LukBook LukBook komentáře u knih

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Kvalitní americký horor, který nabízí kombinaci duchařiny i krváku. Velice zajímavá gradující zápletka a především parádní ústřední myšlenka. Poslat 4 hororové autory do strašidelného domu, aby ochutnali vlastní medicínu? Prostě geniální.

27.04.2021 4 z 5

Dům plný temnoty Dům plný temnoty D. M. Pulley

Mě se kniha líbila. Za mě velmi působivá atmosféra. Chvílemi strašidelná až hororová, jindy hodně psychologicky zaměřená a především postupně gradující k závěrečným událostem. Je tu několik časových linií, takže člověk musí být docela pozorný. Když si však všechno pospojuje, vyjde mu z toho velice zajímavý výsledek.

21.04.2021 5 z 5

Krysí stezka: Láska, lži a zločiny nacistického uprchlíka Krysí stezka: Láska, lži a zločiny nacistického uprchlíka Philippe Sands

Za mě opravdu zajímavá knížka. Jedná se o originální biografii jednoho z méně známých nacistů. Podíváte se na něj nejen pohledem historiků, ale i jeho syna či manželky. Strhující vyprávění nabízí pohled z mnoha stran, protože nic není jen černobílé.

18.04.2021 5 z 5

Zámek hříchů Zámek hříchů Tiffany Reisz

Zajímavý erotický thriller, v němž se autorka neváhala dotknout ani témat jako je sadomasochismus nebo homosexualita. Najdete tu tvrdé erotické scény, ale i poměrně zajímavou zápletku s vlastním příběhem.

15.04.2021 4 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Strašák je působivý zejména díky skvěle vykreslené atmosféře konce druhé světové války, i dní následných po okupaci Sověty. Do tohoto temného období je vložena detektivní linka, která vás překvapí zejména propracovaným závěrem. Za mě rozhodně zajímavá kniha.

06.04.2021 4 z 5

Rodina v podkroví Rodina v podkroví Lisa Jewell

Velice zajímavý thriller. Ze začátku trošku těžce uchopitelná. Vlastně nebudete ani vědět, o co se v hlavní zápletce jedná. Postupně se však rozjíždí poměrně temný děj a nakonec vás vystřelí z bot i kalhot.

05.04.2021 5 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Za mě opravdu zajímavá knížka kriminálních povídek, která se nechala inspirovat skutečnými případy. Autor je více než 25 let kriminalistou, rozhodně tedy má co říct. Najdete v ní reálné vyšetřovací postupy zabalené do beletristické formy, díky čemuž je knížka velice čtivá, ale zároveň zobrazuje i bez zbytečného zkreslení. Věnuje se vážným tématům, ale některé momenty jsou až tragikomické.

03.04.2021 5 z 5

Vládci popela Vládci popela Scott Reintgen

Paráda. Čtivá, velice akční fantasy, která nadchne zejména mladší čtenáře. Nenechte se odradit zmíněnou inspirací Hunger Games. Nabízí totiž natolik originální svět, že mírné náznaky populárnější trilogie vám nebudou vadit.

31.03.2021 5 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Za mě velice zajímavá knížka. Spojuje velice emotivní příběh mladých dívek s historickými událostmi, ať už se jedná o výbuch jaderné elektrárny Černobyl nebo Druhou světovou válku. Autorka dokázala velice zajímavě popsat danou dobu i pocity lidí. Někteří citlivější čtenáři si možná popláčou

25.03.2021 5 z 5

Velká výstava Velká výstava Marie Hermanson

Velká výstava je zajímavý román, odehrávající se v historické době, nabízející některé historické postavy, ale zároveň skvělý beletristický děj. Má v sobě příchuť detektivky, ale zároveň její hranice daleko přesahuje. Najdete v něm romantiku, ale i nepřátelství a nenávist.

08.03.2021 4 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Velice zajímavý román. Nabízí zápletku k zamyšlení, týkající se fiktivního dítěte Evy Braunové. Ale co když to takto doopravdy bylo? Nabízí řadu protikladů - světlo a tmu v bezútěšné době 2. světové války. Dozvíte se z ní hodně o porodech dětí, ale zároveň budete o chvíli později sledovat i jejich brzký konec. Velice smutné a emotivní

08.03.2021 5 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Za mě výborný, hodně brutální thriller, kterému chybějí opravdu zajímavé až šokující zvraty. Rozhodně nic pro slabší postavy. Dočkáte se hned několika zabijáků a mrtvol je v něm opravdu požehnaně.

01.03.2021 5 z 5

Nacisté, kteří unikli oprátce Nacisté, kteří unikli oprátce Jean-Paul Picaper

Za mě skvělá kniha, která se věnuje nacistickým zločinům a především jejich potrestání. Nebo respektive často nepotrestání. Najdete tu řadu z těch, kteří dokázali utéct nebo si sami vzali život a tím se vyhnout spravedlivému soudu

25.02.2021 5 z 5

Čas riskovat všechno Čas riskovat všechno Clodagh Finn

Velice emotivní kniha o jedné z hrdinek nejen druhé světové války, ale i španělské občanské války. Mary Elmes dokázala zachránit stovky dětí před smrtí, a proto si zaslouží naši úctu. Čas riskovat všechno nabídne její biografii, ale zároveň i mnoho vzpomínek a výpovědí pamětníků. Řada z nich by se přitom konce války bez ní nedožila

09.02.2021 5 z 5

Deník Ruth Maierové Deník Ruth Maierové Jan Erik Vold

Za mě unikátní kniha pro všechny, kteří se zajímají o holocaust. Jedná se o vyprávění mladé dívky, které je velice autentické a nabízí pohled na situaci hned v několika zemích. V první řadě se ovšem jedná o deník, který si psala mladá dívka a tak je nutné ho brát.

02.02.2021 5 z 5

Občan 865 Občan 865 Debbie Cenziper

Za mě velice čtivá a zajímavá kniha o holocaustu, která popisuje méně známá fakta. Zejména mi představila tzv. muže z Trawniki. Výcvikové tábora pro jedince, kteří patřili mezi hlavní vrahy polské židovské populace.

26.01.2021 5 z 5

S Komenským do komiksu – Únikovka s Amosem S Komenským do komiksu – Únikovka s Amosem Klára Smolíková

Další skvělá knížka od zkušené autorky literatury pro děti Kláry Smolíkové. Velice poučné, ale zároveň i hodně zábavné. Velké množství ilustrací.

04.01.2021 5 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Můj první kontakt s tímto autorem, a rozhodně jsem hodně nadšen. Hodně dramatické, spousta zvratů a pro mě šokující závěr.

25.12.2020 5 z 5

Mramorový ráj Mramorový ráj Sergej Kuzněcov

Mramorový ráj je důstojným nástupcem kultovní série Metro. Nabízí charismatické postavy a slušnou porci akce i dobrodružství. Velká část se odehrává na povrchu, ale nakonec se podíváte i tam, kde to celé začalo.

15.12.2020 4 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

Za mě parádní horor. Holt nakladatelství Carcosa se v tomhle žánru vyzná a vydává fakt dobrý kousky. Těšte se na dostatečně temnou atmosféru a posléze i pořádně krvavý jatka.

07.12.2020 5 z 5