lulin lulin komentáře u knih

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Kniha se opravdu nečte lehce. Myslím, že témata a traumata v ní popsaná se více či méně týkají každého jednotlivce.
Knížka je rozdělená do jedenácti kapitol:
1. Příběhy rodičů a prarodičů
8. Sexuální obtěžování, zneužívání, incest
9. Smrtelná bezmoc
10. Kombinace k nepřežití
11. Děje se právě teď, inspirace a povzbuzení

Každá kapitola začíná výběrem z příspěvků zaslaných lidmi svěřujích se se svými osobními traumaty a zkušenostmi na několika stranách, a následuje autorčin text komentující téma z její vlastní zkušenosti a z jejího osobního subjektivního pohledu, protkaný citáty a výtahy různých psychologů a odborníků potvrzujících závažnost tohoto tématu.
Na konci knihy je seznam zdrojů a doporučené literatury.
Celkově knížka vypadá hezky (i díky krásným obrázkům), a čte se skvěle, i když to často bolí.

16.10.2022 5 z 5

Otroctví v Novém světě od 15. do 19. století Otroctví v Novém světě od 15. do 19. století Markéta Křížová

Vyčerpávající souhrn všech možných otázek dotýkajících se otroctví a otrokářství. Pokud vás to téma zajímá, budete knihu brát jako čtivou :-)

11.02.2021 5 z 5

Devět rostlin touhy Devět rostlin touhy Margot Berwin

Miluju květiny a rostliny, a tohle je přesně o lásce k rostlinám. Takové Jíst, meditovat, pěstovat.

19.11.2017 5 z 5

Balkon k nakousnutí Balkon k nakousnutí Alex Mitchell

Kniha vhodná pro inspiraci těm, kteří např. chtějí zkusit vypěstovat něco k snědku, ale mylně si myslí, že jsou ze hry, když žijí ve městě. Nejsou tam kdovíjaké pravdy nebo návody, ale opravdu těch pár perel inspirace, co jsem tam našel, stálo za to ;)

07.02.2013 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Má přítelkyně miluje S.Kinga, a já od ní dostal na Vánoce r. 2011 Christinu, a ta mě ale vůbec nebavila. Bylo tam na mě moc aut :D
Na Vánoce 2012 jsem ji chtěl oplatit stejnou mincí, a pořídil DALLAS 63, o který jsem náhodou zavadil v nějakém knižním katalogu.
Kupodivu jsem jej napřed přečetl já, a shledal jsem tuto knížku naprosto skvělým a dech beroucím dílem.
Přítelkyně Začala Dallas číst dnes. A teď jsem se z telefonu dověděl, že tento skvost zapomněla v pražské tramvaji...
Ach, jak je ten život ironický :D

05.02.2013 5 z 5