m.valova m.valova komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Carl,Asad a Rose,zajímavá různorodá trojka se kterou se člověk nenudí.Co se týče tohoto případu,tak musím říct,že mi nebylo moc dobře.Když si představím v jakém žijeme světě,kolik hrůz a zvěrstev lidstvo napáchalo a dodnes se tak děje a jak si hromada lidí stále myslí,že jsou něco víc než ostatní,je mi špatně a je to hrozný pocit.
Konec byl pro mě překvapivý a nečekala jsem ,že nás linka s Nete ještě může překvapit.
Určitě si nenechám ujít další díly této skvělé série.

06.12.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Příjemné čtení,postavy sympatické a Švýcarsko velmi lákavé.

27.11.2022 5 z 5

Vůně léta Vůně léta Petra Martišková

Dlouho jsem hledala někoho ,kdo by mi sedl tak,jako kdysi Lenka Lanczová,a teď po letech jsem konečně našla.I když už dávno nejsem cílová skupina,ráda tyto příběhy čtu a prožívám..stejně jako kdysi.
Odpočinek,relax a trochu pohádka,mládí je krásné a k tomu všemu patří první lásky i radosti a starosti.

07.11.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Neuvěřitelně poutavý příběh..neustále mi v hlavě vyvstává myšlenka,jestli může někdo jako Anna vůbec existovat ..tolik síly,lásky,ochoty a bolesti a přitom neuvěřitelně lidská a nezanevře na život i když jí stále osud nakládá rány a přitom tak mladá a křehká.. v podstatě holčička.Heřmánkové údolí a hlavně Annu a její sílu si nesmazatelně ponesu v srdci

03.11.2022 5 z 5

Přišel jsi, když venku pršelo Přišel jsi, když venku pršelo Sandra Rokosová

Příběh byl sice rozvleklejší,ale líbil se mi.V této době se mi nějak nechce číst těžká a náročná témata a tak jsem nenáročnost uvítala.S takovým chlapem jako byl Richard bych opravdu žít nedokázala a Alice se tomu všemu dokázala postavit čelem a takže jsem jí fandila a přála štěstí i když lidské vztahy jsou složité a vždycky je někdo ten opouštěný a smutný,zvlášť pokud jde o vztah ve kterém jsou děti ..

11.10.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Po pro mě zdlouhavějším začátku,přišla krásná pohádka...Postavy v příběhu mi byly sympatické už jenom tím,jak si ochotně a vzájemně dokázaly pomáhat,což se v dnešní době moc nevidí.Přesně tohle jsem teď v tom uplakaném podzimu potřebovala a přiznám se,že na konci i slzička ukápla.Těším se na další kouzelné místo,kterým nás autorka provede,je to vždycky příjemný bonus.

04.10.2022 4 z 5

Tanec v srdci Tanec v srdci Petra Martišková

Už dlouho se mi nestalo,abych přečetla knížku za den.Nejsem už sice cílová skupina,ale konečně jsem narazila na někoho,kdo mi nahradil Lenku Lanczovou.Oddechovka,ze světa krásného mládí,mohu jen závidět a vzpomínat a děkovat,že i já jsem našla toho pravého partnera v takto mladém věku a mohla krásu mladé lásky zažít a společně i doufám zestárnout...

10.09.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Nevím proč,ale tento díl mě nedokázal tak nějak úplně pohltit,jestli to bylo tím,že se Bergmann objeví až po delší části příběhu a nebo jeho role není úplně taková jak obvykle... každopádně už se těším na díly další.

08.09.2022 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Bylo to letní,oddechové a aspoň jsem si trošku zavzpomínala na dovolenou v Chorvatsku.Je to teprve moje druhá kniha a zrovna jsem trefila,že se mi krásně příběhy propojily.Maddie mi byla sympatická od samého začátku a Nick také,ty dny strávené na lodi v kouzelné zátoce s minimem lidí,bych si také dokázala představit.Ale ten zbytek s rozmazlenýma modelkama bych určitě nezvládla.

26.07.2022 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

K prvnímu dílu jsem se dostala až po přečtení dvou jiných příběhů a v porovnání s nimi dávám nižší hodnocení.Námět je bezpochyby zajímavý,ale tak nějak se vše zprvu táhlo a potom nabralo rychlý konec.Zapůsobilo to na mě až depresivně a jsem vlastně ráda,že to mám za sebou.

23.06.2022 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Ze začátku jsem se musela kapitolami více prokousávat,ale když jsem se zorientovala docela jsem se dostala do tempa.Ve vesnici kde se příběh odehrával,měla snad každá postava nějaké tajemství..nejvíce sympatická mi byla postava Nely a mladého klučiny Prokopa.Rovněž prostředí okolo koní a stájí bylo zajímavé a určitě i starý mlýn byl velmi lákavý.Filmové zpracovaní jsem neviděla,ale i tak by se knize určitě nevyrovnalo.Jako třešnička by mě zajímalo jestli si Nela mlýn nechala a jak to vlastně bylo s Radimem.

