lyriq lyriq komentáře u knih

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Pro mě je tahle kniha fakt super. Už už jsem si na několika stánkách říkal: „Tak, teď Viv vezme meč a naseká to na jednu hromadu.“

Jenže ono ne. O tom tenhle příběh není. Je to o touze po klidu, pohodě. Viv o nic jiného nestojí a díky tomu zahrnuje klidem a pohodou i vás.

A sakra, musím si upéct skořicový rolky a ty knoflíčky.

14.02.2024 5 z 5

Divnější planeta Divnější planeta Nathan W. Pyle

Stále milé, ale prvotní okouzlení z nového světa už je pryč. Nicméně třetí díl by mi určitě nevadil. :)

20.09.2023 4 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Pohlazení po duši. Milá kresba s jemným absurdním humorem. A teď hurá na seriálové zpravování na Apple TV a samozřejmě i na druhý díl. :)

13.08.2023 5 z 5

Legenda o nekonečnu Legenda o nekonečnu Nikkarin (p)

Tohle je velká paráda. Vtipný jemný humor, zajímavý námět a krásná kresba.

27.02.2023 5 z 5

Kingdom Come Deliverance Kingdom Come Deliverance kolektiv autorů

Doplnění příběhu v líbivé kresbě. Taková jednohubka, spíše pro hráče KCD. Neznalému nic neřekne.

27.02.2023 2 z 5

Galaxy Trucker: Drsná štreka Galaxy Trucker: Drsná štreka Jason A. Holt

V podstatě nemám, co bych dodal, neboť bych jen opakoval hodnocení SONP. Zábavná kniha, navíc zdarma. :)

19.10.2022 4 z 5

MMS - Průvodce návratu ke zdraví MMS - Průvodce návratu ke zdraví Jim Humble

Pijte kyselinu, je to elixír zdraví! Strašná p*čovina.

02.06.2022 odpad!

Spasitel Spasitel Andy Weir

Líný člověk, dojdi pro! Vcelku realistický Marťan dostal brášku z ranku čistokrevné sci-fi. Skvělá kniha.

29.03.2022 5 z 5

V kanclu: Komiks ze života, ve kterém se možná poznáte V kanclu: Komiks ze života, ve kterém se možná poznáte TomB

Dočteno dříve, než jsem si dopil kafíčko. Vysmál jsem si prdel a chci další díl.

25.03.2022 5 z 5

Posmrtná predace Posmrtná predace Vilém Koubek

Koubek mě baví, jen z těch finišů jsem byl až do teď tak trochu rozpačitý. U předchozích knih mi prostě poslední třetina tak nějak nešmakovala. Posmrtná predace je jiná. Pořád je to Koubek, ale je přístupnější, vtipnější... No vůbec by mi nevadilo se s Vincentem potkat znovu v další knize.

01.07.2021 5 z 5

Špinavá práce+ Špinavá práce+ Petr Schink

Na novou knihu páně Schinka čekám jak na smilování, žel ohlášený titul nikde. Tuhle sbírku povídek jsem četl již před lety a můžu s klidem říct, že plusková verze stojí za koupi i pokud vlastníte tu původní. Nejen pro dvě nové (parádní) povídky, ale (konečně) i ukázce z nové knihy, která má atmošku a já se sakra nemůžu dočkat, až vyjde.

30.06.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Mám rád cyberpunk a mám rád kotletovky. Franta opět ukázal svou všestrannost a pořádně to naklepal. Jen doufám, že do tohohle univerza se ještě vrátí.

"Reformovaná Satanova církev nabírá nové členy. Satan vás potřebuje, bez něj svět lepší nebude."

31.03.2020 5 z 5

Areston Areston Josef Pecinovský

Super nápad, kniha je čtivá a zábavná. Teď mě omluvte, jdu na další díl.

14.01.2020 5 z 5

Nezkoušej na mě zapomenout Nezkoušej na mě zapomenout Petr Heteša

S autorem jsem se seznámil prostřednictvím knihy Sex, drogy & cyb'n'roll, u který jsem si neskutečně bahnil. Po dočtení jsem se tedy ihned vrhl na další hetešovku a přenesl se do Chinca. Super pasáže se střídaly s těmi méně záživnými, kde mi prostě něco chybělo... Laťka holt byla příliš vysoko.

14.01.2020 3 z 5

Sex, drogy & cyb'n'roll Sex, drogy & cyb'n'roll Petr Heteša

Tak tohle bylo pošušňání. Můj první Heteša a hned taková pecka! New Chrome, město budoucnosti, je promyšlené do detailu od stropu po nejnižší podlaží. Cyberpunk jak má být, s hrdinou, který táhne chlastem a nejde pro hlášku, urážku nebo přesdržku daleko. A ono to fakt funguje.

14.01.2020 5 z 5

Loď Loď Vladislav Vlček

Zábavná a čtivá knížka, která na pár místech odkazuje na autorovu prvotinu. Na Inkvizitora se teď v blízké době chystám, snad mě bude bavit podobně, jako právě Loď. P. S.: Docela bych si dal líbit i sequel, tenhle svět mě baví.

15.10.2019 4 z 5

Verschluss: Příběhy z alternativního Československa Verschluss: Příběhy z alternativního Československa Karel Drexler

Četlo se to skvěle, zejména povídka s Vlastou Burianem mě opravdu bavila, nicméně na patře zůstala pachuť ze znovuvydané povídky, která se objevila v antologii Ve stínu Říše. A pak ještě z nenaplněného potenciálu, který se tu tak slibně rýsoval...

23.09.2019 3 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Asi mi nezbývá než souhlasit s autorem - démoni a kokotiny jsou přesně to, co romantickým komediím chybí. Je pravda, že každý se někdy ocitl v místě, kde nějaká romantická komedie běžela a také se nemohl odtrhnout s vědomím, že ten ztracený čas už nikdo a nic nevrátí... U téhle knížky ale investovaného času nelitujete.

04.08.2019 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Co si budeme nakecávat, každý fanoušek se bál, aby to Franta neposral. Od poslední knihy série uteklo už hodně vody... Ale Franta nezklamal. Je to čtivý jako kráva, šílený, krvavý, no přesně jak to máme rádi.

01.08.2019 5 z 5

Příběh Daniela Kalandry jsem četl už před lety v původním vydání. Vřele vítám možnost přečíst si vše v novém balení a hlavně skutečnost, že se Kalandra dostane mezi lidi. Tenhle příběh si to totiž opravdu zaslouží. A třeba v blízké budoucnosti konečně dojde i na završení trilogie. :)

28.04.2019 5 z 5