mabell mabell komentáře u knih

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Jednohubka k obědu, ale není dobré u toho jíst, protože riskujete, že vám zaskočí smíchy :) Nejlepší jsou ty pravdy o kočkách!

10.12.2021 5 z 5

Fotografovy hřbitovní procházky Fotografovy hřbitovní procházky Richard Ulman

Předchozí dvě mě zaujaly více, nicméně opět zajímavý výběr.

23.09.2021 3 z 5

Epitaf - nenápadná ozdoba hřbitova Epitaf - nenápadná ozdoba hřbitova Richard Ulman

Knížka, která člověka přiměje se zamyslet a pobaví. Ne každému to sedne, ale u nás v rodině to sedlo. Osobně chodím na hřbitovy moc ráda, a když potkám zajímavý epitaf, tak si ho taky zapíšu.

10.03.2021 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Něco tomu tentokrát chybělo. Asi jsem čekala víc o tetování, nevím. Každopádně jsem se dozvěděla několik zcela nových informací, třeba že tis má listy a také jsem byla překvapená, že u sebe Francis nosí dolary.

27.11.2020 3 z 5

Sofie, Smrťák a já Sofie, Smrťák a já Thees Uhlmann

Zase tak moc vtipných dialogů jsem nepotkala. Ale nakonec jsem se docela bavila (a tím myslím posledních 30 stran).

23.10.2020 3 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Na můj vkus to bylo moc roztahané. O sto srtánek méně a byl by to prima příběh. Takhle jsem se muslela nutit do čtení, protože jsme chtěla vědět, zda to dopadne podle očekávání.

12.02.2020 2 z 5

Verše pro mrtvé Verše pro mrtvé Lincoln Child

Skoro tak dobrá jako bílý oheň. Byla jsem opravdu potěšena, že jde opět o samostatný příběh. Sice tam mohlo být trochu více pendergastovské mystiky, ale jinak super!

11.11.2019 5 z 5

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

Čekala jsem, že nadchne víc. Nejsem vyloženě zklamaná, příběh i rozuzlení bylo super, ale místy jsem se knihou musela hrozně prokousávat. Opravdu bavit mě začala až od poloviny třetí části.

08.11.2019 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

A tak nebylo to tak zlé. Trochu slabší než předchozí dvě, ale zase dostaly víc prostoru postavy, které už jsou čtenáři známé a to mě velice bavilo.

29.09.2019 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Knihy s válečnou tematikou nemám ráda, ale tahle mě upoutala obálkou a tak jsem si řekla, že to zkusím. Četla se mi moc dobře, příběh jako takový se mi taky moc líbil, ale kdyby skončila přesně o šest vět dříve dala bych jí o hvězdu víc.

12.09.2019 3 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Tohle je asi jedniný případ, kdy se mi film líbil víc než kniha. Kdybych film neviěla, tak bych knihu asi a ni nedočetla. Na můj vkus byla poněkud zmatená. Víc jak dvě třetiny jsem se do čtení opravdu nutila a až ke konci mě začala bavit.

07.09.2019 2 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Četla jsem ji když bylo venku přímo nechutné vedro a lepší knihu jsem si nemohla vybrat. To horko jen podpořilo úžasnou letní atmosféru v knize - letní ospalou Itálii, měla jsem pocit, jako bych tam, byla s nimi a z povzdálí celý příběh pozorovala.

18.07.2019 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbøho jsem začala Netopýrem a vůbec se mi to nelíbilo. Pak mě kolegyně přesvědčila, abych si přečetla Lovce hlav, protože o tom chtěla diskutovat, to bylo trochu lepší. Ale Syn! Ten mě dostal. Přečteno jedním dechem. Možná dám Nesbømu ještě šanci ;)

18.07.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tak tohle na mě bylo už moc. Druhý díl se mi líbil mnohem víc a přišel mi i mnohem živější. Tohle bylo takové utahané.

15.02.2019 2 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Kdyby kniha skončila na straně 340, vysloužila by si místo v mé knihovně. Ale tím koncem mi to autorka celý pokazila...

22.11.2018 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Byl to můj Everest. Konečně jsem ji po 6 letech dočetla.

05.10.2017 2 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Namlsaná knihou jsem se pustila do filmu. Kniha byla boží, film mě velice zklamal. Knihu jsem přečetla jedním dechem a u filmu jsem jen čekala na konec.

27.05.2017 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle