté není poslední. Chvílemi trošku drsná / k období, v kterém děj probíhá, se to hodí/, ale poutavá.

20.05.2016

Husitská epopej IV.: 1438 - 1449. Za časů bezvládíHusitská epopej IV.: 1438 - 1449. Za časů bezvládíV. Vondruška

K Husitské epopeji není co dodat. Kvalita zvaná "Vondruška". Už aby tu byl další díl.

01.08.2016

Smrť na druhom brehuSmrť na druhom brehuD. Dán

Dá se k Dánovi něco dodat? .... ne, jen to, že netrpělivě budeme čekat na další knížku.

17.01.2017

Dobronínské morytátyDobronínské morytátyV. Vondruška

Klasický Vondruška. Krásný čtení na dlouhé letní večery.

23.08.2017

Čierna hra: Vláda mafieČierna hra: Vláda mafieJ. Karika

Výborné čtení. Krásně přibližuje dobu a změny, ke kterým přicházelo v popisovaném období. Čtenáře vtáhne do děje.

01.11.2017

Cigaretka na dva ťahyCigaretka na dva ťahyD. Dán

Myslím, že netřeba komentáře, jako vždy výborný. Zase budu netrpělivě čekat na další knihu s jistě zajímavým dějem.

Království mečeKrálovství mečeF. Niedl

Výborné čtení, něco historie, něco válečnictví, ukázka toho, jak to v té době chodilo.

V tieni mafieV tieni mafieJ. Karika

Výborná knížka, i když místami doasti drsná jen pro silné povahy. Konečně někdo napsal, i když v takovéto formě - podobnost čistě náhodná - jak to na Slovensku v 90.letech bylo.

Popol všetkých zarovnáPopol všetkých zarovnáD. Dán

..proč všechny události něco připomínají? ... vždyť jakákoliv podobnost se skutečnými událostmi je čistě náhodná ....

Červený kapitánČervený kapitánD. Dán

..jen tak dál pokračovat v těch čistě náhodných podobnostech ...

Třetí tajemstvíTřetí tajemstvíS. Berry

Výborné čtení, ukazuje jaká je katolická církev a co pro dosažení svých cílů je schopná vykonat ..... celá její historie to dokazuje.

02.01.2013

Ryzlink ostrý jako nůžRyzlink ostrý jako nůžV. Fojtová

Autorka nesklamala i v další detektivce ze série "Vinařské krimi". Člověk se rád při čtení vracel do známého prostředí okolí Mikulova. A možná jsem se i setkal s hlavním hrdinou, kpt.Otakarem Kubou, nebo autorkou, na oslavách 370.výročí založení piaristického a 65.výročí vzniku českého gymnázia v Mikulově.

08.06.2013

Sup je trpělivý ptákSup je trpělivý ptákJ. H. Chase (pseudonym)

Už vím jak to dopadlo:-) ... oddechové nenáročné čtení .

24.06.2013

Za tohle tě dostanuZa tohle tě dostanuJ. H. Chase (pseudonym)

Ženy mají Červenou knihovnu, chlapi mají Chase ......

12.07.2013

Medzi nebom a peklomMedzi nebom a peklomŠ. Hríb

Zajímavé čtení...doporučuji věřícím i neveřícím .....

10.12.2013

Písečný mužPísečný mužL. Kepler

Dobré čtení.

20.05.2014

Brněnské ŽidovkyBrněnské ŽidovkyN. Horáková

Krásné čtení o středověkém Brně.

17.08.2014

Žandár troch režimovŽandár troch režimovM. Lacko

Pohled na knihu: na jedné straně pohled na dějiny Slovenska přez životní osudy četníka.... na druhé straně ukázka toho, jak se dá přežít každý režim ....... čtenáři vyber si .......

07.10.2014

Mrtvé oči LondýnaMrtvé oči LondýnaE. Wallace

Dobrá detektivka, pohodové čtení.

22.11.2014

Klášterní madrigalKlášterní madrigalV. Vondruška

Jako každá kniha od Vondrušky, výborný čtení.

22.11.2014

Lincolnův mýtusLincolnův mýtusS. Berry

Klasické oddechové čtení, místami akce trošku "přitažené za vlasy", ale tak už to v této literatůře chodí.

14.06.2015

Ještě že nejsem katJeště že nejsem katV. Vondruška

Takové odpočinkové čtení,bez velkého přemýšlení nad dějem a zápletkou. Trochu zidealizovaný život kata a déní okolo něj. I tak dobrá kniha.

27.06.2015

Případ zrazeného králePřípad zrazeného králeS. Češka

Výborné čtení, na každou novou knihu autora netrpělivě čekán.

27.07.2015

Zločin na BezdězuZločin na BezdězuV. Vondruška

Jako každou knihu autora, jsem si ji se zájmen přečetl, a samozřejmě zaujala. No a zase budu čekat na další :-)

30.07.2015

Ulička hanbyUlička hanbyV. Vondruška

Je třeba ještě něco psát ke knihám V.Vondrušky? Není. Ale i tak: vynikající kniha přečtená jedním dechem.

21.01.2016

Krv nie je vodaKrv nie je vodaD. Dán

Komentáře na Dánovy knihy by se mohly psát přez kopírák. Další vynikající kniha přečtená jedním dechem. Člověk nemohl zdržovat, protože v rodině na ní je zpracovaný pořadovník a každý už netrpělivě čeká, kdy se k němu dostane. A nyní musíme zase púl roku netrpělivě čekat na další. :-)

13.01.2016

Nitranská brána smrtiNitranská brána smrtiV. Vondruška

Výborná oddechová četba. A už čekán na další pokračování příběhúm Oldřicha z Chlumu.

09.01.2017

Ve službách mocnýchVe službách mocnýchF. Niedl

Přečtené jedním dechem. Zbytečné něco dodávat.

23.08.2017

Nelítostná vraždaNelítostná vraždaS. Češka

Klasická moravská detektivka, k tomu z rodnýho Brna.... jen tak dál pane spisovateli ...

13.11.2017

Bez víryBez víryK. Slaughter

Další kniha autorky, kterou jsem přečetl skoro jedním dechem. Sice trochu drsnější, ale o to víc čtivá. Už beru do ruky další.

GenesisGenesisK. Slaughter

Co ke knize dodat, další povedená kniha autorky plná napětí i když místami trošku drsnější.

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Dobrá detektivka.Nikdy neuškodí občas přejít na severské krimi.

Bůh tomu chceBůh tomu chceK. von Wetzky

Výborná kniha a velmi zajímavé téma. Ucelený pohled na křížovou výpravu , ale ne suché zesnamování s historickými údaji, ale čtivý historický román.

Případ českého knížetePřípad českého knížeteS. Češka

Další zdařilý román Stanislava Češky.

předevčírem

1 2 3 4 5 >