Lumír23

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

No, kniha má zase spád, děj, všechno frčí, dozvíme se i něco z minulosti šéfky, ale ... Mě je téma rasové, či jakékoliv jiné, lidské nesnášenlivosti, už jakoby zneužívané. Bohužel, výsledek neustálého tlaku na to, že vše je v pořádku, že menšiny mají práva, dokonce vyšší, než většina... to je dnešní západní civilizace, kde se běloši omlouvají za svoji barvu pleti...

09.06.2020

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Velice silné čtení. A chce se mi říct, aktuální v tom, že i v beznadějných chvilkách existovala národní hrdost. A dnes není. Co je špatně?

CestaCestaCormac McCarthy

Inu, tušil jsem do čeho jdu, ale neodhadl přesně jak moc silné to bude. Kniha bez začátku a vlastně i bez konce. Slovy klasika - šeď, šeď. Ale rozhodně ne nuda. Jen ta beznaděj...
Přesto nelze než doporučit k přečtení.

02.02.2020

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Jednohubka od paní Klevisové. Výborné čtení, spád, děj, motiv, mě to prostě hodně sedlo.

22.11.2020

Kniha o BaltimorskýchKniha o BaltimorskýchJoël Dicker

Právě dočteno. Napadá mě, že jsou knihy, co poučí. Knihy, co pobaví, postraší, pohladí po duši, naštvou, rozesmutní, nu asi je ještě mnoho podob knih. Ale není moc knih, které člověka rozesmutní proto, že příběh, nebo to podstatné, to nejdůležitější z poselství, by rád prožil a nikdy, nikdy to už nepůjde... Jsem rád, že jsem si knihu mohl přečíst, asi ještě dlouho budu závidět tu lásku, kterou byl hlavní hrdina/ové obklopen/i a kterou i dával/i. Kniha má dobrý konec, o to víc to štve. Ale v dobrém.

13.10.2020

Muž bez minulostiMuž bez minulostiTim Weaver

Nelze jinak než chválit. Hodně mě to jeho psaní baví, jen je blbý, že se člověk neodtrhne a ráno je jak zpráskanej. Jen tak dál, barde!

26.09.2020

Žena mého životaŽena mého životaTim Weaver

Jednodenní kniha. To člověk prostě muší dočíst! Je to sice trochu pošmodrchané, ale stejně je to paráda. Weaver je návykový, líbilo se mi to.

Ztracené dětiZtracené dětiLinda Castillo

Velice čtivý příběh, série je kompaktní, napínavá. A vztah hlavní hrdinky se také někam sune. Moc dobrá detektivka.

03.02.2020

Není cesty zpětNení cesty zpětTim Weaver

Tim a jeho knihy. To je krátké čtení - člověk se zanoří a nedá mu to, aby se nedostal až na konec. Jde mu to, moc dobře mu to jde. Pro mě asi nejčtivější autor, neklouže k politickým vnucovačkám, jedna dvě věty a jde o toho, knihy jsou tím částečně nadčasové. A je hodně dobré nepřeskakovat :-).

22.09.2020

ChůvaChůvaGilly Macmillan

Knížka se mi velmi líbila, závěr byl takový rychlý, ale co na něm prodlužovat, když se to finále připravuje celou knihu? Doporučuji ke čtení, je to čtivé a myslím i logické. Skutečnosti dějů minulých si lze odvodit, vysvětleny jsou pak téměř stejně, jako čtenářské odhady. A to vnímám jako veliké plus.

01.05.2020

Sněžný měsícSněžný měsícMichaela Klevisová

Hoho. Tak toto jsem jářku nečekal. Výborné, čtivé, spád, logika, bez přehánění. Jedinou výtku jsem měl celou dobu v jasnovidectví Bergmana - souviselo to spolu, ač nebyl ani náznak možné spojitosti. A způsob provedení... Ale holt, taky mohu někdy s něčím nesouhlasit, no ni?

28.09.2020

Forrest GumpForrest GumpWinston Groom

Ležím s covidem, číst mi nejde, naštěstí je tu pan Hartl a jeho přednes knihy. Pan Hartl vynikající, věřím, že se i on bavil u výborné knihy. Tento Forrest, je na rozdíl od toho filmového, méně progresívní, více lidský, a tedy i v mém vnímání reálný, ač je nereálný. Pobavil jsem se, popustil uzdu horečnaté fantazie a hodnocení nechám plné. Škrtat umí každý, ale snít sny a příběhy? To už ne.

Údolí mrtvýchÚdolí mrtvýchTim Weaver

Weaver píše velmi dobře, jeho knihy nejsou na delší čtení, vtáhne do děje a nepustí.

