m.valova m.valova komentáře u knih

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Bohužel jsem nesehnala v knihovně díly od prvního a čtu jak se mi podaří nějaký sehnat.Rudý Kapitán poodkrývá zvěrstva dob minulých táhnoucích po celé roky a déle a mám zároveň pocit,že v určitých oblastech jsme se vlastně nikam neposunuli dodnes.Detektiv Krauz a jeho mládí mě zatím baví...

15.09.2021 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Zvolila jsem jako prázdninové letní čtení a jsem spokojená.Vánoční téma by samozdřejmě bylo lepší v období adventu,ale ne vždy je čas...krásný příběh,vánoční víska a taková krásná představa kouzelných vánoc i když i hlavní hrdinové si také musí projít životními zkouškami a útrapami,než dojdou svého štěstí.

24.08.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Všechny knihy od této spisovatelky mi přijdou dost podobné,ale mělo to napětí,četla jsem vcelku rychle,výhodou je,že v knize není tolik postav a člověk vcelku rychle odhaduje kdo by mohl být pachatel,závěr byl určitě překvapivý a nečekaný.

28.07.2021 4 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Netypická na léto,ale přesto se četla lehce,oddechově i když ve vánočním čase by to mělo asi tu pravou atmosféru a kouzlo...nikdy není pozdě na změnu,hlavní hrdince se život otočil během chvilky,ale nikdo nevíme co nám budoucnost chystá a tento příběh v kombinaci s vánočním kouzlem dává naději v lepší zítřky :-)

12.07.2021 4 z 5

Nebe opravdu je... Nebe opravdu je... Todd Burpo

Jsou věci mezi nebem a zemí..obrázek nechť si každý po přečtení udělá sám.Není to žádný literární skvost,ale příběh ze života jedné rodiny.

30.06.2021 4 z 5

Klubko zmijí Klubko zmijí Dominik Dán

Konec mi přišel takový uspěchaný,ale jinak se mi četlo dobře a určitě budu s sérii pokračovat,jen mě mrzí že se mi nepodařilo začít hned od prvního dílu,ale pokud se mi to podaří sehnat,určitě začnu od začátku.Smutná pravda v takovém světě jsme žili,žijeme a žít budeme...

28.06.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Možná tomu něco málo chybělo,ale i tak plný počet.Krátké kapitoly a přesto kniha s obsahem 500 stran,které nenudí a plyne to tak nějak samo,až člověk zjistí,že je mu líto,že už je konec.Martin je super,na růžích rozhodně ustláno nemá,ale nevzdává se ani v osobním ani v profesním životě.Líbilo se mi,že se objevují predešlé postavy,tak nějak od začátku jsem měla typ na pachatele,vyšel,ale to co všechno z toho vyplynulo v závěru je hrozné a neuvěřitelné...nejhorší je,že tak jak to bylo v knize popsáno,včetně výpadů proti policii,tak to bohužel opravdu v dnešním světě je.O nebezpečí internetu a různých sítí nelze pochybovat.I když Martinovi přeji krásný život,štěstí a happy end,tak z druhé strany chci,aby série dále pokračovala a doufám že s ním ještě pár hodin strávíme a prožijeme a dočkáme se pokračování.

19.06.2021 5 z 5

Vůně života Vůně života Táňa Keleová-Vasilková

Tak jako vždy se mi kniha líbila,ale přece jen mi tak trochu něco chybělo...musím souhlasit s ostatními,proč ten otevřený konec?Možná to přece jen chtělo pár stran navíc a nebo byl spíše záměr autorky ať si každý udělá svůj vlastní závěr.Každopádně, když začne váznout komunikace,je problém na světě a takovéto chyby se dopouští nejedna postava v tomto příběhu.

25.05.2021 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Konec mě dostal,vraha jsem absolutně neodhadla,ale jinak se mi kniha líbila.Kdo trochu čte severské detektivky,tak určitě nemá ani problém se jmény a celkově mi to přišlo méně náročné oproti Nesbovi nebo jiným spisovatelům.

17.05.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Typický Bryndza,nezklamal...krátké kapitoly,čtivé a za mě lepší než kanibal,Kate a Tristana, jsem si zase více oblíbila a pachatele jsem si tak trochu myslela..budu se těšit na další díly.

20.04.2021 5 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

I přes smutnější pasáže se mi knížka líbila,určitě kopíruje spoustu životních zkušeností a příběhů nás obyčejných lidí a po jejím dočtení si tak nějak říkám,že člověk a obzvláště žena musí vydržet a snést náklad starostí a klacků pod nohy, jako takový menší kůň..

