m_myska m_myska komentáře u knih

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Velmi překvapivá kniha. Klasické sci-fi příliš nečtu. U téhle knihy mě zaujala na první pohled grafika a zpracování textu. Trošku jsem se obávala, zda nebude lepší, než-li obsah. Pravdou je, že mě zaujal velmi i obsah, a proto si kniha zaslouží všech pět hvězd. :)

29.06.2017 5 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Velice zajímavá kniha k zamyšlení.

08.06.2017 4 z 5

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Kniha pojednávající o přátelství mladého válečného fotografa a apače, který bojoval ve válce ve Vietnamu. Příběh ztvárněný v této knize prožil sám autor. Pojednává o surových válečných skutečnostech a doopravdovém přátelství, které vznikne během válečných bojů. Přátelství se přenáší i do normálního světa v Paříží, kde se apač musí vyrovnat s neznámým prostředím, které je natolik rozdílné od toho, ve kterém vyrůstal. Události jsou popsány velmi autenticky.

14.10.2013 5 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Romantickou lásku v této knize určitě nehledejte. Je zajímavé, jak ze samostatné, sebevědomé ženy dokáže ,,přílišná láska" udělat zhroucenou hromádku neštěstí a s tím, že se za to nakonec obviňuje sama.
V knize byl psychický vývoj (stádia) postav velmi dobře popsán. Překvapilo mě rozuzlení děje na konci.

25.04.2013 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

I tato druhá kniha se autorce velmi vydařila. Trošku jsem čekala, že zápletka s Torem bude zapletenější, ale nevadí. Celkový dojem je vynikající, doporučuji.

24.04.2013 5 z 5

Obraz mé lásky Obraz mé lásky Isabel Wolff

Kniha se mi celkově líbila. Zaujalo mě, že přimalování portrétu se odhalovali osudy lidí a rozvíjeli se tak i vedlejší menší příběhy. Hlavní děj byl celkem propracovaný, i když závěr jsem tak nějak čekala. Líbilo se mi odhalení dávno skrývaného tajemství matky- i když to pro hrdiny bylo zničující či překvapující, svým způsobem to bylo i osvobozující, že znali konečně pravdu.

22.03.2013 4 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

První kniha, kterou jsem od této autorky přečetla. Velmi mě zaujala autorčina myšlenka ducha pratety,která se vrátí jako 23letý duch a začne Vám mluvit do života. Bylo to vtipné, ale i smutné. Můžu doporučit.

20.03.2013 5 z 5

Navždy Navždy Lada Jánská

Kniha mě velmi zaujala. Líbilo se mi pojetí knihy, kdy příběh je nejprve vyprávěn z pohledu Lily a následně z pohledu Alexe. Kniha je psaná svižně- nejsou tam zbytečné zdlouhavé pasáže, což hodnotím velmi pozitivně. Knihu můžu doporučit a doufám, že autorka brzy vydá další zajímavá dílka.

06.03.2013 5 z 5

Neslušná sázka Neslušná sázka Kieran Kramer

Kniha byla čtivá, vtipná i dobrodružná s erotickým nádechem. Závěr knihy byl podle mě trošku zbytečně vyhrocený, ale i tak si kniha zaslouží plný počet hvězdiček.

25.02.2013 5 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Opravdu jsem se těšila, že si přečtu něco vtipného a oddechového, ale tohle měl být humoristický román? Pro mě osobně ani z rychlíku. Tady se mi potvrdilo, že i když je kniha nejprodávanější, tak to stejně není zárukou kvality.

21.02.2013 1 z 5

Soukromé pasti 2 Soukromé pasti 2 Lenka Wimmerová

Další série příběhu ze života. Člověk se nestačí divit, jak občas život zamícha lidskými osudy. Příběhy jsou velmi dobře propracované. Kniha je čtivá, ale humor v ní nehledejte.

14.02.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Druhý díl je pro mě určitě lepší než-li jednička. Je zde více akčnosti a taky i nějaký ten překvapivý děj. :)Kniha je velmi čtivá, ale některá slova (dojebaný, božínku atd...) jsou velmi rušivá při čtení a vůbec nezapadají do textu. Těším se na závěrečný díl.

11.02.2013 3 z 5

Jednou provždy Jednou provždy Kiersten White

Velmi povedená kniha. Zajímavý děj i postavy.

01.02.2013 5 z 5

Nelítostně Nelítostně Radek Hromuško

Velmi silný příběh, nejhorší na tom je, že je to skutečnost.

07.01.2013 5 z 5

Simpsonovi - Hokus Pokus Brutalběs Simpsonovi - Hokus Pokus Brutalběs Matt Groening

Grafické zpracování výborné, příběh by, ale mohl býti propracovanější.

19.12.2012 3 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Povedená série, dobře čtivá a hezky zakončená.

28.11.2012 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Lisa Jane Smith

Autorka mě stále překvapuje. Když už si myslím, že už to skončí, nebo že další díl už bude o ničem, tak mě zatím vždy mile potěšila. Jediné co bych trošku vytkla, že se v knize až moc opakuje to co se stalo v předchozích dílech.

28.11.2012 5 z 5

27 aneb Smrt vás proslaví 27 aneb Smrt vás proslaví Alexandra Salmela

Po formální stránce je kniha pojata zajímavě. V knize se prolíná spousta literárních stylu. Bohužel mě kniha příliš nezaujala. Příběh začal být zajímavý až v druhé polovině knihy, ale na konci nebylo nic překvapujícího.

23.11.2012 2 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Úžasná kniha, některé kousky byli trošku zdlouhavé, ale v rámci knihy to zas až tak nevadilo. Povedený kousek. Snad již brzy vyjde 2. díl. :)

22.11.2012 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Bála jsem se, že po Zlodějce knih to bude zklamání. Naštěstí jsem se mýlila. Posel je zajímavý nápaditý příběh. Co kdyby to tak fungovalo i v normálním životě? Markus Zusak nezklamal- další povedená kniha.

22.11.2012 5 z 5