maca1245 maca1245 komentáře u knih

Liška s duhovýma očima Liška s duhovýma očima Mária Lazárová

Krásný příběh z hluboké a mrazivé tajgy o děvčátku, která zachrání lišku s duhovýma očima a jejich poutu.

02.11.2023 5 z 5

99 kluků Micaha Summerse 99 kluků Micaha Summerse Adam Sass

Takovéto čtení na prázdniny. Je to milé, sladké trochu předvídatelné a kouzelné. Proč nevěřit na pohádkové konce že?

Znavený svět si aspoň trošku snít zaslouží!

04.07.2023 4 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Adriana Wetterová

Příběh patnáctileté Anety, která se zamiluje do kluka, kterého potkává ve vlaku díky její nešikovnosti. Jenže Marek má tajemství, které jí nakonec prozradí.
Autorka napsala knihu ve svých třinácti letech a z knihy je to znát. Jenže je to plus k tomu, aby byla Aneta uvěřitelnější aspoň co se myšlenkových pochodů týká. Ačkoliv to není kniha jen o lásce, ale o porozumění a zároveň neporozumění a celkovým životním nástrahám, knihu jsem si užil a věřím, že o autorce ještě uslyšíme.

23.06.2023 4 z 5

Místo mezi světy Místo mezi světy Micaiah Johnson

Co na tuto knihu říct?
Určitě by zasloužila větší pozornost než má.
Příběhově je to zajímavý nápad, ale myslím si nebo to tak aspoň cítím, že potenciál tohoto tématu nebyl naplno využít. Třeba se o dočkáme v pokračování. I když si myslím že tady nevyjde.
Co mi trochu vadilo, tak to byly vzpomínky na minulý život. Spíše mě to rušilo, ale svoji pointu to má. Je to mohlo být podané asi trochu jinak.
Konec byl takový nedotažený, ale zase to čtenáři nechává trochu ty fantazie.
Za mě super čtení se zajímavým světem a zajímavým tématem.

20.06.2023 4 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 3 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 3 Kei Koga

Na to jak mě první dva svazky nadchly, musím říci, že třetím už tak nadchnutý nejsem.
Opět tu jsou zloduši, kteří jsou potřeba zastavit.
Ale už potřetí tu je stejný koncept. Chtěl bych už taky nějaký příběh našeho detektiva, což se snad splní ve čtvrtek svazku, což nasvědčuje konec.

17.04.2023 3 z 5

Jsem tu pro tebe Jsem tu pro tebe Lenka Křížová

Opět jako u prvních dvou dílů si hrdiny zamilujete. I když Sašu bych někdy rád proplesknul. Je pravdou, že jak příběh pokračuje začínáte ho chápat. Odpočinková četba, která uteče ani nemrknete. Jedno malé plus je tam propojení s předchozími díly, které jsem trochu očekával v druhém díle.

23.03.2023 5 z 5

Dar z nebe Dar z nebe Lenka Křížová

Stejně jako u první knihy, si hlavní postavy zamilujete. Kniha se čte jednoduše a rychle. Do děje se dokážete absolutně vžít. Kristiána na jednu stranu chápete, ale na tu druhou by jste ho nejraději propleskly. Co se týče Matyáše to je prostě zlatíčko, kterého by jste chtěli obejmout a nepustit. :)

09.03.2023 5 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Upřímně čtu spíše zahraniční autory knih na toto téma. V poslední době, ale začínám přicházet na chuť i našim autorům.
Kniha se četla velice dobře, děj ubíhal jak voda a já po dočtení poslední stránky, zůstal sedět s úsměvem na tváři. Adama a Jonáše si hned zamilujete, to samé i Michala a jeho šestý smysl.
Jakožto rodilý trutnovák jsem byl potěšen velice známými místy. Reálný příběh je prostě super.
Odpočinková četba k vodě a přesně vím kam si jí v létě vezmu.

