Lusien Lusien komentáře u knih

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Opět silná kniha, netřeba komentovat, je třeba přečíst! Četla jsem jedním dechem. Stojí za přečtení.Je neuvěřitelné, co může člověk vydržet. Překvapila mě autorova upřímnost, kdy i na sebe prozradil, jakým způsobem musel bojovat o samotný zivot na úkor spoluveznu. A co všechno musel zazit, aby přežil a se vším cim se srovnal, když přišel o vsechno, co miloval. A jak do poslední chvíle věřil ve společnou lásku se svoji milou. A co vse ho potkalo a co musel ustát.Nehodnotim, co vse musel udělat, ale obdiv k jeho odvaze a síle, kdy nakonec stoji nad hrobem své ženy a vypráví celý příběh. Ještě dlouho tento příběh ve me zůstal a hodnotím kladně i to,že se nesnažil nijak přikrášlit ,ani ospravedlňit
,ale napsal to tak,jak bylo.

11.03.2021 5 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Četla jsem již více podobných knih po nějaké době s tímto tématem. I napínavější první díl této knihy -arabská žena, snad nepředčil tuto, která možná byla pro mě v první polovině zajímavější a i když závěr, který jsem předpokládala, mě zasáhl. Nemohu prostě jinak vystihnout, než mě vůbec nepoužívaným slovem :"hustý!" Prostě musíte přečíst, pak posoudit.

03.06.2019 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Zážitek.Vydrzet na zacatku nez si zvyknete na stridani deju, ktere pozdeji do sebe krasne zapadnou.Pribeh napinavy az do konce, kdy nevite, jak to skutecne dopadne.Konec je prekvapujici.A souhlasim tady s nekym , ze i me nevadilo, ze pasaze Alfreda byly kratke.To byl ale blbec;)Supr cetba.Ma to svih.

20.03.2018 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Tato kniha byla vynikajici. Čtena jednim dechem. Zaujala statecnost i odvaha divky, ktera se vrhla do nebezpecne akce. Prijemne prekvapili i odborne terminy o popisu atomove bomby. Skvela kniha. Zklamal me trochu konec knihy, trochu jine ocekavani.Jinak super

01.03.2018 4 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Se spisovatelem Kenem Kolletem moje prvni zkusenost.A musim rict, ze jsem byla nadsena. Napinave do konce, kdy netusite, jak to skonci. Me trochu rusilo caste stridani deju, ale za me bych urcite doporucila. Skvela kniha!

01.03.2018 4 z 5

úžasná kniha, čtená jedním dechem. Skvěle popsané kousky nezvladatelného psa, kdo má psa, tak pochopí, ale i kdo nemá. Autorovy trefné popisy skvělě představí psa, co konkrétně dělá. Hodně jsem se nasmála a doporučuju všem. I když nemám ráda konce, kdy pejsek odejde, ale to k tomu patří a rozhodně bych se ke knize opět vrátila:-) Krásné dílo

03.06.2016

Selekce Selekce Kiera Cass

Knihu jsem četla jedním dechem. Přečetla jsem různé žánry, ale tenhle mě teda dostal. Přečetla jsem ji za dva dny a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Líbí se mi, že to je trochu něco jiného a takový ten děj ze staronovédoby ,nápadité. I to, jak je jiná America, než ostatní soutěžící a přitom ji Maxon začíná přitahovat. Také dávám plný počet hodnocení za úžasnou obálkou. U této knížky skvělě koresponduje děj i návrh obálky:-)

17.01.2015 5 z 5