lukino41 lukino41 komentáře u knih

Asylum Asylum Madeleine Roux

Tato kniha by se na první pohled mohla zdát jako horor, avšak na ten druhý zjistíte, že to je v podstatě ničím zvláštním na mládež mířená kniha, neboť chybí budování napětí typické pro horor. Často úplně postrádala jakékoliv popisné části. Na druhou stranu měla kniha celkem strhující příběh a zabudované fotografie mi zde vyhovovaly více než u Sirotčince slečny...

17.08.2018 3 z 5

Dům u vycházejícího slunce Dům u vycházejícího slunce Aleksandra Janusz

Ano, fantasy super. Originální nápad a hlavní postava, která je pro knihy tohoto druhu neobvyklá, však nestačí. Rozdělení knihy na povídky, podle mě mohl být dobrý nápad, ale pro mě - jako čtenáře - byl naprosto nevhodný z důvodu, že jsem se ztrácel v jaké době se to odehrává a jak to souvisí s hlavní hrdinkou, když se v jedné té povídce ani neobjevila. Ano, nakonec se kousky skládačky začnou spojovat ve čtvrté povídce, ale to už je pozdě. Do čtvrté povídky jsem se často ztrácel v nevysvětlených pojmech a často se mi zdálo, že autorka nemyslí na čtenáře. Je to celkem škoda, že se tam objevily takovéhle zbytečné nedostatky, protože příběh byl poutavý, bavil mě, postavy byly sympatické... Zkrátka jsem se nemohl odtrhnout. Avšak aby si u mě kniha vysloužila čtyři hvězdy, musel bych zavřít obě oči, a proto radši zůstanu u dobrých tří hvězd.

12.01.2018 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Opravdu nevím, jak se tomu říká, když se dva milostné trojúhelník prolínají. Milostný čtverec? Dobře nebudu to dál řešit. Příběh byl pro mě skoro ideální. Spousta zvratů, od začátku do konce měl spád a obsahoval i můj oblíbený druh postavy, který čas od času najdu v knihách. A v této knize pro mě touto postavou byla Kuchta. Je zvláštní, skoro nečitelná a nevím vlastně vůbec nic z jejího příběhu, co víc si přát? :D. Každopádně se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl a rozhodně každému, kdo tuto knihu nečetl, ji doporučuji.

15.10.2017 5 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Přiznám se na konci jsem málem brečel, zjištění že budu muset číst další díl bylo totiž silný kafe i na mě. Doufal jsem, že tohle je poslední díl, ale autor si klidně pozabíjí mé oblíbené postavy a ukončí díl, aby každýho donutil si přečíst ten další. Snad na něj alespoň nebusu muset čekat dlouho.

18.08.2017 4 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Tohle teda bylo něco. Databáze knihu sice označuje jako dívčí, ale to mi rozhodně nezabránilo si ji přečíst, protože podle mě není žádná kniha klučičí nebo holčičí a přečíst si ji může každý. No a Richelle Mead mě rozhodně nezklamala, protože Třpytný dvůr je něco čím u mě její tvorba ještě povýšila. V celé knize rozhodně nehrozí, že byste se nudili, protože celý příběh ubíhá jak má, nikde není zbytečně a uměle natahován a strašně se mi zalíbili autorčiny krátké a výstižné popisy, které některým autorům pořád chybí v celkovém dojmu. Samozřejmě ale musím, jak už tady někdo psal, podotknout, že mi na konci knihy nebylo vše jasné ohledně osudu ostatních postav i ohledně toho, co v průběhu knihy dělaly apod. A pak je tu samozřejmě hrozba dalších dílů. Píšu to jako bych se toho strašně děsil, ale děsím se spíš změny hlavní postavy a pohledu vyprávění. Nikdy jsem neměl rád, když mi někdo změnil jen tak pohled vyprávění v dalším díle. Snad to ale překousnu a budu moci přečíst další díl.

