ly237

zrušený profil

Zkouška dospělostiZkouška dospělostiJiří Krupička

Trošku méně souvislé čtení, jakoby do toho vstupovaly různé jiné postavy nebo citáty. Vynahradí to myšlenky, které se zaobírají člověkem, společností a otázkami směřování a cílů. Taky analýzou toho, proč lidé jednají zdánlivě hloupě a jak se z toho společnost učí a čím je ovládaná. Je to situované před začátek roku 2000 a některé postřehy jsou i dnes velmi aktuální, předbíhajíc tehdejší dobu.

11.07.2018

Kalibánova válkaKalibánova válkaJames S. A. Corey

Skoro jako by autorům docházel dech. Pár postav navíc na okořenění plus nějaká nová senzace, do mixéru a výsledek nechat zatuhnout na víc stránkách, než je třeba. Přiznám se, že už mě to tolik nebavilo a ke třetímu dílu se uplně nehrnu. Nicméně potenciál tu je, tak tomu nejspíš dám šanci.

27.06.2018

Draci z rájeDraci z rájeCarl Sagan

Přes občasné vědecké větné konstrukce je to docela čtivé a nabízí zamyšlení nejen nad mozkem a jeho vývojem, ale i společností jako takovou. Dokáže krásně dávat věci do souvislostí.

Leviatan se probouzíLeviatan se probouzíJames S. A. Corey

Super charaktery, červený trpaslík v noir detektivce s vetřelcem dohromady. Navíc cdlkem originální. Zajímavě rozjeto a když koukám, kolik to má dílů, tak jsem zvědav, jestli to vydrží.

ArtemisArtemisAndy Weir

Vtipné lehké čtení s občasnými technickými detaily, které neruší, ale zpestřují. Od příběhu nejde očekávat zázrak, je to oddychovka, kterou jeden večer načnete a druhej dočtete, ale líbilo se mi to víc než podobné knížky a celkem mě zaujala i originalita vyprávění a detailů. Takže plná spokojenost.

Pilíře zeměPilíře zeměKen Follett

Když člověk vidí tu bichli, tak si říká, že to prostě musí být nudný, že se to vyčerpá a pak to čtenář už jenom setrvačností dojede. Není, dokonce i na stánce 800 se pořád těší, co bude dál. A když to dočte, tak mu to chybí. Follett umí psát a vytvořit komplexní svět, všechna čest.

14.05.2018

AutoritaAutoritaJeffrey Scott VanderMeer

První třetina mě hrozně bavila, víc než první díl a pak se to začalo zahušťovat. Možná to nesedne každému, ale mě se to líbilo, hlavně všímavosti k detailům a způsobem podání. Chce to ale pekelné soustředění, jinak se v tom člověk lehce ztratí. Žádnej mainstream, delikatesa pro náročné.

26.04.2018

TmaTmaBernard Minier

Prvních dvěstě stránek trochu jednotvárných, ale čte se to rychle. Kadžýmu se tam asi líbí něco jinýho, mě francouzské předměstí, že si to nebere servítky a nejde to uplně předvídat, takže super.

20.04.2018

AnihilaceAnihilaceJeffrey Scott VanderMeer

Znamenité, tajemné a velmi originální. 160 stránek nakondenzovaných trochu hutnějšího textu, ale dobře napsaných. Na konci jenom zavřít pusu a sehnat další díl.

20.04.2018

Tři minuty do soudného dneTři minuty do soudného dneJoe Navarro

Trochu netypické, ale zajímavé. Bráno spíš jako deník vyšetřovatele a občas při čtení to navozuje pocit, že je třeba být ve stresu a číst za každou cenu. Přesto kdyby to mělo méně stránek, tak to na kvalitě neztratí. Na druhou stranu je to vyvážené detaily a názory, které nejsou běžné.

07.04.2018