m.thorand m.thorand komentáře u knih

Na ostrově krevní msty Na ostrově krevní msty Arnošt Černík

Číst před návštěvou Korsiky nebo výstavou Viléma Heckela.

12.08.2019 4 z 5

Historie vlků Historie vlků Emily Fridlund

Úporná snaha napsat román je cítit z každého slova....

12.08.2019 1 z 5

Nad propastí byla tma Nad propastí byla tma Auður Ava Ólafsdóttir

Hlavní postavy dvou knih, které jsem od této autorky četla se domnívají, že řešením osobní krize může být cesta. Já také. Někdy snad.

18.06.2019 2 z 5

Malíř pomíjivého světa Malíř pomíjivého světa Kazuo Ishiguro

Japonská rozvleklost a formálnost je tísnivá, ale skvěle vystižená.

29.05.2019 3 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Podmanivě zachycená atmosféra podpořená dokonalým překladem. Nechci domýšlet, co bude s panem Stevensem, az nebude schopný pracovat...

13.05.2019 3 z 5

Těžké čtení. Autorka ma můj neskonalý obdiv. Kde v sobě našla tolik síly? Děkuji jí, že svůj příběh napsala.

28.04.2019 4 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Nevšední přístup k vyprávění dějinných kotrmelců v Československu. Nic není definitivní a to ani v lásce...

20.04.2019 4 z 5

Srdcový král Srdcový král Hanna Krall

Místy strhující popis neuvěřitelné cesty polské hrdinky židovského původu druhou světovou válkou občas připomíná příběh "Stoletého staříka" a tím, bohužel, trochu ztrácí body uvěřitelnosti.

25.03.2019 2 z 5

Kuře na švestkách Kuře na švestkách Marjane Satrapi

Leč nejsem komiksový typ, tento na mě funguje. Velice nápadité, zábavné a tuším, že i moudré.

18.03.2019 4 z 5

Wild: Příběh Shackletonovy expedice Wild: Příběh Shackletonovy expedice Reinhold Messner

Jakkoli si pana Messnera vážím jako horolezce, jeho popis Shackletonovy výpravy má kvality příliš dlouhé slohové práce (7.třída: Vyprávění). Uvěřitelný je pouze krátký úvod o osobní zkušenosti pana Messnera s návštěvou Sloního ostrova.

18.03.2019 odpad!

Oči nemlčí Oči nemlčí Roy Jacobsen

Třetí díl trilogie pokračuje v uhrančivé minimalistické poetice předchozích dílů, ale ničím dalším už nepřekvapí. To mi ale nebrání netrpělivě čekat na překlad nějaké další knihy R.Jacobsena.

18.03.2019 3 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Guzel Jachina píše jednoduše a nenápadně, v knize ale mistrně naskládala několik vrstev, z nichž každá ve mně zanechala trvalé stopy. Smutné čtení, které dlouho rezonuje. Vývoj postavy Ignatova naplňuje stereotyp klasické ruské románové postavy. Nebyla bych proti zařazení do doporučené školní četby.

04.02.2019 5 z 5