LukinIV LukinIV komentáře u knih

Rain Man Rain Man Leonore Fleischer

Skvělá knížka, jež přinutí člověka zamyslet se nad vlastním životem.
Dlouho jsem nepřečetl nic, z čeho bych cítil takové nadšení jako z této knihy.

15.07.2016 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Skvělé drama skvělého autora. Není, co dodat k jeho varovným vizím, které perfektně odpovídají na některé problémy dnešní doby. Věda a technika není špatná za předpokladu, že není v rukou šílenců, kteří pro svůj sen nevidí skutečnost.

02.06.2016 5 z 5

Botanický klíč Botanický klíč František Polívka

Konečně! Juchů! Konečně kniha, dle které může i mírně zasvěcený amatér poznat o jakou rostlinku se jedná. Jen jedete po číslech a zdárné odpovědi vás dovedou až do zdárného cíle. A nakonec: Naučíte se poznávat květenu svého okolí.

02.06.2016 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Je několik let poté, co jsem četl tuto knihu, a i přesto jsem si na ni mnohokrát vzpomněl.
Dříve jsem si myslel, že to Bradbury přehnal, že lidská společnost ještě není tak zkažená či že je to jen vize do budoucna. Ale za tu dobu jsem zažil tolik situací, které mi scény z knihy připomněly tak dokonale, až mě to děsí.

Ke konci jeden citát z knihy: "Nemusíte pálit knihy, abyste zničili kulturu. Stačí přesvědčit lidi, aby je nečetli."

17.09.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Velmi dobrá kniha, která je nejen čtivá, ale také přináší jisté ponaučení.

14.12.2014 5 z 5

Naprosto úžasná, pohodová a velmi čtivá kniha.

05.12.2014

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Nebudu knihu hodnotit a to z jednoho důvodu: 1) Popisy v této knize jsou tak dlouhé že jediné hodnocení by bylo odpad. Ovšem pokud se nad tím zamyslím, autor možná chtěl čtenáři přiblížit právě onen detailní vzhled katedrály Notre-Dame a Paříže vůbec. Pokud tedy vyhledáváte příběh budete se muset prokousat velmi tlustou vrstvou popisů. Pokud však hledáte popis tak jste u cíle vašeho hledání.

05.12.2014

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Miluji fantasy literaturu a i tahle série knih by byla velmi dobrá, dokonce jsem se to pokoušel i chvíli číst a sledovat, ale je zde tak obrovské množství erotických scén, že se to skutečně nedá snést. Přemýšlel jsem dlouho nad hodnocením a nakonec jsem se rozhodl pro 2*.

05.12.2014 2 z 5

Ilustrované dějiny světa Ilustrované dějiny světa neznámý - neuveden

Nejsem sice odborník, ale některé informace se mi zdají nepravdivé.

05.12.2014 4 z 5