Lumír23 Lumír23 komentáře u knih

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Knihu jsem zhltnul, pokračuji v sérii, je těžké formulovat své pocity. Děj se mi líbil, ale ve své podstatě se nedokáži přiklonit k pochopení obsahu, kdy nám autor vnucuje myšlenku, že hlavní hrdince je nutné fandit a přát ji ať uspěje... mám dilema.

17.11.2020 4 z 5

Zlá krev Zlá krev Mark Sennen

Nepřehledné. Asi pro mě příliš složitě konstruované, bez jiskry.

14.11.2020 3 z 5

Cesta beze jména Cesta beze jména Howard Linskey

Kniha je zde podhodnocená, ve skutečnosti je to příjemné čtení, takové Kinder vajíčko - čokoláda, mléko a hračka v jednom. Co je na této knize nejpříjemnější je to, že autor vám dává indicie a můžete a asi dokážete, určit co se stalo u všech tří případů a ještě u vztahu, který tam je navíc. Děsné je množství překlepů v překladu, jedno z nejhorších co jsem četl. Ale kniha je opravdu k přečtení.

08.11.2020 5 z 5

Až na vrchol hory Až na vrchol hory Arne Dahl (p)

Já mám s těmi seveřany problém. Styl myšlení, nebo psaní, není pro mě zcela jasný. Hodně postav, mnoho dějů, myšlenek, a ono to dává malou souvislost, nebo žádnou, pak to sice zapadne, ale chaoticky, hodně si libují v brutalních popisech, atd... Není to čtení pro mě. Jsou to jiní evropani.

04.11.2020 3 z 5

Smrt si nevybírá Smrt si nevybírá Ambrose Parry

Velmi příjemné čtení, popis staré Anglie, vývoj léčebných metod a využití anastezií od plenek, k tomu i napětí a vztahy... Jo, dokonce bych řekl, že by tomu slušelo i pár stran navíc, což je v rozporu s trendem - kdy příběh nemá co říct a je natahován, zde byl zhuštěn. Opravdu jsem si to užil.

29.10.2020 5 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Inu, nebylo to špatné, avšak, nebylo to ani moc dobré. Vrah, který má exponovaný život, dlouhodobě pod kontrolou jiných, a stejně nikdo nepozná, že je magor. Nebudu to rozmazávat, těch chyb je tam víc. Jen ještě jedna - analfabet v pozici detektiva. Mnó, neumím si představit, že by to bylo možné.

26.10.2020 3 z 5

Smrt má ráda poezii Smrt má ráda poezii Jan Klíma

Řekl bych, taková starší škola, v tom dobrém smyslu slova. Vysloveně si umím tuto knihu představit jako filmový kousek.

22.10.2020 4 z 5

Popel Londýna Popel Londýna Andrew Taylor

Knihu jsem doslova přejel, bavila mě, bylo to velice příjemné setkání s Londýnem.

19.10.2020 5 z 5

Zmizení Stephanie Mailerové Zmizení Stephanie Mailerové Joël Dicker

Co ke knize napsat. Ano, je tam hodně postav. Ano, flasbacky se jen hemží. A ano, někdy nemá vzpomínka té které osoby, přímo vliv na děj, na hlavní linii příběhu... i když... Ač je tam mnoho figur, kniha pro mě zůstala přehledná, což mnohdy jiní autoři nedají ani u holého děje. Kniha mi přijde podhodnocená, doporučuji ke čtení.

19.10.2020 5 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Právě dočteno. Napadá mě, že jsou knihy, co poučí. Knihy, co pobaví, postraší, pohladí po duši, naštvou, rozesmutní, nu asi je ještě mnoho podob knih. Ale není moc knih, které člověka rozesmutní proto, že příběh, nebo to podstatné, to nejdůležitější z poselství, by rád prožil a nikdy, nikdy to už nepůjde... Jsem rád, že jsem si knihu mohl přečíst, asi ještě dlouho budu závidět tu lásku, kterou byl hlavní hrdina/ové obklopen/i a kterou i dával/i. Kniha má dobrý konec, o to víc to štve. Ale v dobrém.

13.10.2020 5 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Velice se mi líbil hlavně civilní projev, text, který sice psala žena, ale bylo to chlapské. Opravdu se mi to četlo moc dobře, plno krásných alegorií, hlavně když hlavní hrdina popisoval svoji lásku... Vlastně mi v závěru přišlo do hlavy, že kniha pro mě neměla jasné vyznění v tom smyslu, zda-li se jednalo o dobrý konec, či o smíření se se skutečností a realitou... Moc se mi kniha a hlavně autorčin styl, líbila.

10.10.2020 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Kniha mě velmi bavila, milé bylo, že šlo odhadovat kdo a co, ne jak v jiných knihách, že není ani náznak možností a stejně je to zahradník, aniž by v okolí byla zahrada. Opravdu jsem si knihu užil.

05.10.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Kniha se mi líbila. Tušil jsem delší dobu že není ta rodina v pořádku, ale konečná konstrukce mě přece jen překvapila. Víc psát nebudu. Slovenská inspektorka mi je ale svojí povahou velice nepříjemná. Je taková - eurouvědomělá, no, celá Čaputová. A o tom snad ani kniha být nemusí, ne?

02.10.2020 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Hoho. Tak toto jsem jářku nečekal. Výborné, čtivé, spád, logika, bez přehánění. Jedinou výtku jsem měl celou dobu v jasnovidectví Bergmana - souviselo to spolu, ač nebyl ani náznak možné spojitosti. A způsob provedení... Ale holt, taky mohu někdy s něčím nesouhlasit, no ni?

28.09.2020 5 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Klasicky výborné, zábavné, prostě fon Družka v té lepší formě :-) .

27.09.2020 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Nelze jinak než chválit. Hodně mě to jeho psaní baví, jen je blbý, že se člověk neodtrhne a ráno je jak zpráskanej. Jen tak dál, barde!

26.09.2020 5 z 5

Neposvěcená půda Neposvěcená půda Mel Starr

Poslední. Achjo. Celé se to četlo opravdu moc dobře, to byl svět ještě v pořádku, lidi měli starost jak přežít a ne jak se jen zabavit. Místní TV to byla hrtska kočovných komediantů, přehrávajících biblické příběhy. Rodiny byly tvořeny mužem, ženou a jejich potomky, dalších 125 pohlaví prostě nemohlo existovat. Jak jsem uvedl - dobré čtení.

25.09.2020 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Tim a jeho knihy. To je krátké čtení - člověk se zanoří a nedá mu to, aby se nedostal až na konec. Jde mu to, moc dobře mu to jde. Pro mě asi nejčtivější autor, neklouže k politickým vnucovačkám, jedna dvě věty a jde o toho, knihy jsou tím částečně nadčasové. A je hodně dobré nepřeskakovat :-).

22.09.2020 5 z 5

Travič Travič Sharon J. Bolton

Hodnocení mi přijde silně nadnesené, měl jsem problém se "dostat do tempa", kousal jsem to jak suchou housku, nešlo mi to...

22.09.2020 3 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Nojo, umí to, zase bezva čtení.

16.09.2020 5 z 5