lukas9608 lukas9608 komentáře u knih

Mikuláš a jeho přátelé Mikuláš a jeho přátelé René Goscinny

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!

09.02.2019 5 z 5

Sebrané pěškopisy (trojbox) Sebrané pěškopisy (trojbox) Ladislav Zibura

Výborné humorné cestopisy nepopisující ani tak fakta daných zemí, ale především její obyvatele a interakce s nimi.

03.02.2019 4 z 5

Stejně jako předchozí knihy zajímavé a vtipně napsané. V popředí jsou především interakce s místními obyvateli, moc faktů o daných zemích nečekejte. I když alespoň arménská genocida tu je zmíněna a pěkně popsána. Velice inspirativní, pokud vás láká cestování stylem "cesta je cíl".

Kdybych měl všechny dosavadní tři Ziburovy knihy srovnat, byla by tato asi nejslabší. Jerusalém byl první, Čína exotická, ale Gruzie s Arménií se často zvrhává do stereotypu chlastání, přespání, chlastání, přespání a tak dále. Tímto mi trochu připomíná knihu "Přijde Mordor a sežere nás aneb tajná historie Slovanů".

03.02.2019 4 z 5

Namotivován první knihou o cestě do Jerusaléma jsem se ihned pustil do čtení. Ani tato kniha nezklamala a výborně vtipnou formou popisuje strastiplné pěší putování po Asii.

Doteď se směju u historky, kdy Láďa opakovaně infiltroval obytné místnosti čínských obydlí u cesty, kde si nechal vždy navařit, najedl se a pokračoval v cestě, v domnění, že se jednalo o restauraci, aby nakonec zjistil, že vždy suveréně nakráčel do obyváku či kuchyně obyčejné čínské rolnické rodiny :D

А toto tesat do kamene: „Vyrůstám v generaci, které se otevřel svět. Jednoduše si mohu vybrat prakticky jakoukoli zemi na světě a odstěhovat se tam. Život v Česku tak už pro mě není jen životem na místě, kde jsem se narodil. Je to život na místě, které jsem si vybral. A každá další navštívena země mi dává jistotu, že jsem si opravdu nemohl vybrat lépe.“

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Pěkný cestopis (téměř) pěší cesty do Jeruzaléma. Vtipně a příjemně napsané a zajímavé. Faktografické informace však nečekejte, vše je podřízeno sérii vtipných historek z cesty. Pěkná motivace pro vlastní cestování.

Slabikář Slabikář Jiří Žáček

Ema mele maso! :D

01.02.2019 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Četl jsem jako malý kluk, doteď si pamatuji napětí při kanibalském rituálu. Dobrodružné a napínavé.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Poselství knihy - važte si života a uživejte si ho. Je fakt, když toto človek ví i bez potřeby páchat sebevraždu. Kniha zajímavá a motivující.

01.02.2019 3 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Četl jsem asi v šestnácti a příběh mě příliš nezaujal, vhledem k věku a tematice knihy jsem čekal něco trochu jiného :) V budoucnu ji dám ale možná ještě šanci.

01.02.2019 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Byl jsem nalákán doporučeními, o jak úžasnou, div život neměnící, knihu se jedná. Filosoficky laděný příběh putujícího pastýře. Mě osobně kniha nijak neuchvátila, nudná ale také nebyla. V budoucnu jí dám určitě ještě šanci.

01.02.2019 3 z 5

Mládí v hajzlu 1-3 Mládí v hajzlu 1-3 C. D. Payne

Tuto sérii knih jsem četl asi v patnácti letech a pamatuji si, že mě neskutečně bavila. Parádní četba pro tuto věkovou kategorii :)

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Soubor devíti povídek s tematikou robotů a jejich morálky vštípené třemi základními pravidly. Výborná je především povídka Lhář - robot, se schopností číst myšlenky v konfliktu s prvním zákonem robotiky a povídka Důkaz - robot (či nerobot?:)) kandidující na starostu. Některé z povídek mi na druhou stranu přišly poměrně nezáživné.

14.01.2019 3 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Depresivní, až člověk autora lituje.

06.01.2019 3 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Hodně cestuji a překvapilo mě, jak je tato kniha známá po celém světě v zahraničí. Vždy když mi o ní nějaký cizinec říkal, styděl jsem se, že jsem ji jako Čech nečetl. Teď už jsem to konečně napravil. Nemůžu říct, že bych byl z knihy nadšený, ale nuda to taky nebyla.

06.01.2019 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Četl jsem jako malý kluk, ale doteď si pamatuji, jak mě tato kniha spolu s dalšími Verneovkami uchválila. Za mě nejoblíbenější Verneovka.

06.01.2019 5 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne