lumydee lumydee komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tak depresivní knížku jsem už dlouho nečetla.

07.05.2017 3 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Jako vzdorovala jsem dlouho... ale už nemůžu - miluju to :D

12.10.2016 5 z 5

200 dní na Tokelau 200 dní na Tokelau Anke Richter

Z knihy jsem byla nadsena. Je to neco jineho, nez jen klasicky cestopis. Kniha je o rodince, ktera stravila nejaky ten mesic na krasnem ostrove s domorodci, kde muz byl na misto vyslan jako lekar. Je o pokusu szit se s mistnimi a pokusit se na chvili zit jako oni; kolikrat jsou popsany vtipne prihody. Rozhodne doporucuji precist; pobavite se a jeste se neco dozvite o izolovanem svete.

13.07.2015 5 z 5

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Velice čtivý román s tudorovskou tematikou. Musím přiznat, že i když kniha není dle historie přesná, přivedla mě k tomu, že jsem si o rodu Tudorovců musela zjistit naprosto vše a samozřejmě moje knihovna přímo přetéká knihami na toto téma :)

28.05.2015 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Když jsem knihu vzala poprvé do ruky, říkala jsem si, že to bude asi pro malé děti... Ale nedalo mně to a jsem za to ráda. Zajímavý příběh, postavy a další díly na sebe hezky navazují.

08.04.2015 4 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Knihy od Alison Weirové nikdy nezklamou. Další velice dobře napsaná kniha, kterou teda ale doporučuji jen těm, kteří se v této části anglické historie aspoň trošku orientují.

08.02.2015 5 z 5

Tudorovci – Král, královna a milenka Tudorovci – Král, královna a milenka Anne Gracie

Bohužel s historií to nemá nic moc společného. Hodně velké nepřesnosti jak v knize tak v seriálu. Ani jedno jsem nedočetla nebo nedokoukala do konce. Byla jsem z toho hodně zklamaná....

08.02.2015

Jindřich VIII.: Král a dvůr Jindřich VIII.: Král a dvůr Alison Weir

Opravdu velice dobře napsaný životopis. Potěšilo mně, že jsem se z této knihy také hodně dozvěděla o tehdejším způsobu života na královském dvoře. Doporučuji přečíst každému, kdo se o toto úžasné období anglické historie zajímá.

Tajemství tudorského dvora Tajemství tudorského dvora D. L. Bogdan

Velice čtivý román z doby Jindřicha VIII.. Je o osobě, která není v historii často zmiňována a jak je řečeno v knize, Mary je známa pouze jako manželka králova jediného uznaného levobočka.