m.valova

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Nádherný,smutný a dojemný příběh..snad se šťastným koncem,kdybych mohla dám i více hvězd..nadchl mě a zaujal ještě o level více jako Hana.Život se s nikým nemazlí,jednou jsi dole a jednou nahoře,těžkou soudit a odsuzovat...Běla i Bohdana mi svým chováním a vzájemnou láskou a porozumněním i oddaností přirostly k srdci a zanechaly v něm hlubokou stopu.A Svatopluk..vlastně také..Doporučuji.

02.11.2019

HanaHanaAlena Mornštajnová

Smutný,emotivní a depresivní příběh... další z mnoha a mnoha rodin,opravdu nevím zda pro lidi,kteří taková zvěrstva přežili,bylo možné se z toho nějakým způsobem vůbec vzpamatovat.

26.06.2019

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

V podstatě geniálně propojeno,má to sílu,lidskost a určitě je to téma do dnešní nelehké doby s odlehčením a humorem.V hlavě mi bude rezonovat ještě dlouho a budu se nad jednotlivými postavami zamýšlet a nad určitými situacemi pousmívat.

07.11.2021

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Konec mě dostal,vraha jsem absolutně neodhadla,ale jinak se mi kniha líbila.Kdo trochu čte severské detektivky,tak určitě nemá ani problém se jmény a celkově mi to přišlo méně náročné oproti Nesbovi nebo jiným spisovatelům.

17.05.2021

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Sympatická dvojice detektivů,opět série tak jak to mám ráda.Motiv vražd jsem neuhádla ani náhodou,vraha jsem si v určité části tak trochu tipla,ale tápala jsem až do konce a v epilogu..takové trošku překvapení na závěr.Co dodat vypadá to,že mám další oblíbené detektivy ve sbírce a těším se na jejich vývin.

19.08.2020

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Typický Bryndza,nezklamal...krátké kapitoly,čtivé a za mě lepší než kanibal,Kate a Tristana, jsem si zase více oblíbila a pachatele jsem si tak trochu myslela..budu se těšit na další díly.

20.04.2021

Rudý kapitánRudý kapitánDominik Dán

Bohužel jsem nesehnala v knihovně díly od prvního a čtu jak se mi podaří nějaký sehnat.Rudý Kapitán poodkrývá zvěrstva dob minulých táhnoucích po celé roky a déle a mám zároveň pocit,že v určitých oblastech jsme se vlastně nikam neposunuli dodnes.Detektiv Krauz a jeho mládí mě zatím baví...

15.09.2021

Nežná fatamorgánaNežná fatamorgánaDominik Dán

Chronologicky jedna z prvních.. odehrávající se v době revoluce...více než téma vražd mě upoutalo to všechno co se dělo kolem,to jak měli všichni plné ruce práce a snažili se chránit si svoje zadky...tenkrát to bylo tak a vlastně jsem o tom nikdy nečetla z pohledu policie,ale spíše z pohledu" obyčejného "lidu a jsem ráda,že mám konečně i představu jak to všechno probíhalo a vlastně jsem se i po těch letech dokázala radovat a těšit z toho,že to všechno tak dopadlo,revoluci si pamatuji velmi matně jako dítě z vesnice a až nyní si na spoustu věcí činím názor díky filmům a knihám.Jenom si tak občas říkám,jestli se vlastně neopakují věci stále dokola mocní si stále připadají všemocní a to se asi nikdy nezmění.Parta slovenských detektivů mě baví a doufám že postupně přečtu všechny Dánovky .

22.09.2021

Námi to končíNámi to končíColleen Hoover

Smutné téma příběhu s optimistickým koncem..budiž inspirací,posílením a dodáním odvahy všem,kteří musí procházet v jakékoli formě tímto peklem a ještě větší uznání těm,kteří se z toho všeho dokážou vymanit.Velká poklona autorce za to jak se díky vlastní zkušenosti s tímto příběhem poprala.

05.10.2020

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Příběh Gumpa není vrcholem spisovatelského umění,ale zanechá stopu v srdci..a když jsem došla na konec knihy a viděla pravdivé osudy těchto němých tváří..bylo mi z některých lidí velmi smutno!

18.10.2020

TmaTmaBernard Minier

Tento díl byl opravdu neskutečný,místy jsem měla pocit,že snad má přivézt k šílenství i nás čtenáře..trošku mi vadilo,že tentokrát Martin a jeho tým nejsou úplně na první pohled v hlavní roli..nicméně aspoň se můžeme těšit na další díly a jejich další vývoj.A ten konec? prostě další důvod stále v této sérii pokračovat.

