M.C. M.C. komentáře u knih

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

K téhle knize jsem se dostával asi deset let. Vím o ní tak od dvanácti, roky jsem ji měl v těch co chci číst, ale z nepochopitelného důvodu jsem se k ní dostal až po letech. Očekávání, která jsem ty roky měl, byla splněna do puntíku. Naprostý skvost a Holmes pro mě rázem není alfou a omegou Doyla. Až mě zaráží představa jaké to muselo být v roce původního vydání. Fantastické se to zdá i mě člověku 21. století. Jediné, co mě mrzí je, že jsem si tu knihu nepřečetl skutečně již tehdá v mých dvanácti čtrnácti. Věřím, že by to na mou dětskou mysl mělo 10x větší účinek.

16.04.2023 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

No teda. Prvních pár set stran jsem si myslel, že Hra o trůny je lepší, ale těch několik set posledních stran, to už jsem si tím tak jistý nebyl. Opravdu jsem měl větší a větší chuť si trochu pohovořit s Georgem, ale co. Docela mě zaujala jedna věc, která je podobná i v našem světě a sice, že tam bylo spousty bohů (staří a noví, Potopený bůh, Pán světla atd.) a války v jejich jménu, úplně jak v reálném světě. Ale došli mi, že jediný bůh je tady G. R. R. Martin, protože on jediný má moc nad všemi postavami a je jediný, kdo rozhoduje o jejich osudu. A navíc, jen bohové dokáží stvořit úplně nový svět.

04.08.2015 5 z 5

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

Prostě super! Crichton u mě zase zabodoval. Od něho dost neobvyklé, ale přesto boží. Michael byl prostě borec! A Ibn Fadlán buď zažil neuvěřitelnou věc, která nemá obdoby. A nebo to byl chlápek co vymyslel hustej příběh, v době, kdy snad nikoho takový příběh ani nenapadl.

08.05.2015 5 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Dva roky prázdnin mi moc nesedly a tak jsem uvažoval jestli se mam k autorovy vrátit. Ale je to přece Verne a tak jsem mu musel dát druhou šanci. A vůbec toho nelituji. Tahle kniha byla úžasný dobrodružný příběh s zajímavou a promyšlenou myšlenkou a skvělými postavamy. Knihu jsem si hodně užil a ikdyž je pravda, že tam mohlo být třeba víc těch pravěkých zvířat a ten konec byl možná také příliš rychlý, kniha byla skvělá a ve Vernovi budu nejspíš pokračovat.

22.03.2015 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Myslel jsem, že když má film oscara za film roku, bude to téměř dokonale podle knihy. A přesto ačkoliv hlavní hrdina i děj jsou v podstatě stejné, kniha nabízí leccos z toho co film ne. Kniha samotná mi sice dala zabrat, nicméně stálo to za to. Rád bych zde citoval Sterna, neboť to Oskara dokonale vystihuje, ale bylo to tu napsáno už tolikrát, že já říkám jen bravo. (85%)

10.03.2015 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Snad nejlepší detektivka, co jsem kdy četl (i když já jich moc nečetl, ale po téhle asi budu), na tohle má maximálně tak Sherlock Holmes. Dost mě překvapilo, kdo za tu vraždu nakonec mohl, ale překvapilo mě to příjemně. Pravda trochu mě mátla ta spousta francouzských výrazů. Nu což, aspoň si ten jazyk trochu procvičím. (95%)

01.03.2015 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nesuď knihu podle obalu.

28.02.2015 5 z 5

Andělé a démoni - speciální obrazové vydání Andělé a démoni - speciální obrazové vydání Dan Brown

Tak na tuhle knihu jsem byl vážně zvědav. Nejoblíbenější komentáře jsou ty které mají odpad-3* a přitom je autor mezi nejoblíbenějšími. Já si myslím, že ačkoli kniha má nějaké mouchy a nedokonalosti, je to dobrá kniha a skvělý začátek ságy o Robertu Langdonovi, v které určitě budu pokračovat. Je to dosti originální, promyšlený a zajímavý nápad, mě se kniha hodně líbila a dávám 4*. (85%)

21.02.2015 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Pokud bych Andělům a démonům dal 5 (což jsem neudělal) musel bych dát tomuhle tak 6. Nepřišlo mi to tak akční jako první díl, ale bylo to zajímavější, napínavější, živější, uvěřitelnější, komplikovanější a bylo tam spousta zajímavých hádanek a šifer a kniha opravdu nutí přemýšlet. Automaticky 5* a hned do doporučených, protože tahle kniha stojí za to! (95%)