13.04.2021 5 z 5

Česká autorka,čtivá oddechová knížka v podstatě ze života..líbila se mi hlavní hrdinka i její odhodlání a náhled na život,když se chce,tak to prostě jde,stačí odhodlání a nevzdávat výzvy už předem..

06.04.2021 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Série novinář Marek Vráz,nerada začínám od jiných jak prvních dílů,ale naskytla se mi v knihovně, tak jsem po ní sáhla..nezklamala,chvílemi mi teda úplně dobře po těle nebylo a bylo mi všech postav v příběhu líto...a vlastně se ani nedivím,že tato situace a zoufalství rodiče k něčemu takovému dožene,bohužel v dnešní době aktuální problém a takto nějak to prostě je,kostra příběhu je čerpána určitě z reality.Bohužel.

03.03.2021 4 z 5

Tajemství tří žen Tajemství tří žen Mária Ďuranová

První knížka od této slovenské autorky a určitě ne poslední.Četla se mi dobře,nemusela jsem nad ničím přemýšlet,něco ze života,něco méně,ale já mám prostě české a slovenské autory ráda a tento typ příběhů také.Ač mají všechny ženy v příběhu své tajemství o kterých si můžu myslet své,nedokážu říct,že by mi některá z nich byla nesympatická,prožila jsem s nimi pohodový víkend.

28.02.2021 4 z 5

Odpustila jsem Odpustila jsem Immaculée Ilibagiza

Knihu nelze hodnotit z hlediska spisovatelského,ale síly příběhu..První příběh hlavní hrdinky,který popisuje strašlivou genocidu ve Rwandě,jsem nečetla..tato druhá kniha tak nějak vše podstatné shrnuje a ukazuje,jak se může během 10-ti let změnit život člověka,od neskutečné hrůzy až ke štěstí,díky neskutečné víře,dokázala tato žena ujít kus cesty,odpustit vrahovi své rodiny a pomáhat druhým i když sama prožívala velmi těžké a smutné chvíle..její víra ji uzdravila..možná do dnešní nelehké doby povzbuzení i pro lidi,kteří třeba nemají úplně kladný vztah k víře,to ať posoudí každý sám.

24.02.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Asi zatím nejlepší co jsem od této spisovatelky četla,bylo to napínavé,mělo to spád,akorát konec mi přišel po tom všem moc rychle useknutý i když úplně v závěru přišlo ještě překvapení,ale zase se to dalo čekat.Postavy mi teda až tak moc sympatické nebyly a rozhodně jsem jim jejich pobyt a takový víkend nezáviděla.

11.02.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Příběh u kterého opravdu nemusíte přemýšlet a vypnete hlavu,necháte se unášet představou Paříže,zákusků,kafíčka a nádherného počasí..aspoň u mě to tak bylo.Určitě se kniha dala zkrátit možná i o polovinu,ale to už tak někdy bývá...určitě přečtu i další i když asi budou všechny knihy dost podobné,ráda poznám různé kouty světa ,Kodaň,Paříž, Brooklyn a další..

06.02.2021 4 z 5

Bouda, která krmí milion dětí Bouda, která krmí milion dětí Magnus MacFarlane-Barrow

Tato kniha není literární skvost co se týká stránky spisovatelské,ale je to neuvěřitelný a místy hodně smutný a silný příběh o hromadě lidských životů,které jsou díky mnoha dobrým lidem z celého světa zachráněni před smrtí hladem.Kniha popisuje místy až neuvěřitelné věci a i když nemusí být člověk věřící,je faktem že začátek je v Medjugorje a to co se během let podařilo zní opravdu až neuvěřitelně.Doporučuji přečíst každému kdo má dobré srdce a zajímá se pomoc druhým lidem,každý ať si udělá svůj názor ať už je to na téma víry i velkých organizací,určitě není vše dokonalé,ale to není nic na světě.

24.01.2021 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Nevěděla jsem co přesně mám očekávat a dostala jsem čtivý příběh,dějově hodně zasazený do Řecka,místy smutnější,ale celkově se mi líbil.Možná je předvídatelný,ale už jen proto že je od české autorky mě nezklamal.

06.01.2021 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Ze začátku příběhu jsem si říkala,puberťácké starosti o ničem..ovšem jen do chvíle než jsem se prokousala částí knihy.Události nabraly spád a já se nestačím divit,co všechno se mohlo v životě dvou mladých lidí odehrát,náhoda někdy zamotá životem lidí,ale tento příběh jim ho obrátil doslova vzhůru nohama a poukázal na témata,která se bohužel opravdu dějí i ve skutečném životě..kéž by všechno mělo jen šťastné konce tak jako tady v této knize.

26.11.2020 4 z 5