28.05.2020

ÚdolíÚdolíBernard Minier

Možná tomu něco málo chybělo,ale i tak plný počet.Krátké kapitoly a přesto kniha s obsahem 500 stran,které nenudí a plyne to tak nějak samo,až člověk zjistí,že je mu líto,že už je konec.Martin je super,na růžích rozhodně ustláno nemá,ale nevzdává se ani v osobním ani v profesním životě.Líbilo se mi,že se objevují predešlé postavy,tak nějak od začátku jsem měla typ na pachatele,vyšel,ale to co všechno z toho vyplynulo v závěru je hrozné a neuvěřitelné...nejhorší je,že tak jak to bylo v knize popsáno,včetně výpadů proti policii,tak to bohužel opravdu v dnešním světě je.O nebezpečí internetu a různých sítí nelze pochybovat.I když Martinovi přeji krásný život,štěstí a happy end,tak z druhé strany chci,aby série dále pokračovala a doufám že s ním ještě pár hodin strávíme a prožijeme a dočkáme se pokračování.

19.06.2021

Nevíš dne, nevíš hodinyNevíš dne, nevíš hodinyDominik Dán

Vrátila jsem se díky tomuto příběhu na přelom tisíciletí a zavzpomínala,jak jsme s napětím očekávali co nám magické datum přinese...nicméně Richard Krauz musí pracovat bez ohledu na datum,další skvělá detektivní práce,v životě hold nic nenaplánujete dokonale ,někdy ani plán na odchod ze světa nemusí vyjít...vraha jsem tak nějak odhadla a co se týče druhé dějové linie,ani jsem nevěděla,že tento druh intolerance existuje,takže jsem zase o něco chytřejší a těším se na další detektivní práci tohoto oddělení.

14.10.2021

Zlodějka příběhůZlodějka příběhůMichaela Klevisová

Další oblíbená série,v tomto příběhu mi postavy přišly zvláštní a nemohu říct,že by některá obzvlášt byla sympatická,ale věřím tomu,že v takovém kruhu lidí jsou i takové vztahy,konkurence je velká a pro úspěch je nutno někdy zkusit a udělat vše.Vraha jsem tak nějak vytušila opravdu až na konci.Možná mě mrzí,že nedostala víc prostoru Agáta,ale je to jen takový můj dodatek.

16.11.2021

Osudný slibOsudný slibAngela Marsons

Jako vždy výborné čtení,smutek po Dawsonovi převládá ve všech jak v týmu,tak si myslím,že trhá srdce i čtenáři.Poměrně brzy jsem měla odhad i na vraha,ale byla to spíše náhoda.Nemám co bych vytkla a myslím si,že Penn bude skvěle zapadat do týmu a těším se na další díl.

26.11.2021

KruhKruhBernard Minier

Detektiv Martin Servaz,můj další oblíbenec..tentokrát je mu příběh ušitý více na tělo a po kouscích autor začíná odkrývat i trochu z detektivovy minulosti.Neuvěřitelný příběh, opět tak trochu z prostředí elitní školy ve Francii a propletenec postav z prvního dílu se mi líbí..s napětím očekávám co nabídne ten další.

19.05.2020

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Kniha je detektivní,není to žádný drasťák a docela rychle ubíhá.Podezřelý je v podstatě každý,vrahem může být kdokoli a karta se několikrát obrací..vraha jsem si v podstatě tak nějak tipla,nebo mi spíše proběhla hlavou i tato varianta..tak nějak mi to přišlo smutné, jedna žena rozvrátí život v celé ulici.

09.11.2020

Bez nadějeBez nadějeColleen Hoover

Ze začátku příběhu jsem si říkala,puberťácké starosti o ničem..ovšem jen do chvíle než jsem se prokousala částí knihy.Události nabraly spád a já se nestačím divit,co všechno se mohlo v životě dvou mladých lidí odehrát,náhoda někdy zamotá životem lidí,ale tento příběh jim ho obrátil doslova vzhůru nohama a poukázal na témata,která se bohužel opravdu dějí i ve skutečném životě..kéž by všechno mělo jen šťastné konce tak jako tady v této knize.

26.11.2020

Mrtvé vzpomínkyMrtvé vzpomínkyAngela Marsons

Jako vždy,napínavé,mělo to spád a hlavně,zase jsme poznali Kim trošku blíže.Penn do týmu zapadl a Alison byla taky nakonec fajn.Vraha u této série většinou neodhadnu,vždy to vypadá že to je půlka podezřelých a pak cvak a je to.Doufám jen,že autorka má ještě spoustu nápadů,zatím drží laťku hodně vysoko a nerada bych se s partou loučila.

