Luczynka - Příspěvky

Ještě než umřuJeště než umřuJ. Downham

Co si budeme povídat, tohle je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Moc mě zaujal černý humor autorky i v takhle vážném tématu.
A taky je to asi první kniha, která je z většiny stejná jako film. Nebo spíš film je stejný jako kniha.
(Už dlouho jsem u knížky nebulela jak želva - tahle mě k tomu dohnala:D)

23.03.2014

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masemZotročená - V pasti obchodníků s bílým masemS. Forsyth

Pro mě jedna z nejsilnějších knížek, co jsem kdy četla. Občas jsem ji musela na chvíli zavřít a situaci vydejchat, protože některý scény jsou FAKT SÍLA.
Amsterdam je pro mě takovej sen, město, který bych chtěla opravdu navštívit, ale po týhle knížce... uf.

16.01.2014

Je to i můj životJe to i můj životJ. Picoult

Nejdřív jsem si nemohla zvyknout na vyprávění příběhu více postavami, ale nakonec právě to tomu dalo to kouzlo :) Knížka psaná neuvěřitelně čtivě a já ji měla za 3 dny přečtenou :)

02.05.2013

...ale pomoci jsem si musela sama...ale pomoci jsem si musela samaS. K.

Občas mi běhal až mráz po zádech...

22.04.2013

Bylo mi dvanáct let...Bylo mi dvanáct let...N. Schweighoffer

Nedokážu si to představit. Je to naprosto šílený a z některejch pasáží mi šel mráz po zádech.

15.03.2013

PotichuPotichuJ. Rudiš

Pohodovka, moc se mi líbila:-)

09.03.2013

Bylo mi dvanáct, sedla jsem na kolo a jela do školy...Bylo mi dvanáct, sedla jsem na kolo a jela do školy...S. Dardenne

Popravdě, četla jsem lepší knihy na toto téma, líp zpracované a hlavně líp a víc popsané. Na můj vkus to bylo moc stručné. Každopádně Sabine je rozhodně velmi silná žena, která vzala to, co prožila, alespoň tak, jak to píše v knize, docela dobře :)

07.01.2013

Na vlastní kůžiNa vlastní kůžiK. Holden

Knížku jsem měla přečtenou za jeden den, hltala jsem každý řádek. Úžasný a neskutečný.

04.01.2013

Na vlastní pěstNa vlastní pěstK. Holden

O hodně horší, než skvělý "první díl".

Úplná prázdnotaÚplná prázdnotaI. Vochalová

Pro mě jedna z nejsilnějších knížek, co znám.

L. A. CandyL. A. CandyL. Conrad

Ačkoli už na tyhle dívčí románky moc nejsem, tohle se mi líbilo, bylo to oddychový a prostě dobrý.

04.01.2013

V zámku a v podzámčíV zámku a v podzámčíB. Němcová

Němcová mi asi nikdy nepadne do noty, tahle knížka pro mě byla trochu katastrofa. Ale třeba se k ní ještě někdy vrátím a budu mít jiný názor:)

Bílý oleandrBílý oleandrJ. Fitch

Pro mě hodně silná a srdcová kniha. I přesto, že miluji stejnojmenný film, kniha je o něco výše a detaily, které v ní jsou a ve filmu ne, to je prostě něco!

Nebe pod BerlínemNebe pod BerlínemJ. Rudiš

Mám ji přečtenou podruhé a pořád je u mě na vysoké úrovni. Rudiš to prostě umí!:)

Konec punku v HelsinkáchKonec punku v HelsinkáchJ. Rudiš

Díky někomu tady jsem objevila Rudiše a tomu člověku jsem nesmírně vděčná. Protože jeho knihy mě naprosto naplňují. Tahle obzvlášť!

04.01.2013

Malé sladké lžiMalé sladké lžiL. Conrad

Pro mě docela nudná, první díl byl o 100% lepší a zábavnější :)

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Mrzí mě, že jsem si tuto knihu poprvé přečetla až v mých skoro 18ti letech. Kniha psaná pro všechny generace.

Psí srdcePsí srdceM. A. Bulgakov

Občas jsem se pobavila, občas tam byly některé části hodně zbytečné, něco jsem vůbec nepochopila, ale celkově to hodnotím jako víc jak průměrnou knížku. :) Myslím, že touhle knížkou jsem s Bulgakovem neskončila:)

ValkýryValkýryP. Coelho

Hodně slabé. Coelha mám ráda, ale tahle knížka mi nic nedala, vůbec.

04.01.2013

Bůh před soudemBůh před soudemG. Padderatz

Nejsem věřící, ale proti křesťanství nic nemám a ráda se o něm dozvídám nové věci, které nevím. Tato kniha mě opravdu dostala a hodně věcí mi objasnila.

04.01.2013

Ostře sledované vlakyOstře sledované vlakyB. Hrabal

Pro mě naprosto o ničem, pořádně to nemělo ani děj, některé části knihy byly úplně zbytečné. Kdybych to nemusela číst k maturitě, nikdy bych po téhle knize nesáhla. Ještěže to mělo jen tolik stránek, kolik mělo.