LukBook LukBook komentáře u knih

Taxikář Taxikář Petr Čepek

Kniha je zajímavým počin v oblasti krimi thrilleru. Připravte se ale na hodně postav a pořádně zamotanou zápletku. Jedná se vlastně o hodně temnou záležitost plnou drog a násilí.

11.04.2023 4 z 5

Další velice zajímavá kniha z prostředí druhé světové války. Tentokrát pojatá románově, přesto obsahující řadu faktů. Vzhledem k tématu samozřejmě emotivní záležitost, troufnu si říct až docela zásadní svým významem. Čte se to velice dobře, i když s hodně těžkým srdcem. A je tam i spousta fotografií a různých dalších příloh. Skvělý počin

04.04.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Za mě to není vůbec špatná kniha. Zaujala mě zejména působivá atmosféra, trochu hororový nádech a nakonec vlastně i rozuzlení, které tu někteří kritizují. Po přečtení určitě bude minimálně část čtenářů přemýšlet nad tím, jak to teda vlastně nakonec celé bylo.

02.04.2023 4 z 5

Bestie z Buchenwaldu Bestie z Buchenwaldu Max Czornyj

Za mě zajímavá kniha. Napsaná románovou formou, avšak obsahující faktické informace. Šílenost a sadismus dozorkyně z Buchenwaldu jsou opravdu neskutečné. Pro člověka je strašně těžké si představit, jak se mohl někdo takto chovat, mít na to žaludek. Příběh se věnuje zejména jejímu působení v Buchenwaldu, což mi vyhovuje.

31.03.2023 4 z 5

Poslední šachmat Poslední šachmat Gabriella Saab

Za mě zajímavá kniha. Pro mnohé stravitelnější alespoň jazykově, protože se jedná o román. Bohužel se řada věcí v něm skutečně odehráli, najdete tu skutečné postavy včetně několika zásadních jako byli Maxmilián Kolbe nebo Witold Pilecki. Příběh jako takový je dostatečně poutavý, i když v něm jsou takové hrůzy.

22.03.2023 4 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Skvělý thriller, jako vždy u této autorky. Zajímavé postavy, napínavá zápletka, dostatečně úchylný pachatel...Prostě všechno, co bych od zástupce tohoto žánru očekával.

18.03.2023 5 z 5

Hodináři Hodináři Harry Lenga

Opravdu zajímavé vyprávění o tom, jak třem bratrům pomohl jejich um v hodinářské branži přežít nejhorší vězení v 20. století - koncentrační a vyhlazovací tábory nacistů. Jako vždy u podobných knih hodně emotivní čtení plné bolesti a smrti, ale zároveň i obrovské touhy přežít.

12.03.2023 5 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Za mě skvělá detektivka/thriller, která splňuje vše, co bych od podobného díla chtěl. Dostatečně úchylný vrah, zajímavé postavy vyšetřovatelů i mrazivý průběh.

27.02.2023 5 z 5

Múzy za ostnatým drátem Múzy za ostnatým drátem J.C. Maetis

Za mě zajímavá knížka. Jedná se tedy o román, přesto se v něm vyskytuje řada informací o tom, jaké strašné události se odehrávali během druhé světové války. Tentokrát se ovšem zaměří nejen na vyhlazovací tábory, ale i na život v ilegalitě. Zápletka se vlastně odehrává v poměrně velkém množství směrů, přesto je všechno srozumitelné a velice zajímavé. Společně s hlavními postavami budete prožívat chvíle strachu, kdy nebudete vědět, jestli na příští stránce nezemřou.

21.02.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Za mě skvělý thriller se zajímavý postavami a vlastně vším, co mám u podobných titulů rád. Šílený vrah s hromadami mrtvol za sebou, velké množství podezřelých a navíc čeká hlavní hrdinku nebezpečí takřka na každém kroku.

