lusila lusila komentáře u knih

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Trochu zdĺhavý príbeh, čo mi ani nevadilo, keďže knihu som čítala hlavne večer pred spaním. Len neustále čítanie celých mien /krstné aj priezvisko/ postáv bolo pre mňa zvláštne.

09.04.2024 4 z 5

Lucy pri mori Lucy pri mori Elizabeth Strout

Obávala som sa, že kniha s témou pandémie bude plná opisov tejto situácie, či "vyplakávaním" nad tým, prečo sa to stalo. Na moje prekvapenie sa mi práve táto časť série s Lucy páčila najviac. A nie, nebolo žiadne "vyplakávanie".

08.04.2024 4 z 5

Kdo pije potmě víno Kdo pije potmě víno Jan Skácel

Jeden z mojich obľúbených básnikov.

07.04.2024 5 z 5

Dům pod náměstím Dům pod náměstím Markéta Hejkalová

Skvelá kniha. Netradičný pohľad na históriu jedného domu, bavilo ma to, žiadna nuda.

14.03.2024 5 z 5

Šialený med Šialený med Jodi Picoult

Príbeh dvoch matiek, ktoré sú ochotné pre svoje deti spraviť všetko a zároveň musia začínať nový život.

09.03.2024 3 z 5

Paní Merkelová a vražda na zámku Paní Merkelová a vražda na zámku David Safier

Samotný zločin či vyšetrovanie pre mňa nebolo podstatné, ale to ostatné naokolo bola zábava.

19.02.2024 4 z 5

Kronika lekárskym životom písaná Kronika lekárskym životom písaná Šebo Timko

Rozprávanie o živote/viac súkromnom ako pracovnom/ v duchu-kedysi to bolo tak... Nenáročné čítanie.

19.02.2024 3 z 5

Morové rany Morové rany Barbora Gero

Posledný diel série so sympatickým Sanitasom nás prenesie do začiatku a prvého prípadu, ktorý Sanitas vyšetroval. Keďže piaty diel skončil tak ako skončil, nebolo pre mňa prekvapením, že sa dej vrátil v čase. Občas som mala pocit strohosti, ale celkovo sa mi to páčilo.

14.02.2024 4 z 5

Trikrát Beth Trikrát Beth Jeff Abbott

Čítalo sa to dobre do prvej polovice, potom sa to točilo v kruhu, dosť neuveriteľné scény a dialógy. Kniha vybraná do výzvy.

18.01.2024 3 z 5

Viktor - Príbehy chatára a nosiča Viktor - Príbehy chatára a nosiča Oľga Krajčiová

Svieže, úprimné, miestami vtipné rozprávanie o živote v horách a nielen o tom.

18.01.2024 5 z 5

Služka Služka Hana Lasicová

Skvelá kniha. Film bol tiež zaujímavý, len škoda, že sa nedržal knihy a bol pozmenený.

14.01.2024 5 z 5

Stratení v horách Stratení v horách Robert K. Lesniakiewicz

Vysoké Tatry mám rada, no mám pred nimi rešpekt. Veľakrát sme tam trávili dovolenky, aj s dcérou. Táto kniha však viac patrí do kategórie fakty ako poviedky, či beletria. Na začiatku je podrobný opis a zoznam stratených, zmiznutých, či ľudí, ktorí v horách zahynuli. Neskôr sa v texte nachádzajú aj rozprávania konkrétnych osôb, výpisy zo záznamov, legendy, či výsledky prieskumov. Od dôb minulých až po súčastnosť/posledný prípad z roku 2021/. Na ufo, či iné podivnosti neverím, preto som túto časť čítala s rezervou. Aj v minulosti ľudia pripisovali zvláštnu moc úkazom ako blesk, či zatmenie slnka, preto si myslím, že tieto záhady sú skôr dodnes neprebádané javy a možno v budúcnosti budeme onich vedieť viac.

12.01.2024 4 z 5

Vjanočne Vichodňarske Rozpravočki Vjanočne Vichodňarske Rozpravočki Jožko Jenčo

Vtipné rozprávky nielen pre deti. Krásne ilustrácie.

06.01.2024 4 z 5

Nevedomosť Nevedomosť Milan Kundera

Kniha vybraná do výzvy, z ponuky miestnej knižnice. Tému emigrácie veľmi nevyhľadávam, páčila sa mi zmienka o básnikovi Skácelovi, ktorého mám rada. Tak táto Nevedomosť rozšírila moju nevedomosť o tom, ako píše tento autor.

03.01.2024 4 z 5

V  nesprávnom čase na nesprávnom mieste V nesprávnom čase na nesprávnom mieste Gillian McAllister

Prvých sto strán napínavých, potom ako som už vedela, že o čo ide, to bolo dosť predvídateľné a stále sa to točilo dookola, záver ma neprekvapil. Nie je to zlý príbeh, ale nebola som z neho" paf."

31.12.2023 3 z 5

Zaslúžený trest Zaslúžený trest Andrej Lorinc

Oddychový príbeh zasadený do 17. storočia , páčilo sa mi, že bol z východného Slovenska. No autor mohol viac popracovať na oslovovaní postáv, to neustále "slečnovanie" dosť rušilo.

20.12.2023 3 z 5

Nemali by sme Nemali by sme Vi Keeland

Hovorí sa, že darovanému koňovi sa nemá pozerať na zuby. Túto knihu som vyhrala v súťaži a teda som ju prečítala, hoci takýto typ kníh nevyhľadávam. Krásna žena a sexi chlap-typická romantika.

02.12.2023 3 z 5

Návrat, Pohár metelíc Návrat, Pohár metelíc Boris Nikolajevič Bugajev

Zvláštna kniha, ťažko hodnotiť.

01.12.2023

Krvavý mesiac Krvavý mesiac Jo Nesbø

Tak neviem. Striedali sa nudné pasáže, pri ktorých som zaspávala /doslovne, keďže som mala audioknihu/ a "nechutnosti", ktoré som mala sto chutí preskočiť. Toto ma nejak neočarilo. Najviac sa mi zatiaľ páčila kniha Syn.

26.11.2023 2 z 5

Čo okom nevidíš Čo okom nevidíš Mariana Leky

" Nie vždy si môžeme vyberať dobrodružstvá, na ktoré sme stvorení." Krásny magický príbeh. Mám pocit, že kniha si vybrala mňa a nie naopak.

10.11.2023 5 z 5