lukas9608 lukas9608 komentáře u knih

Všechno je v pr**li Všechno je v pr**li Mark Manson

Nestává se mi často, že bych rozečlenou knihu chtěl prostě zahodit a už se k ní nevrátit. U této se mi to stávalo po celou dobu čtení. Hecl jsem se a knihu dočetl. Hodnocení? Asi nejsem cílová skupina, ale přišlo mi to jako ztráta času a neustále se valící snůška pseudofilosofických keců.

23.12.2020 1 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Fascinující historie vzniku židovského státu.

14.12.2020 4 z 5

Informace zajímavé, ale názory autora jsou až příliš levičácké.

30.11.2020 2 z 5

Musíme si promluvit o Putinovi: Jak se Západ mýlí v nebezpečném vládci Ruska Musíme si promluvit o Putinovi: Jak se Západ mýlí v nebezpečném vládci Ruska Mark Galeotti

Zajímavé, avšak velmi, velmi stručné.

22.11.2020 3 z 5

Wow, asi nejdůležitější kniha, jakou jsem za poslední dobu četl! No nic, jdu spát.

25.10.2020 5 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Výborná obsáhlá kniha o jednom z největších a nejvýznamějších Čechů.

10.09.2020 5 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Velmi pěkný přehled týkajícího se dění ohledně Ruska posledních let.

04.06.2020 5 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Celkem zklamání a rušivé paralely s politikou Trumpa

30.05.2020 3 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

Nedočetl jsem. Poslouchal jsem jako audioknihu a nedokázal jsem u rozvláčeného vyprávění udržet pozornost.

28.05.2020 1 z 5

Velmistři špionáže Velmistři špionáže Karel Pacner

Slabé a krátké, čekal jsem více.

07.05.2020 3 z 5

Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Judy Melinek

Morbidní a naturalistické, ale velmi, velmi zajímavé.

03.05.2020 5 z 5

Jak prokouknout druhé lidi Jak prokouknout druhé lidi Joe Navarro

Určitě lepší než předchozí kniha na podobné téma (Jak prokouknout lež a odhalit pravdu). Nejdůležitější věta z celé knihy je na úplném konci: Expert na neverbální komunikaci a odhalování lži má pouze o něco málo větší úspěšnost než náhodná metoda padesát na padesát.

24.03.2020 3 z 5

Jak prokouknout lež a odhalit pravdu Jak prokouknout lež a odhalit pravdu Jack Nasher

Kniha na můj vkus obsahuje až přespříliš tvrzení typu "Pokud XXX, potom je jasné/zřejmé/zaručené, že osoba lže/nelže". Po přečtění se z vás rozhodně expert na odhalování lži nestane.

10.03.2020 3 z 5

Stručná historie téměř všeho Stručná historie téměř všeho Bill Bryson

Úžasná kniha zabývající se vývojem geologie, chemie, fyziky, biologie, paleontologie... a prostě tak všeho :) Spolu s knihou Sapiens to nejlepší, co popisuje vývoj světa a lidstva.

06.03.2020 5 z 5

S Bohem v Rusku S Bohem v Rusku Walter Ciszek

Kniha tematicky hodně blízká Solženicinově Souostroví gulag. Skutečný příběh americko-polského kněze a jeho trnité cesty sovětským Ruskem.

18.02.2020 4 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vladimír Pikora

Kniha napsána v roce 2012 a řešící ekonomické problémy tehdejší doby (krach Řecka a Španělska, tunel zelené energie a fotovoltaiky, ...) a v dnešní době celkem neaktuální. Mnoho predikcí nastíněných knize se evidentně nesplnilo (rozdělené eurozóny, krach dalších států, ...). Co mi obzvlášť vadilo na audioknize byl dabing ženským ne příliš přijemným hlasem, který byl navíc mnohem hlasitější než mužský hlas, se kterým se dabing střídal. Proti obohacení i odborné knihy humorem nic nemám, ale zde byl vtip velice nucený až trapný.

11.02.2020 2 z 5

Výborná kniha otvírající oči ohledně mnoha aspektů fungování světa a jeho vývoje. Původně jsem si myslel, že se kniha bude zabývat pouze lidských druhem z pohledu biologie. To však není pravda, v knize se prolíná biologie, (moje oblíbená) evololuční psychologie, sociologie, filozofie, historie i psychologie a touto kombinací dává věci do lehce uchopitelných souvislostí. Tuto knihu si v budoucnu určitě přečtu ještě jednou.

04.02.2020 5 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Zeman s příchutí šašliku a čínských nudlí... velice trefně zvolený titul knihy.

24.01.2020 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha začíná defacto cyklem sadistických povídek prožívaných skrze hlavní postavu malého kluka, který si vše dává do naivních souvislostí. Tato část mi přišla vcelku nezáživná a taková, že se snaží co nejvíce a za každou cenu šokovat. V momentě, kdy se hlavní postava potká s vojáky Rudé armády se charakter knihy trochu změní a za mě teda rozhodně k lepšímu.

19.01.2020 4 z 5

Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Ernst Hans Gombrich

Užitečná kniha, pokud si chcete zopakovat (nebo se dovědět) stručný průlet historií od starého Egypta až po současnost. Neřekl bych, že je kniha určuje pouze pro "mladé čtenáře", ale i pro ty starší. Nutné je si zvyknout, že vás autor oslovuje jako malé dítě, ale časem to už člověk nevnímá :)

10.01.2020 4 z 5