15.02.2023 5 z 5

Vítejte v Pekle Vítejte v Pekle Roman Bureš

Za mě skvělá sbírka povídek nabízející průřez autorovou tvorbou. Jeho knihy mě prostě baví. Tento titul může být vlastně takovou ochutnávkou, když nevíte co od Romana Bureše čekat a nechcete začínat dlouhým románem. Brutalita, morbidnost, ale hlavně peklo v mnoha formách

07.02.2023 5 z 5

Píseň války Píseň války Michaela Merglová

Za mě skvělá fantasy kniha i celá série. Tentokrát se připravte na o poznání temnější příběh, v němž je smrt takřka na každém rohu. Ona už obálka napovídá, že tohle nebude žádná procházka rozkvetlým sadem.

24.01.2023 5 z 5

Stíny Halloweenu Stíny Halloweenu * antologie

Parádní antologie pro všechny milovníky hororu, nejlepšího amerického svátku, ale i zajímavých temných povídek. Připravte se na duchařinu, vraždění, i další formy mučení vaší duše

05.01.2023 5 z 5

Milénium! Milénium! Johana Fundová

Za mě ještě zajímavější kniha než předchozí Devadesátky. Vyspělejší, lepší výběr vzpomínajících pamětníků a celkově prostě jako celek to vypadá o level lépe. Jestliže si chcete nostalgicky zavzpomínat na prvních 5 let od roku 2000, rozhodně si ji nenechte ujít

21.11.2022 5 z 5

Srab Srab Přemysl Krejčík

Za mě parádní kniha, ale je jasné, že nesedne každému. Je dosti specifická, poměrně vulgární, ale nabízí velice zajímavý pohled do hudebního prostředí (muziky zvané horrorcore). Je zábavná, ale zároveň se věnuje i vážným tématům jako šikana nebo problémy s intimitou. Nakonec je tedy vlastně i tragická. Ne co se týče kvality, tu autor potvrzuje již nějaký ten pátek.

07.11.2022 5 z 5

Farma zrůd Farma zrůd Martin Štefko

Knihy s Hankem Giorgiem (Mrtvé ženy a Farma hrůz) jsou pro mě jednoznačně tím nejlepším od tohoto autora. Za mě fakt parádní detektivky s přichutí thrilleru, které si zaslouží velkou pozornost. Opět se tedy dočkáte i poměrně drsných scén, ale především skvělé ústřední postavy. Hank mě prostě baví.

25.10.2022 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Skvělý román. Štěpán Kopřiva je opravdu nadžánrový spisovatel. Tentokrát se vrhnul na velice realistický román z prostředí metra, při němž vás bude mrazit a už nikdy nebude vaše jízda tímto dopravním prostředkem jako dřív.

16.03.2022 5 z 5

Moje máma z Terezína Moje máma z Terezína Pavel Baroch

Jak je zde již napsáno, kniha má poměrně netradiční formu. Jedná se především o literaturu faktu, ale najdete v ní i románové prvky. Vypráví o spojení holocaustu se slavným rodem Frištenských. O krutostech Terezína, ale i nadějích nebo lásce

25.02.2022 5 z 5

Houslistka z Osvětimi Houslistka z Osvětimi Ellie Midwood

Další skvělá kniha spisovatelky Ellie Midwood. Tahle paní mě prostě bere. Dokáže skvělým způsobem zpracovat dění ve vyhlazovacím táboře Osvětim, vyzdvihnout osud jedné hodně zajímavé osoby a všechno to zabalit do čtivé románové podoby. U mě jeden z objevů minulého roku, přičemž se tato funkce předává i do toho letošního

21.02.2022 5 z 5

Vztek a další příběhy Vztek a další příběhy Lucy Taylor

Zajímavá knížka, která rozhodně není jen hororovou sbírkou. Většina z povídek má žánrový přesah a nabízí násilné příběhy plné sexu i smrti. Autorka je hodně drsná dáma, její texty rozhodně nejsou pro romantiky

16.02.2022 5 z 5