LukBook LukBook komentáře u knih

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Za mě paráda. Chápu, že to nemusí sednout každému, ale mě osobně styl psaní i celá zápletka nadchla. Druhá část je o něco méně svižná, ale protože se vlastně jedná o takový výklad k pochopení celého příběhu. Prostě to k sobě patří a pro mnohé to čtenáře to pevně věřím bude famózní záležitost.

10.02.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Další skvělá detektivka od jednoho z mých nejoblíbenějších autorů thrillerů a detektivek. Oproti předchozím dílům se trochu odlišuje, proto možná schytává i některé lehce negativnější reakce. Mě se ovšem tento vývoj velice libí.

20.01.2022 5 z 5

Dívka, která utekla z Osvětimi Dívka, která utekla z Osvětimi Ellie Midwood

Za mě jeden z nejlepších románů na téma holocaust. Velice čtivý, opravdu silný příběh, nabízející dostatek informací o chodu tábora nebo odboji v něm. Skvěle zpracované postavy, ať už v podobě vězňů nebo dozorců. Doporučuji!!

17.01.2022 5 z 5

České temno České temno * antologie

Za mě parádní antologie hororových povídek. Jednotlivé příspěvky jsou opravdu rozmanité, nabízejí i historické horory, podíváte se za duchy na Nuselák nebo za upíry. Tohle je výstavní dílo českého hororu, který je někdy neprávem podceňován. Rozhodně doporučuji!!!

13.01.2022 5 z 5

Život za nacistické okupace: Zápas o přežití za druhé světové války Život za nacistické okupace: Zápas o přežití za druhé světové války Paul Roland

Velice zajímavá kniha, jejíž název mluví za vše. Krátce popisuje situaci v jednotlivých státech během okupace nacisty. Nabízí pohled na to, jaké v nich byly restrikce i odboj. Nabízí ovšem i speciality jako sbližování se nacistů s civilními ženami. Hezky rozdělené kapitoly, mnoho informací, i řada fotografií

06.12.2021 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Skvělá detektivka s příchutí historie. Troufám si tvrdit, že je v určitých aspektech podobná tvorbě Michaely Klevisové. Přesto je i velice originální a zejména nabízí pohled na jednu historickou záhadu okolo koncentračního tábora Prameny Vltavy. Vřele doporučuji

06.12.2021 5 z 5

Mytomyly Mytomyly Robert Asprin

Za mě vynikající a možná trochu nedoceněná fantasy série. Spojení humoru a magie je v tomto i ostatních dílech prostě geniální. Velké množství postav, chybějící krvavá jatka, ale odpočinková četba pro každého fantastu

02.12.2021 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Za mě úžasná dětská kniha, kterou mohu jen doporučit. Autorka vypráví působí příběh, jenž dokazuje, že ještě rozhodně neřekla poslední slovo a její fantasie je snad bezbřehá. Navíc dokáže vedle pobavení i naprosto nenuceným způsobem děti poučit, takže z tohoto díla musí mít radost i každý rodič.

30.11.2021 5 z 5

Do smrti daleko Do smrti daleko Michal Březina

hodně zajímavá kniha, hodně netradiční, ale myslím si, že mnoho lidí určitě bude bavit. Jestli máte rádi drsnější detektivky okořeněné horou černého humoru a nadpřirozena, určitě ji zkuste. Michal Březina prostě napsat temný akčňák, který je tak šílený a odpudivý až je výborný.

21.11.2021 5 z 5

Číslo na tvém předloktí je modré jako tvé oči - Vzpomínky Číslo na tvém předloktí je modré jako tvé oči - Vzpomínky Eva Umlauf

Zajímavá kniha. Trochu jiná, než běžné knihy o holocaustu. Největší předností pro mě byly informace o slovenském táboře Nováky. Společně s autorkou ovšem putuje celým dvacátým stoletím až do současnosti.

18.11.2021 5 z 5

Dívka č. 37 Dívka č. 37 Christian Gálvez

Krásná kniha o tom, že i v dobách temna se objevili lidé, kteří neváhali riskovat vlastní život pro druhé. Navíc se odehrává v umění plném městě Florencie. Více v mojí recenzi v záložkách

03.11.2021 5 z 5

Krásky a vetřelci: Pulp stories Krásky a vetřelci: Pulp stories * antologie

Skvělá antologie plná akce a sexu. Užijte si nahé krásky, hnusné emzáky, hromadu mrtvol i napínavé zápletky.

26.10.2021 5 z 5

Devoluce: Očité svědectví o útoku seskvečů u Mt. Rainier Devoluce: Očité svědectví o útoku seskvečů u Mt. Rainier Max Brooks

Další skvělá kniha Maxe Brookse. Tentokrát autor vyměnil zombíky za Seskveče nebo chcete-li Bigfooty či Yetti. Zůstává ovšem mnoho podobných rysů s jeho slavnější Světovou válkou Z. Po trochu uspávajícím začátku se to rozjede v hodně slušnou jízdu

22.10.2021 5 z 5

Hitlerův nevěstinec Hitlerův nevěstinec Steve Matthews

Velice zajímavý fiktivní příběh, obsahující ovšem i řadu skutečných věcí. Popisuje chod koncentračního tábora, vyhlazování v plynových komorách, ale i vznik nevěstince, podle nějž se ostatně jmenuje. Ostatně podobný podnik opravdu v Osvětimi existoval. Vedle toho opravdu poutavá zápletka o dvou sestrách s přesahem až do současnosti.

14.10.2021 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Za mě moc sympatická kniha se skvělou atmosférou. Navíc vedle hororu nabízí i prvky postapa a na své si přijdou i romantici. Rozhodně se jedná o napínavou záležitost, vhodnou do nadcházejících podzimních i zimních večerů.

11.10.2021 5 z 5

Rudá Rudá Dalibor Vácha

ZA mě o hodně lepší než první dík. Méně okecávání a více akce. Vlastně je z toho opravdu slušná akčňárna se zajímavou zápletkou i postavami

10.10.2021 5 z 5

Ruce houslisty Ruce houslisty Alena Ježková

Krásná kniha. Kombinuje pohled na rodinnou historii (fiktivní) s několika významnými momenty dějin 20. století. Najdete v ní momenty smutné (často) i veselé (o hodně míň),. V konečném součtu jednoznačně ukazují, že v těžkých chvílích musí rodina stát při sobě

04.10.2021 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Emotivní příběh plný knih. Spíše pro ženy, ale i mě jako muže prostě dostal. Velice přesvědčivě popisuje atmosféru druhé světové války v bombardovaném Londýně.

28.09.2021 5 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Mě naopak přišel druhý díl zajímavější než první. Zatímco první díl se ještě dal řadit k young adult, v tomto případě se daleko více blížíme k řekněme fantastickému hororu. Každopádně má skvělou atmosféru, hodně akce a zajímavé dramatické okamžiky. Doporučuji

22.09.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Jasně, není to klasická detektivka od Michaely Klevisové. Přesto má podle mého skromného soudu řadu společných věcí s předchozími knihami, pouze se tentokrát vydává trochu jiným směrem. Určitě jí ovšem musím hodnotit jako kvalitní knihu. Více se dozvíte v mém článku v záložce Recenze

19.09.2021 5 z 5