Lusie Lusie komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

I když těžké téma, příběh tak nějak příjemně plynul. Třetí část je hodně emotivní a konec svým způsobem strašně smutný.

06.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Dalo se čekat, že druhý díl bude smutnější, ale i tak je úžasné s jakou lehkostí jde dopodrobna popsat život všech postav.

19.11.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Že začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale kniha s takovým hodnocením přece musí být skvělá... A opravdu je. Nádherné, i když smyšlené příběhy.

10.11.2022 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Hodně příběhů z této doby má smutný konec, ale konec téhle knihy byl dojemný takovým zvláštním způsobem, že se Vás to opravdu vnitřně dotkne.

24.01.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Vtipné, četla se celkem hezky. Ale můj šálek kávy to zřejmě není.

20.01.2022 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Velice dobře napsaná. Příběh tak hezky plynul. Určitě se k ní někdy vrátím.

20.01.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

V případě Patrika Hertla je to sázka na jistotu. Kdo má rád jeho depresivní humor, bude nadšený. Konec byl možná trochu zdlouhavý, ale jinak moc pěkná, pohodová kniha, která se opět čte sama.

20.01.2022 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Zvláštní kniha. Čtivá, poutavá, ale konec takový nijaký. Možná jsem i trochu zklamaná.

04.08.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Za mne nejlepší autorčina kniha, i když jsem dala 5hvězd všem. Četla jsem celou dobu s vnitřním napětím a myšlenkou "Ještě, že to není pravda."

26.07.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná, čtivá kniha s jednoduchým ale příjemným dějem.

16.06.2021 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Zajímavá, velmi čtivá a napínavá kniha. Snad jen zbytečně prodlužovaná druhá část.

06.04.2021 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Obyčejné starosti obyčejných lidí. Možná trochu zdlouhavě popsané, ale jinak super oddechové čtení.

26.06.2020 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Naprosto úžasná knížka. Od první stránky jsem "tam byla s nimi".

11.06.2020 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Hodně mi to připomínalo Dívku ve vlaku, stejně pomalý začátek, přemílání o skutečnosti a představách a nakonec strhující děj.

25.05.2020 3 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Četla jsem na toto téma už lepší knížky, ale styl, kterým je napsaná tato je příjemný a děj tak nějak plyne až dočtete do konce.

23.04.2020 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Tenhle styl a prolínání dějové linky mě moc baví. Druhá kniha od autorky a opět dávám pět hvězd.

24.03.2020 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Své čtenáře si jistě najde,ale mě děj moc neoslovil. I tak musím uznat, že styl, kterým je napsaná je velice čtivý.

13.03.2020 3 z 5

Pro mne první kniha o době po válce a hned výborný příběh.

16.02.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nenadchne,ani neurazí...

10.10.2019 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

O této knize budete dlouho přemýšlet...neskutečně silný příběh.

09.10.2019 5 z 5