LynnWeiLi LynnWeiLi komentáře u knih

Divobájný svět Divobájný svět Shannon Hale

Nejdříve jsem váhala, přeci jen se mi zdálo, že je to pohádková knížka pro děti, ale nakonec jsem vážně ráda, že se mi tato série dostala do ruky. Krásné propojení různých pohádkových postav, rozhodně zajímavě psáno. Líbí se mi nápad, že i vypravěč je vlastně postava a jeho rozhovory s holkama rozhodně dodaly knížce zvláštní nádech. Za mě plný počet a rozhodně to jsou knihy, ke kterým se ještě vrátím.

16.06.2018 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Tenhle žánr jsem viděla poprvé, ale naprosto mě dostal. Je to něco nového a zajímavého! Líbilo se mi Mahanovo zkoumání hranic hry, a hrozně mě zajímá, co tam vlastně má za roli ta holka, která ho dostala do problémů. Těším se na jeho šamaní cestu!

03.04.2018 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Děj zde rozhodně nabírá na obrátkách a my jsme konečně mohli vidět Celaenu takovou, jaká byla na začátku přislíbená - chytrou a ledovou. Hrozně se mi líbí vývoj postav a kam to celé směřuje. Dorian překvapil více než jedním směrem :-) Ale nemůžu si pomoct než fandit Chaolovi - snad se dokážou usmířit. Dohromady jsou silná dvojka.
Autorce se zde navíc podařilo vytvořit pár překvapivých zvratů, zejména pak jedna nejmenovaná smrt (nebudu spoilerovat) a Celaenina historie (i když jsem nějaké tušení měla, překvapil mě rozměr).
Takže hurá na třetí díl!

28.06.2017 5 z 5

Knížka proti nudě Knížka proti nudě Cynthia L. Copeland

super pomůcka pro všechny víkendovky/tábory/další podobné akce. Když náhodou vznikne nějaké hluché místo a děcka se nudí, stačí otevřít na libovolné straně. Ráda ty hry kombinuju, dodávám k tomu nějaký příběh a pak i z maličkostí jako je těch pár otázek na Milionáře se dá zahrát skvělá bojovka.

28.06.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Hodně se mi líbí postavy. Když si u Celaeny odmyslíte větu z obálky "srdce z ledu" půjde to líp. Protože ona je všechno, jen ne ledová. Baví mě ty přechody mezi zkušenou vražednicí a dívkou, co má ráda krásné šaty, plesy, cukroví a štěňata.
Milostný trojúhelník byl samozřejmý už od začátku, a musím přiznat, že fandím Chaolovi (přece je jen víc sympatický, než celkem egoistický a zbabělý Dorian, který mi absolutně nesedl). Líbí se mi král, na němž není nic královského, spíše jen zlověstného a krutého. Nehemia, jako chytrá a odhodlaná princezna ze zotročené země, rozhodně má co nabídnout dál a moc se mi zamlouvá její přátelství s Celaenou. Za mě 4 hvězdy možná z toho důvodu, že děj se dal poměrně dobře odhadnout a žádné větší zvraty mě nečekaly. Ale rozhodně jdu na další díl! :-)

09.06.2017 4 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Tato kniha mě mile překvapila. Zprvu mě odrazoval jak název, tak obálka, ale naštěstí jsem ji otevřela. Ačkoli námět není moc originální, příběh je čtivý, zábavný a je to to správné oddechové čtení. Alona je silnou hráčkou - ano, trochu nafoukaná - ale ona si uvědomuje své chyby a snaží se na tom pracovat. Will je sympaťák, to si nemůžu pomoct :D Rozhodně vyhledám druhý díl.

02.06.2017 4 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Naprosto skvělá, znovu přečteno téměř jedním dechem. Moc se mi líbí námět i zpracování. Měla jsem strach, že zde bude po Testování mnohem míň akce, ale kniha nezklamala. Další zajímavé nástrahy a zvraty, jsem moc zvědavá, jak se jim povede dál.

26.05.2017 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Moc se mi líbil styl, jakým je kniha psaná. Děj se rychle posouvá kupředu, nezdržuje se zbytečnými popisy, přesto dává dostatek prostoru k tomu, abychom si k postavám vytvořili nějakou citovou vazbu, a já si oblíbila všechny, i Rolanda. Jediným záporákem je vlastně systém.
Ačkoli je to podle popisu první díl, řekla bych, že ukončení má - sice je to částečně otevřený konec, ale za mě dostačující.

25.05.2017 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Naprosto skvělá kniha. Čekala jsem něco hororového a ono z toho vyleze filozofické pojednání o smyslu života a smrti. Cesta je vždy důležitější než cíl, protože v konec je stejně pro všechny stejný. Moc krásně se to četlo... Ze začátku jsem si myslela, že se mi ti kluci budou motat a ejhle - oni opravdu mají své osobité charaktery, takže po zavření knihy jsem schopná si pamatovat, o kom příběh byl ;-) Určitě je to jedna z těch knih, které si v budoucnu přečtu znovu.

12.08.2015 5 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Tato kniha rozhodně působí velmi zajímavým způsobem... tím, že ani tak nenabízí určité vysvětlení, ponechává určitým způsobem otevřený konec (spíše většinu dějě) a čtenář si sám může domyslet zbytek, možná nepřináší čtenářskou uspokojenost, protože po přečtení je zde pořád otázka: proč? O čem to vlastně bylo a cože se to stalo? Nechává mě mírně znepokojenou a zmatenou... nicméně líbí se mi tento styl vypravování

31.05.2015 4 z 5

Digitální svět - 50 myšlenek, které musíte znát Digitální svět - 50 myšlenek, které musíte znát Tom Chatfield

Hezké shrnutí základních pojmů. Psaná celkem čtivě, hodně zajímavostí...

24.01.2015 4 z 5

Šance pro ducha Šance pro ducha Simon R. Green

Tak kdybych hledala nějaké fakt drama, tuhle knížku bych si nevybrala. Ale jako oddechovka pro zasmání dobrý. Je to první věc, co jsem od Greena četla a zřejmě vyhledám i další knihy. Je to vtipné, svižné, plus skvělý popis scén...

07.01.2015 3 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Zaujal mě zajímavý námět, bohužel nebyl dostatečně rozpracován. Děj hodně odbíhal do minulosti a nebyl ani čas si pořádně užít postavy, které ani eměly šanci nějak čtenáře zaujmout. Chovali se hodně podobně, nikdo jakoby neměl svůj osobitý styl.

10.11.2014 2 z 5