m_martina m_martina komentáře u knih

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Vynikající kniha, kterou jsem nedokázala přestat číst. Sabine a Sneijder, který je sice suspendovaný, ale to mu v ničem nezabrání, zde řeší další případ zdánlivých sebevražd. Kniha se čte jedním dechem a já jí tedy nemám co vytknout. A samozřejmě jsem napjatá, jak bude všechno pokračovat dál.

14.04.2024 5 z 5

Jezdci purpurových stepí Jezdci purpurových stepí Zane Grey

Kniha je sice dobrodružná, ale současně i romantická, proto se mi moc líbila a měla jsem ji přečtenou opravdu rychle. Od tohoto spisovatele jsem před lety několik knih už četla, ale tuto považuji za jednu z jeho nejlepších. A tak tento krásný příběh oceňuji plným počtem hvězd a kromě toho knihu doporučuji.

12.04.2024 5 z 5

Mahulena, krásná panna Mahulena, krásná panna Jaroslav Seifert

Krásné slovenské pohádky, které jsem už předčítala svým dětem a o celou řadu let později také vnučkám. Teď už si je ale přečtou samy, ale já se ke knize ráda vracím, protože tyto pohádky jsou opravdu moje oblíbené.

09.04.2024 5 z 5

Pohorská vesnice / V zámku a v podzámčí Pohorská vesnice / V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Četla jsem přesně tuto knihu, která obsahuje dvě samostatné povídky od Boženy Němcové. Líbily se mi obě, přestože první z nich, tedy Pohorská vesnice, možná o něco víc. Musím ocenit krásný jazyk, kterým je kniha napsaná. Ale protože se mi přece jen víc líbí pohádky od této paní spisovatelky, hodnotím čtyřmi hvězdami.

07.04.2024 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Silný příběh, knihu jsem nemohla odložit, tak mne upoutala. Nedokázala jsem přestat číst a osudy obou sester mě fascinovaly. Hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.

05.04.2024 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, odehrávající se na konci 16. století. K tomu hezky romantická, proto pro mne jako stvořená. Taková pohádka s dobrým koncem. A mně se moc líbila.

02.04.2024 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Na můj vkus trochu moc drsné, ale jinak čtivé a dobře napsané. Hezky se mi tahle napínavá kniha četla.

29.03.2024 5 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Kniha se mi poměrně dobře četla, hlavně její první část, odehrávající se na Galapágách. Hned bych se tam vydala, kdyby to bylo jen trochu možné. Ale později, když paní spisovatelka vyprávění zasadila do doby covidové, už jsem tak spokojená nebyla. Přesto se mi kniha jako taková docela líbila, proto ubírám jenom jednu hvězdu.

25.03.2024 4 z 5

Pan Hú Pan Hú Hannu Mäkelä

Obálka strašná, ale kniha je o hodně lepší než její vzhled. Předčítala jsem ji už dceři a nyní jsem si ji nachystala pro vnučky. Snad se jim bude tedy líbit stejně jako jejich mamince.

23.03.2024 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Knihy paní Klevisové jsou výborné a moc hezky se mi čtou. Po dost dlouhé době jsem si v knihovně vypůjčila jeden z prvních případů Josefa Bergmana a moc se mi líbil. Postavy mi sice vesměs sympatické nebyly, ale jako detektivka se kniha povedla. Kromě toho mám ráda, když se případ odehrává v českém prostředí. Celkově jsem tedy byla opravdu spokojená a brzy si půjdu půjčit další.

21.03.2024 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Už se skoro vůbec neodvažuji číst knihy svého nejoblíbenějšího pana spisovatele, kterým je právě Dominik Dán, protože jich mi zbývá tak málo. Ale zase jednou jsem nedokázala odolat a přečetla si tedy tento případ z dost divoké doby brzy po sametové revoluci. A bylo to opět vynikající čtení, které mě aspoň na chvíli přeneslo do jiného světa. Nemohu jinak a dávám svých obvyklých pět hvězd.

18.03.2024 5 z 5

Krámek s hedvábím Krámek s hedvábím Dinah Jefferies

Příběh Nicole a její sestry Sylvie byl nádherný a současně dojemný. Navíc mne zaujalo prostředí, kde se jejich osudy odehrávají. Knize tedy nemám co vytknout a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

15.03.2024 5 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Tohle je prostě tak krásné čtení, pro moji romantickou duši jako stvořené. Tento poslední díl se mi líbil úplně stejně jako všechny předchozí. A jsem docela smutná, že jedna z mých nejoblíbenějších řad už končí. Těžko jsem se loučila s Marií, Paulem, jejich dětmi a všemi ostatními. Tak snad někdy nashledanou!

11.03.2024 5 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Tento úplně první případ Sherlocka Holmese jsem si přečetla až teď. A i když byl oproti jiným knihám s ním dost neobvyklý, líbil se mi, a tak mu nemám co vytknout. A od této chvíle začali doktor Watson a Sherlock Holmes spolupracovat na všech dalších případech, kterými byli pověřeni. Toto výborné čtení tedy hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.

08.03.2024 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Pro mne byla tato kniha nejlepší z celé řady s inspektorem Lucem Callanachem a Avou Turnerovou. Při jejím čtení se mi místy až tajil dech napětím a byla jsem zvědavá, jak celý případ skončí. Příběh je opravdu nabitý emocemi a také hodně smutný. Kdyby to bylo možné, dala bych i deset hvězd. A knihu samozřejmě doporučuji.

05.03.2024 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Já mám tuto řadu, která se odehrává v amišském prostředí, opravdu moc ráda. Také tento případ se mi dobře četl, i když byl současně docela smutný. A Kate je mi hodně sympatická, tady byl mimo jiné zajímavý náhled do jejího dětství. Doporučuji a časem si přečtu další díl.

02.03.2024 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Překrásná a současně i smutná kniha, která mne vzala za srdíčko. Dostat se jako dítě do sirotčince muselo být strašné, protože milující rodiče nedokáže nahradit nic a nikdo. A v tomto příběhu to bylo ještě horší. Přesto se mi kniha dobře četla a měla svým způsobem pěknou atmosféru. Ale hodně mi vadily ty překlepy v knize, škoda.

27.02.2024 5 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Barbara Erskine

Knihy od této paní spisovatelky mají vždy několik dějových linek. A tak je má i tato, kde jsou hned tři. A všechny jsou zajímavé. Jedině snad linka ze současnosti mne bavila nejméně. Román se mi opravdu líbil, četla jsem ho v každé volné minutě, až na ten konec. Celkově ale hodnotím naplno, protože mám Barbaru Erskinovou a její knihy ráda a prostě se mi hezky čtou.

24.02.2024 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Knihy z této řady se mi opravdu líbí a ráda je čtu. Nemám tedy co vytknout ani tomuto případu, který vyšetřují policisté s pomocí Sebastiana Bergmana. Mrzí mě otevřený konec, ale to bohužel nezměním, a proto si po nějaké době přečtu i pokračování.

21.02.2024 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Tohle je jedna z těch opravdu podařených řad, líbily se mi prozatím všechny případy se Sebastianem Bergmanem. Až na ten předchozí, ten byl pro mne o něco slabší než ty ostatní. Ale tato kniha je zase výborná, přečetla jsem ji jedním dechem. Autoři umí dobře vymyslet, co se bude vyšetřovat, a potom vystupňovat napětí tak, jak to má v každém správném thrilleru být. A já si brzy přečtu pokračování.

18.02.2024 5 z 5