lukazsss lukazsss komentáře u knih

Nic se nestane náhodou Nic se nestane náhodou Richard David Bach

Treti kniha od Richarda a nelituju jedine vteriny, kterou jsem s nim stravil. Jeho knihy jsou psany tak uzasne lehkym tonem, mezi radky se skryva takove mnozstvy pocitu a myslenek, az se to zda cele neskutecne. Je to jako vylet do snu a fantazie, nekam kde je dobre, i kdyz okolni svet je zkazenejsi cim dal vic. Ale prece jen nakonec, po podstoupenem hledani, se najde neco krasneho a hlavne, hlavne se nic nestane nahodou.

16.02.2016 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Utopie a realita v jednom.

21.01.2016 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tragická, dojemná, se spoustou hlubokých procítěných chvil. Prostě skvělá po všech směrech.

11.09.2015 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Dobrou knížku poznám tak, že ve mě vzbuzuje nějaké pocity. Tahle tomu opravdu dostála a celé ty tři dny, kdy jsem ji četl, jsem ležel v naprosté depresi, izolovaný od okolního světa a nic si nedovedl užívat a přece jsem chtěl číst dál a dál a padnout do toho příběhu.
Ani tahle nálada ve mě ale nepotlačila chtivost po přečtení dalších jeho knih.

23.08.2015 5 z 5

Venkovský lékař Venkovský lékař Franz Kafka

Zaujali me mnohem vice, nez povidky - Rozjimani - z techto byl opravdu citit Kafka, zvlast povidka Venkovsky lekar - ta byla neuveritelna...

13.07.2015 4 z 5

Iluze Iluze Richard David Bach

Další nádhera od Richarda, pomalu si začínám myslet, že od něj vše je krásné, úžasné.

09.07.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvost

08.06.2015 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Patří do mých TOP 3 knih :)

27.02.2015 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Tahle byla trošku slabší, ale přesto sem se nenudil :)

26.02.2015 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Celkem dobrá kniha, i když s poněkud divnou zápletkou, nevěru moc nemusím...

23.10.2014 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Skvělá kniha, ty co ji nenávidí a schazují, tak asi nemají dostatečného ducha :) Příběh je plný krásných myšlenek a kniha se nečte, ta se vstřebává.

10.09.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Čekal sem prostě víc, ač příběh je to krásný, zamilovaný a vtipný, tak styl jakým je to psané (nebo překlad) má k dokonalosti daleko, dalo by se to krásně rozvést a ne z toho udělat obyč. knížku pro puberťáky, která mi přijde jako by prošla rukou editora, který smazal všechny nedůležité věty navíc. :)

09.09.2014 3 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Luxusní čtení. Nic víc třeba není dodávat, pokud Vám nevadí trocha toho hnusu, trocha toho přemýšlení co se sakra autoroj stalo (krom toho, že byl zfetovanej) tak si ji určitě přečtěte.

05.09.2014 4 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Krása :) Je vidět jaký lidé opravdu jsou, že jsou dobří k druhým jen když se jim to hodí :)

28.06.2014 4 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Skvělá kniha, jen ten fond pisma v tech poznamkach me vytacel a hrozne blbe de lustil. Ale za obsah davam 5* a doporucuju kazdemu precist :)

24.06.2014 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Dalsi skvela kniha :)

27.04.2014 5 z 5

Nápady Nápady Leonardo Da Vinci

Je vidět, že Da Vinci si v té době nebral servítky s církví a dalšími, na tehdejší dobu, neotřesitelnými pravdami.

30.03.2014 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Úchvatné :) Nádherné líčení postav, které se úžasně vyvíjí a velmi chytře napsané, stránky ubíhají jako blázen.

03.03.2014 5 z 5

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Pro Fanouška ASOIAF téměř povinnost, pro ostatní . nekupovat, většině mudrosloví stejně neporozumíte bez předchozího čtení ságy.

13.02.2014 3 z 5

Vládci loutek Vládci loutek Robert A. Heinlein

Skvostné, úžasné, zamilované, otřesné....

09.11.2013 4 z 5