16.06.2022 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Taková milá oddechovka...Inspektor je takový malý smolař a připlete se ke všemu,že ani vlastně neví jak a vyklouzne vždy s takovým zvláštním štěstím.Rodinný život je taky všelijaký,kdo by chtěl žít pod dozorem tchýně,ale bohatý strýc mi přišel docela fajn.Celkově se mi líbilo,že u toho vlastně nemusím nijak přemýšlet a můžu jen nenáročně proplouvat stránkama a občas se i pousmát.

21.05.2022 4 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Zajímavé téma,smutný příběh,hlavní hrdinka má spoustu problémů sama se sebou i když kdyby nebylo žárlivosti mohla by si podle mě žít jako v pohádce.Hold žárlivost je nemoc a té neporučíš,ale určitě mohla postupovat jinak.Četlo se mi to velice dobře i když veselo mi z toho všeho nebylo a moc bych chtěla happy end..

09.05.2022 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Tentokrát mě možná zaujal více příběh staré vraždy a doufám,že se někdy dozvím jak to vlastně bylo i když bude velmi težké se k této sérii od začátku dostávat,ale aspoň se mám na co těšit.Vražda vysokoškolského profesora mě zaujala,ale nějak mě to vlastně ani nepřekvapilo,na řeči o takových zkouškách jsem nikdy moc nedala,ale asi se to tak občas stávalo a možná stále děje,ale toto bylo jednoznačně o level výše.Parta kriminalistů jako vždy skvělá a to i těch z okresu.A o praktikách komunistického fungování a zametání pod koberec snad radši ani nemluvit a nedomýšlet kolik se toho ututlalo a kolik schopných lidí to v jejich práci nedovolilo pokračovat.Hold dodnes jsou někteří významní a významější co si myslí,že můžou všechno.. bohužel.

05.05.2022 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Názory na knihy jsou různé,ano příběhy s Davidem Rakerem jsou zlouhavější,složitější a občas mám problém si pamatovat všechna jména.Popisy metra a různých tras si člověk jako já nedokáže úplně stoprocentně představit,ale i přesto David začíná být srdcovka a hned po něm Colm.V tomto díle pátrá David po muži,který zmizí beze stopy v metru a rozhodně se při tom nenudí.Po přečtení mám pocit,že přece není možné ,aby byl svět plný psychopatů,násilníků a vrahů a přemýšlím,z čeho autoři čerpají,ale nynější doba spíše ukazuje,že možné je bohužel úplně všechno.Otevřenější konec mě překvapil,ale zase,aspoň budeme o to dychtivější po dalším díle.

25.04.2022 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Vystihla jsem tento díl zrovna v období Velikonoc a jsem spokojená.Miluju tu potřeštěnou vesničku a chtěla bych se do ní podívat.Inspektor a jeho parta je fajn a s napětím jsem očekávala,jak to dopadne s tím kdo nejvíce škodí a jak to bude dál.Moc se těším na další díly a doufám,že časem nebude vyvražděna celá vesnice,byla by to škoda.

15.04.2022 5 z 5

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Jako vždycky super,akorát jsem se nedostala k možnosti jít po časové ose příběhů tak jak jdou po sobě a tak stále i po pár dílech tápu,ale snad se mi podaří knihy přečíst podle jednotlivých časových linií i když u autora je možné,že se opět v čase bude vracet.Nicméně tato série je super a dám si práci knihy pohledat tak,abych nakonec vše spojila,akorát to hold bude trvat ,ale věřím že to stojí za námahu.V tomto případě jsem vraha docela dobře odhadla,což mě těší,ale vidět bych to na vlastní oči opravdu nechtěla,stačí to co bylo v knize popsáno,obdivuji každého,kdo takovou práci zvládá dělat a nezbláznit se.

06.04.2022 5 z 5

Dvanáct příběhů Dvanáct příběhů Petr Karas

Dvanáct zajímavých příběhů ze života o.Petra a k tomu zajímavé myšlenky o víře,Bohu a životě.

03.04.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Další kousek s Kate a Tristanem a zase jsme o kousek blíž k tomu je mít ještě radši.Četlo se mi velmi dobře i když se mi občas pletly jména zmizelých postav.Vraha jsem tak trošku odhadla,ale úplně jsem to nedokázala odhalit.Těším se moc na další díly ať s Kate nebo i další hrdinkou Bryndzových knih Erikou.

25.03.2022 5 z 5

Vesmír je ženatý Vesmír je ženatý Karin Krausová

Četlo se mi poměrně dobře,docela rychle a nemusela jsem u toho nijak výrazně přemýšlet,což jsem vlastně od tématu vztah s ženatým mužem neočekávala.Nechápu tu naivitu děvčat a žen,které si myslí,že právě ony to všechno zvládnou jinak jak ty ostatní,že se kvůli nim rozvede a nebo si snad dokonce myslí,že právě ony budou tou poslední a nebudou v roli té podváděné...ano jsou i vyjímky,ale soudě podle okolního života spíše jen potvrzují pravidlo.Oddechovka,neurazí a ani nijak obzvlášť nenadchne,ale určitě si přečtu další knihy od autorky.

18.03.2022 3 z 5