08.07.2017 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Nestává se mi to často, ale dostal jsem se do půlky knihy a řekl jsem si: ,,Dost týhle perverzní prasárny mám až až." Rozhodně nikomu nechci knihu schazovat, ale vkládání angličtiny do textu rozhodně není dobrý způsob a psaní na způsob ,,teď tam není akce, tak tam dám sex/onanii" se mi taky nelíbil, a co mě úplně dorazilo bylo, že si hlavní postava začala říkat Ajátoláh Ejakulát. Ne Anders De La Motte u mě na dobro skončil. Nechť vás v nočních můrách straší Ajátoláh Ejakulát.

28.06.2017

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

První, co mě po dočtení knihy napadlo bylo: ,,Wow proč se tato série ke mně nedostala dřív. Druhý díl série měl spád a byl jedním slovem prostě úžasný, ale co jsem autorovi nemohl odpustit bylo, že mohl na začátku každé kapitoly zmínit, co je za den, protože jsem se pak ztrácel v čase a nevědel jsem, které věci se odehrávají zároveň, nebo jestli už se stala ta konkrétní věc, která byla popisována v minulé kapitole atd. Chápeme se snad ne?

17.06.2017 4 z 5

Autor úplně pohřbil má očekávání a jediné, co bylo na knize naprosto dokonalé byly fotky, které ukazovaly, co autor sám nedokázal popsat. Nechápejte mě špatně. Příběh a svět, ve kterém se odehrává, se mi líbil, ale autor to podle mě nedokázal dost dobře prodat.

12.06.2017 3 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Celkově mě pokračování série bavilo a líbilo se mi, ale co jsem přitom musel vytrpět... Já vím, že je to prostě autorův styl, ale mě prostě nezajímalo jak se z postavy stala taková - za ten výraz se omlouvám - mrcha. Vždyť se mohl držet hlavní dějové linky a na minulost kašlat, protože pro knihu nebyla tak přínosná, jak se autorovi mohlo zdát.

04.06.2017 4 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Příběh byl suprově vymyšlený nijak nedrhl - prostě se mi líbil -, ale co jsem prostě nemohl překousnout byla blbost hlavní postavy. Hlavní hrdinka je už od začátku představovaná jako najivní blbka a podle toho se vlastně chová v celé knížce. Navíc se mi nelíbí jak autorka naprosto vynechala vysvětlení nejasností - ať už začáteční nebo pozdější. Ale líbí se mi příběh a doufám ve zlepšení v dalších dílech.

27.04.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Plánoval jsem dát knížce 3 hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodl to přehodnotit. Vždyť vlastně na knize nebylo nic špatně. Jo, příběh byl vesměs smutný, čas od času mě naštvali poznámky vypravěčky - i když taky někdy rozesmály - a vypravěčka v polovině knížky vyzradí konec, ale bez toho všeho by to bylo uplně jiný a nejspíš by se mi to asi ani nelíbilo :) .

24.04.2017 4 z 5

Jaro rebelů Jaro rebelů Morgan Rhodes (p)

Je celkem škoda, že jsem nečetl první díl - že je Jaro rebelů díl druhý, jsem zjistil až po dočtení, ale vůbec mi to nevadilo, neboť jsem se takřka ihned dostal do děje - protože jde o dobrou fantasy knihu a zaslouží si přečíst - ale první díl si přečíst můžete nebuďte jako já :) .

20.04.2017 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Původně jsem knížce nedůvěřoval a vůbec se mi nechtělo ji číst, ale zaťal jsem zuby a začal. A jsem za to rád. Sice je hlavní postava někdy dost najivní a místy má buď přehnané city nebo žádné, ale jinak se mi Ruda královna líbila a další díl určitě nenechám dlouho ležet.

20.04.2017 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Po přečtení prvních pár stránek mě kniha tak strhla, že s výjimkou spaní jsem jí přečetl jedním dechem. Děj hlavní postavy byl natolik neobyčejný, že na prosťounkém konci se mi chtělo řvát, že to mělo skončit jinak a že některá z mých oblíbených postav mohla žít a nemusela umírat. Ale v podstatě jsem spokojen a rád, že jsem si knihu přečetl, protože za to stála.

11.04.2017 5 z 5