Ďábelské hryĎábelské hryAngela Marsons

Noo, to bylo opravdu ošklivé. Psycho paní profesionálky. A dál nebudu prozrazovat, je určitě lepší si to přečíst. Tahle spisovatelka má koule!

21.01.2020

Zpětný rázZpětný rázPeter May

Baví, pořád mě to baví, i když salta v osobním životě jsou tak trochu až moc artistická. Ale jaká jiná vata by se měla objevit? Unylý popis běžného života by asi nebodoval. Dobrá, odpouštím, piš barde piš, už toho k vyšetření moc nebude!

13.02.2020

Pokrevní poutaPokrevní poutaAngela Marsons

Ano, dobré to je, navazuje, rozvíjí, fakt dobrý. Celá série mě baví.

05.03.2020

CizinecCizinecHarlan Coben

Přijde mi, že na to jak je kniha zajímavá, je tu celkem podhodnocená. Já ji přelouskal za den, jak mě chytla. Sice zamrzel konec, čekal jsem jej veselejší, ale o to lepší mínění o knize mám. Takže doporučuji a nebojte se hodnotiti lépe :-) .

07.05.2020

Na útěkuNa útěkuHarlan Coben

Příbehy pana autora jsou poutavé, stupňují napětí tak, že se čtenář nenudí ani na začátku, v průběhu, ba ani na konci. Zde je i konec podoben pohádce, je dobrý a šťastný.

10.05.2020

Na podpätkochNa podpätkochDominik Dán

Klasický Dán, je to dobré počtení, zde bohužel s několika konci spíše k pláči, ale známe takové události všichni. A slováci zase kalej jak vzteklý a jebou už od třinácti naprosto na pohodu... Inu, cizina, no...

22.06.2020

Pekingský rozparovačPekingský rozparovačPeter May

Nojo, umí to, zase bezva čtení.

16.09.2020

Zlodějka příběhůZlodějka příběhůMichaela Klevisová

Kniha mě velmi bavila, milé bylo, že šlo odhadovat kdo a co, ne jak v jiných knihách, že není ani náznak možností a stejně je to zahradník, aniž by v okolí byla zahrada. Opravdu jsem si knihu užil.

05.10.2020

Podzimní případPodzimní případAnders de la Motte

Napínavá a příjemná kniha, navádí jakým směrem se asi příběh v minulosti odehrál, naznačí následky tragické noci, ale velice příjemně čtivým způsobem. Napínavé a přitom uvěřitelně zpracované.

06.12.2020

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Docela mrazivé. Vyprávění je to zvláštní, syrové, ta ženská je opravdu spíš chlap. Ale čtivé, to zase ano. V sérii chci určitě pokračovat, je to prostě syrové čtení.

19.01.2020

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Kniha je hodně dobrá, člověk popustí uzdu fantazii, baví.

HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

Asi maličko natahovaná, ale zase poutavá četla. Jak to ta baba dělá?

Výjimeční lidéVýjimeční lidéPeter May

Asi půjdu proti všem, mě se kniha velice líbila a hned sahám po další z Enzo série. Neporovnávám s ničím, kniha má spád i děj, že je někde popis nepodstatného delší, no, dá se přežít. Že jsou vsunuty děje, které nejsou vlastně součástí příběhu? Tak já jsem také někdy prožil něco, co přímo... a to jsem vám byl jednou smutný, ale to je jiný příběh. :-)

08.02.2020

Otevřený hrobOtevřený hrobAngela Marsons

No, zase se mi to líbilo, ale je to už takové... jednotvárné, osobní život hlavní hrdinky jde hodně stranou, máchnutím motýlých křídel vyřeší dva tůze závažné a nejasné zločiny najednou. Ač jest kritika ostatních vysoká v kladných bodech, já zde vnímám ztrátu. A s tematikou druhého zločinu, tak ten autorka prosvištěla, jak po dálnici.

25.02.2020

Mrtví promlouvajíMrtví promlouvajíLinda Castillo

Znovu velmi dobře ku čtení, těžko se odtrhnout. A partnerský život se nám také pohne.

26.02.2020

Květy nad peklemKvěty nad peklemIlaria Tuti

Výborné čtení, velice jsem si knihu užil. Popis místa příběhu, charakteru místních, pro mě i uvěřitelný příběh dítěte.

13.03.2020

Noční klub - díl prvníNoční klub - díl prvníJiří Kulhánek

No, nechtěl jsem to, nečekal jsem to, shltnul jsem to, a čtu díl druhý. Velice jsem se pobavil a vrátil do puberty, kdy byly komixy v abíčku a to prostě bylo. Zde je vše jen textem, abych nenavedl špatným směrem, avšak, vnímám jako komix. Pobavím.

05.05.2020