21.02.2015 5 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Úžasná, úžasná kniha. Děj plný napětí a zvratů, emocí a spoustu zajímavých věcí s uvěřitelným příběhem. Prostě starý dobrý Crichton a jedna z jeho nejlepších knih. (90%)

04.02.2015 5 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Skvělý, prostě skvělý. Je sice pravda, že těch technických věcí a vůbec všech odborných termínů tam bylo možná až moc, ale protože je to jedna z Crichtnových prvních opravdových knih, musím dát pět. (93%)

29.01.2015 5 z 5

Pirátská odysea Pirátská odysea Michael Crichton

Moc příjemné čtení. Od Crichtona opravdu nečekané. Dobrodružný román, který odcejpá hodně rychle a není tam ani moc vědeckých pojmů jak to u tohoto autora bývá. Kniha mě překvapila a hodně se mi líbila. Nevím proč jí Michael nevydal, asi se mu ještě úplně nelíbila a chtěl jí nějak upravit, ale já nevidím chybu. A to na ní pracoval už od osmdesátých let. (75%)

07.01.2015 4 z 5

Říše strachu Říše strachu Michael Crichton

Výborné, prostě výborné. Crichton se tu opravdu rozepsal. Začátek byl sice trochu nudný, ale jakmile se to rozjelo tak to nabíralo rychlost a než jsem se nadál byl jsem na konci knihy. Jde vidět, že si o tom Crichton zjistil vážně hodně a ještě nám na ty informace poskytl odkaz, takže Crichton určitě ví o čem píše. (90%)

16.11.2014 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Ze všech dílu byl zatím tenhle jednoznačně nejlepší (4. jsem ale ještě nečetl). Není co víc dodat prostě bomba! (94%)

07.11.2014 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Po Eragonovi jsem čekal něco víc nebo alespoň stejný zážitek, ale abych byl upřímný oproti předešlému dílu byl tento nudnější, zkrátka se tam toho ani tak moc nedělo, ale stále dobrý výkon. (80%)

07.11.2014 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Absolutně úžasná kniha. Ano, je pravda, že se autor nechal inspirovat kde se dalo. Ale na druhou stranu, je to teprve mladý autor a spousty opravdu spousty věcí si vymyslel sám a ta kniha celkově byla prostě epická. Nejlepší byly nepochybně Razaci a scény s nimi byly tak krásně hrůzu nahánějící. No jo každý jsme prostě jiný, mne se tato kniha líbila a s čistým svědomím ji mohu doporučit. (92%)

07.11.2014 5 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Riordan zde předvedl to, co jsme čekal. Něco na způsob Percyho Jacksona, tam to byla mytologie, zde je to starověký Egypt. Ale ačkoliv, já osobně mám raději starověký Egypt než starověké Řecko, a kniha se mi četla dobře, nezanechala ve mně to, co Percy. Ale přesto to byl dobrý výkon. (79%)

07.11.2014 4 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

Nechápu, proč zde má kniha tolik nespokojených komentářů. Od knihy jsem tak čekal slabší zážitek. Ale kniha byla velmi velmi dobrá. Neříkám, že je to úplně úžasná kniha. Plného hodnocení se nedočkala ani u mně, ale byla to dobrá kniha. (79%)

06.11.2014 4 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Musím souhlasit se všemi, kdo říkal, žel film a kniha nemají prakticky nic společného. Snad jediná stejná věc, byla některá jména a občas některé menší útržky.
Samotná kniha, bylo sice napínavá a zajímavá, ale rozhodně se mi nelíbila tak, jako předešly díl a bylo by tudíž fér ohodnotit ji stejně. Celkově mi to na 5 hvězdiček nepřipadalo, přesto byla kniha chytlavá a nemohl jsem ji dá z ruky a když jsem přečetl Jurský park byla by škoda nepřečíst si i dvojku.
Dost mi vadil Levine. Ten chlap mi šel na nervy, furt se jenom dušoval jak je chytrý a že všechno ví nejlíp. Ale, když došlo na lámání chleby, tak byl úplně ztracený. Byl furt jenom na tom posedu a na všechny křičel rozumy, ale když šlo do tuhého tak se div neposral strachy. Také mě mrzelo, že Malcolm tam nemá ani tolik prostoru. (75%)

31.10.2014 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Po zloději blesku jsem očekával něco víc. Moře nestvůr mi připadalo poněkud nudnější. Přesto je to dobré pokračování Percyho Jacksona a jsem zvědav na další díl. (68%)

21.10.2014 3 z 5