Luxiee Axony Luxiee Axony komentáře u knih

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Úžasná kniha. Moc doporučuji všem, kteří se chtějí pobavit :) S kamarádem jsme se u čtení tolik smáli, že jsme mysleli, že to slyší i u sousedů :D.
Moc obdivuji práci pana Přidala. Myslím, že to muselo dát opravdu dosti práce něco takového přetvořit i do jazyka českého.
Maličko mne překvapil konec, čekala jsem, že bude více rozvětvený. Ale nevadí, i tak mohu knihu jedině doporučit! :)

05.12.2013 5 z 5

Škoda, že je to žena... Škoda, že je to žena... Andrea Micus

Zajímavá kniha, která vypráví o homosexuálech, kteří žijí v manželství se ženou.

30.11.2013 3 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Zajímavé autobiografické dílo.
Časem mi vadily ty přehnaně-popsané pasáže, hraní baseballu. A je tam hodně jmen - člověk se v nich dokáže ztratit.

26.11.2013 3 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kniha, která mne naprosto uchvátila! I přes neobvyklou kompozici díla je to jedno z nejlepších děl, které jsem prozatím za svůj krátký "literární život" přečetla... už se těším, až si přečtu ostatní díla od tohoto velikého prozaika.

19.11.2013 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Nádherná sbírka básní, která ukazuje, jak moc pan Seifert svou matku miloval :)

12.11.2013 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Nádherně napsaná hra. Chvílemi jsem se ztrácela v postavách, ale jedná se o mistrovské dílo :)

11.11.2013 5 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Úžasná sbírka povídek. Jediné, co mi dělalo problém byly výrazy, kterým jsem nerozuměla. Nejvíce mne dojaly povídky Včelař a samotná Němá barikáda. Doporučuji :)

31.10.2013 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Z této novely bych spíše udělala román. Obzvláště bych více rozvinula tu část s ruskými vojsky. Autorka píše dle mne takovým tím "suchým" stylem - krátké věty, výstižné. Líbilo by se mi to zkrátka trochu rozvinout :) Jinak námět je super nápad.

02.10.2013 4 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Moc hezky napsaná kniha. Film byl velmi dobře natočený, ale knihu by nepředčil žádný film. Je to skvělé dílo! Myslím, že se k ní opět vrátím a znovu přečtu příběh o životě Grenouille.

29.09.2013 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Byla jsem touto knihou velice překvapena. Čekala jsem všechno možné, ale toto ne. Dílo jako takové mne nijak nezaujalo ani mi nedalo nic přínosného - kromě toho, že žádná společnost nebyla svatá (ale to už všichni dávno víme). Ovšem chápu, proč toto dílo Wild napsal a co tím mínil. Ovšem pro mne jako pro čtenáře to nepřineslo nic nového. Připomínalo mi to psané porno.

26.09.2013 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Úžasná kniha. Doporučuji přečíst.

16.09.2013 4 z 5

L. N. Tolstoj - Anna Karenina L. N. Tolstoj - Anna Karenina Václav Dušek

V knize mne děsně mátla jména. Jednou takové jméno, podruhé takové.. Absolutně mi v tom nešlo se vyznat, ještě když ta jména zněla všechna podobně. Budu si muset knihu asi přečíst ještě jednou, abych pochopila i věci mimo hlavní myšlenku. Abych mohla posoudit s originálem - budu si muset přečíst ještě originál. Každopádně mi kniha něco dala.

08.09.2013 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Kniha byla pro mne celkem složitá. Když jsem zjistila, že se jedná o historický román, kde hlavním tématem je církev, myslela jsem, že mne nebude bavit. Po tom ale, co jsem tuto knihu náhodně objevila v knihovně a začetla jsem se, nemohla jsem se nabažit. Kriminální případ mne tak zaujal, že církevní historické události, kterým jsem nerozuměla jsem i přesto překousla. Hodlám si knihu ještě někdy znovu přečíst, abych dokonale rozuměla všem souvislostem. Dobrou pomůckou při čtení knihy mi byl i film Jméno růže od Jean-Jacques Annaud. Hodnotím tuto knihu jako skvělou práci. Díky ní jsem se skvěle dostala do církevních záležitostí 14. století.

22.08.2013 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Výborná kniha. Skvělý námět. U konce knihy mi šel mráz po zádech chvílemi. Palec nahoru!

24.07.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velice zajímavá kniha. Myslím si, že v dnešní době je hodně důležité tuto knihu číst - v době, kdy spousta lidí oslavuje bývalý totalitní režim. Měli bychom mladým generacím ukazovat, že v totalitním režimu šlo o něco jiného než "levný chleba a dostatek pracovních míst".

15.07.2013 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Povídka mne naprosto dojala. Úžasný námět, když přihlédneme ještě k datu napsání.

09.07.2013 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Po shlédnutí filmu mi kniha přijde tak trochu hodně "pohádková" narozdíl od filmu. Jsem z dětství asi hodně ovlivněná filmem, proto mne kniha tak nezaujala. Příběh mi přijde zbytečně hodně zdlouhavý.

14.05.2013

Velice jednoduché pohádkové čtení. Doporučuji všem nadšencům do fantasy :)

18.04.2013

Kamarádi Kamarádi Arnošt Lustig

Kniha je velice zajímavá. Mimo toho, že se díky knize dostáváme do válečného prostředí, týkající se hlavně Židů, se dostáváme také do myšlenek pár dospívajících "dětí". V knize je spousta zajímavých myšlenek, které mne donutily se zamyslet.

03.04.2013 4 z 5

Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc Karel Čapek

Nádherné hry, které vypovídají i o dnešní době. Jakoby byly na naši dobu psané...

30.03.2013