Lusie

Osvětimská ukolébavkaOsvětimská ukolébavkaMario Escobar

Hodně příběhů z této doby má smutný konec, ale konec téhle knihy byl dojemný takovým zvláštním způsobem, že se Vás to opravdu vnitřně dotkne.

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Vtipné, četla se celkem hezky. Ale můj šálek kávy to zřejmě není.

Zvuk slunečních hodinZvuk slunečních hodinHana Andronikova

Velice dobře napsaná. Příběh tak hezky plynul. Určitě se k ní někdy vrátím.

15 roků lásky15 roků láskyPatrik Hartl

V případě Patrika Hertla je to sázka na jistotu. Kdo má rád jeho depresivní humor, bude nadšený. Konec byl možná trochu zdlouhavý, ale jinak moc pěkná, pohodová kniha, která se opět čte sama.

PoselPoselMarkus Zusak

Zvláštní kniha. Čtivá, poutavá, ale konec takový nijaký. Možná jsem i trochu zklamaná.

04.08.2021

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Za mne nejlepší autorčina kniha, i když jsem dala 5hvězd všem. Četla jsem celou dobu s vnitřním napětím a myšlenkou "Ještě, že to není pravda."

26.07.2021

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Krásná, čtivá kniha s jednoduchým ale příjemným dějem.

16.06.2021

Nejsem jako vyNejsem jako vyJodi Picoult

Zajímavá, velmi čtivá a napínavá kniha. Snad jen zbytečně prodlužovaná druhá část.

06.04.2021

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Obyčejné starosti obyčejných lidí. Možná trochu zdlouhavě popsané, ale jinak super oddechové čtení.

26.06.2020

PokojPokojEmma Donoghue

Naprosto úžasná knížka. Od první stránky jsem "tam byla s nimi".

11.06.2020

Žena v okněŽena v okněA. Finn (pseudonym)

Hodně mi to připomínalo Dívku ve vlaku, stejně pomalý začátek, přemílání o skutečnosti a představách a nakonec strhující děj.

25.05.2020

Kniha vzpomínekKniha vzpomínekRowan Coleman

Četla jsem na toto téma už lepší knížky, ale styl, kterým je napsaná tato je příjemný a děj tak nějak plyne až dočtete do konce.

23.04.2020

Hlas kukačkyHlas kukačkyH. M. Körnerová (pseudonym)

Tenhle styl a prolínání dějové linky mě moc baví. Druhá kniha od autorky a opět dávám pět hvězd.

24.03.2020

Geniální přítelkyněGeniální přítelkyněElena Ferrante

Své čtenáře si jistě najde,ale mě děj moc neoslovil. I tak musím uznat, že styl, kterým je napsaná je velice čtivý.

13.03.2020

Nebe, na němž nesvítily hvězdyNebe, na němž nesvítily hvězdyRainer M. Schröder

Pro mne první kniha o době po válce a hned výborný příběh.

16.02.2020

DědinaDědinaPetra Dvořáková

Nenadchne,ani neurazí...

10.10.2019

Mengeleho děvčeMengeleho děvčeViola Stern Fischerová

O této knize budete dlouho přemýšlet...neskutečně silný příběh.

09.10.2019

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Úžasná, četla jsem jedním dechem. Jsou knihy,které vás chytnou na první stránce a vy si přejete ať nikdy neskončí...a tahle k nim určitě patří.

27.06.2019

Single na ManhattanuSingle na ManhattanuAmanda Stauffer

Začátek vypadal slibně, ale kniha mohla být poloviční. Jednotlivé příběhy si jsou dost podobné a hlavní hrdinka Vám po chvíli přijde protivná, protože pro ni není nikdo dost dobrý...

24.06.2019

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaEvžen Boček

Úžasný, po slabším předešlém díle,opět velice povedené.

18.05.2019

Madisonské mostyMadisonské mostyRobert James Waller

Není tak rozsáhlá jako film, ale i tak je hlavní myšlenka zachycena velice krásně.

09.03.2019