Pokrevní poutaPokrevní poutaAngela Marsons

Opět skvělá Kim..skvělý tým a super příběh,inspektorka čím dál více ukazuje svoji přívětivou tvář a její příběh je čím dál lepší..doufám,že se v dalších dílech něco nezvrtne..zároveň je super,že došlo k propojení se starším dílem..jen mi trochu chyběla novinářka Tracy..

17.10.2019

Dívka, která kopla do vosího hnízdaDívka, která kopla do vosího hnízdaStieg Larsson

Náročná na orientaci ve jménech a pokud čtete díly s větším odstupem,tak je to i o paměti..ale stálo to za to..úžasný spisovatel,kterému byl bohužel vyměřen krátký čas.Nyní přemýšlím,zda s tím skončit tímto zbůsobem a nebo pokračovat,ale příběh hlavních hrdinů a pokračování mě asi zláká..za mě prostě super..

20.12.2019

Kopretiny pro zámeckou paníKopretiny pro zámeckou paníStanislav Rudolf

Po letech jsem opět přečetla knihu a mrkla na film,obojí nezklamalo,není špatné vracet se do mladších let...

17.06.2018

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Myslela jsem,že knihu přečtu jen kvůli výzvě,ale byla zajímavá,čtivá a byl v ní určitě kus pravdy ....Téma není moje hobby,ale jsem ráda,za rozšíření obzoru.

05.07.2018

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Asi zatím nejlepší co jsem od této spisovatelky četla,bylo to napínavé,mělo to spád,akorát konec mi přišel po tom všem moc rychle useknutý i když úplně v závěru přišlo ještě překvapení,ale zase se to dalo čekat.Postavy mi teda až tak moc sympatické nebyly a rozhodně jsem jim jejich pobyt a takový víkend nezáviděla.

11.02.2021

Ženská na odstřelŽenská na odstřelMartin Goffa

Sérii Marek Vráz jsem bohužel nesehnala od prvního dílu a tak je toto teprve moje druhá kniha,ale i tak doufám,že postupně přečtu všechny.Tento příběh jen bohužel poukazuje na to,že možné je úplně všechno a to i ze strany těch,kteří by měli stát na straně zákona.

ZátišíZátišíLouise Penny

Příběh se mi ze začátku zdál hodně zdlouhavý,ale nějak jsem se překlenula do druhé části,už jen z důvodu,že další knihy v sérii jsou lépe hodnocené a určitě v ní budu pokračovat.Není to žádný krvák,prostě taková detektivka a zase poznáváme jako čtenáři kanadské prostředí.

01.07.2020

SestrySestryBernard Minier

Martina Servaze mám opravdu ráda,je to člověk který dělá chyby a jeho život je plný kotrmelců,tento díl mi nepřišel až tak napínavý a čtivý jako ty předešlé,ale takový je život...ovšem Epilog ten byl krásně napsaný a s Martinem se časem určitě znovu setkáme a já už se moc těším.

11.07.2020

Kanibal z Nine ElmsKanibal z Nine ElmsRobert Bryndza

Na začátek nové série to nebylo špatné,občas jsem měla tendenci srovnávat s Erikou,ale během příběhu jsem se to odnaučila.S příběhem a psychopatem tohoto charakteru jsem se opět setkala poprvé a opravdu jsem místy překvapená,co všechno se dá u lidského šílenství ještě vymyslet.Určitě se budu těšit na Kate a Tristana znovu a tak trochu si myslím,že by se mohla rozvíjet i postava Jakea.

30.08.2020

NůžNůžJo Nesbø

Jsem v rozpacích..nějak jsem se do toho úplně nemohla dostat..bez pochyby je to ve finále geniální,když si vzpomenu kdo všechno z Harryho kamarádů a kolegů zemřel tak považuji skoro za zázrak že on stále žije,a že má vůbec kolem sebe někoho kdo je mu svým způsobem blízký.Je pochopitelné,že se musí vše někam posunout a proto se děje co se děje,ale hrozím se chvíle,že až Nesbo jednoho dne Harryho zabije bude to opravdu navždy..tak jak to prohlásil v nedávném rozhovoru.

30.09.2020

DěvčátkoDěvčátkoMartin Goffa

Série novinář Marek Vráz,nerada začínám od jiných jak prvních dílů,ale naskytla se mi v knihovně, tak jsem po ní sáhla..nezklamala,chvílemi mi teda úplně dobře po těle nebylo a bylo mi všech postav v příběhu líto...a vlastně se ani nedivím,že tato situace a zoufalství rodiče k něčemu takovému dožene,bohužel v dnešní době aktuální problém a takto nějak to prostě je,kostra příběhu je čerpána určitě z reality.Bohužel.

03.03.2021