03.03.2023 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Další povedená kniha od tohoto dua. Co říci. Toto je taková ta kniha, která vám navodí úsměv na tváři a pocit spokojenosti. Tuto knihu vidím jako spolehlivého společníka na letní čtení u vody.
Styl psaní je super a stránky vám utíkají jedna za druhou. Za mě plný počet. :)

07.03.2021 5 z 5

Gustav a Anton Gustav a Anton Rose Tremain

Podle anotace jsem očekával trochu jinou knihu. I přes to se mi kniha líbila. Jediné co mě mrzí je, že třetí část přeskočila převážnou část dospívání Gustava a Antona. Nějaké vzpomínkové flashbacky tam jsou, ale i tak bych se rád dozvěděl něco více o jejich dospívání.

28.01.2021 4 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Stejné jako první díl (pokud se tomu tak dá říci)

31.08.2020 1 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Toto mělo zůstat na instagramu. Celkově mi nedává tato kniha smysl. Škoda papíru a všeho co patří k vydání knih.

31.08.2020 1 z 5

Táta a já Táta a já Soosh

Upřímně si myslím, že toto mělo zůstat na instagramu. Vesměs za ty peníze dostanete obrázky a minimum textu. Nápad je to hezký. A dát takhle poctu otcům s dcerami fajn. Ale nemůžu se ubránit pocitu, že je to absolutně škoda papíru, barev a vše okolo co se týče vydání knihy. Ale jak říkám je to pěkné, ale...

31.08.2020 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Musím říci, že název knihy opravdu vystihuje její obsah. Na jednu stranu se ¨Vám to strašně líbí, na druhou cítíte, že je tu něco špatně. Ať už rodiče Wavy či její "vztahů s Kellenem. Ale pro mě, i když je to asi divné takhle psát, tak to byl spíše první příklad. S Wavy postupně vyrůstáme a dospíváme. Tudíž se dokážete vcítit do jejích citů a celkové situace. Nemůžu se tu moc rozepisovat to by bylo pak vyspoilerování celé knihy, ale za sebe musím říci, že do knihy jsem šel na doporučení kolegyně s dost velkou opatrností. Ale už teď vím, že knihu si přečtu znovu.

19.07.2020 5 z 5

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Rick Riordan

Rick je prostě jistota.
Baví mě jeho styl psaní a celkově pojetí tohoto světa, že bohové nejsou až takový bohové nadupaní mocí.
Jediné co mě mrzí, že jsem knihubcetl dlouho a to díky čtecí krizi, za kterou však tato kniha nemůže

13.05.2020 5 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Jak již autor sám na konci knihy zmiňoval, že původně měl být kniha trošku jinčí, jak nastínil na konci Bosse, ani tato verze nebyla špatná. Ba naopak. Musím říct, že setkat se opět s postavami Teo a Erika bylo super. Velké plus, aspoň co se týče mě, byly flashbacky, které osvětlovaly různé okamžiky Erikovi minulosti či jeho pocitů během prvního dílu.
Tento díl byl pro mě o krapánek lepší než první díl, ale ještě mi tam něco chybělo. Takovýto slovy nepopsatelné něco.
Doufám, že pokud toto autor bude číst tak i když zmiňoval, že další MM romanci nenapíše, tak bude aspoň trochu přemýšlet o změně plánu.

03.05.2020 4 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Pohodové čtení, které přelouskáte během jednoho odpoledne. Na knize jde vidět, že vyšla samonákladem. Což jí ale vůbec neubírá na příběhu. Ze začátku se mi zdálo, že Erik jde do toho nějak moc hrr a, že jejich vztah s Teodorem byl až moc rychle vytvořený. Ke konci jsem však pochopil.
Stylem psaní mi kniha sedla dobře, až na nějaké neduhy v textu, ale jsme jen lidi.
I když se mi kniha líbila, nemůžu se zbavit pocitu, že její potenciál nebyl využit naplno. Snad se tak stane v druhém díle.

27.04.2020 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Poslouchal jsem audio verzi.
Super přednes Filipa Čapka. Celková atmosféra na vás dopadne jako kdyby jste v tom metru byly snimi.

27.03.2020 5 z 5

To bylo tvé jméno. 03 To bylo tvé jméno. 03 Makoto Šinkai (p)

Super zakončení. Můžu doporučit anime :)

18.03.2020 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Kniha je takový dokreslující záležitost k filmu. Dá nám nahlédnou i na druhou stranu monitoru a ylo to pro mě zajímavé. Urči bych ji doporučil do povinné četby ve škole.

18.03.2020 5 z 5