Luczynka Luczynka komentáře u knih

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Co si budeme povídat, tohle je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Moc mě zaujal černý humor autorky i v takhle vážném tématu.
A taky je to asi první kniha, která je z většiny stejná jako film. Nebo spíš film je stejný jako kniha.
(Už dlouho jsem u knížky nebulela jak želva - tahle mě k tomu dohnala:D)

23.03.2014 5 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Pro mě jedna z nejsilnějších knížek, co jsem kdy četla. Občas jsem ji musela na chvíli zavřít a situaci vydejchat, protože některý scény jsou FAKT SÍLA.
Amsterdam je pro mě takovej sen, město, který bych chtěla opravdu navštívit, ale po týhle knížce... uf.

16.01.2014 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nejdřív jsem si nemohla zvyknout na vyprávění příběhu více postavami, ale nakonec právě to tomu dalo to kouzlo :) Knížka psaná neuvěřitelně čtivě a já ji měla za 3 dny přečtenou :)

02.05.2013 4 z 5

...ale pomoci jsem si musela sama ...ale pomoci jsem si musela sama Silvia K.

Občas mi běhal až mráz po zádech...

22.04.2013

Bylo mi dvanáct let... Bylo mi dvanáct let... Nathalie Schweighoffer

Nedokážu si to představit. Je to naprosto šílený a z některejch pasáží mi šel mráz po zádech.

15.03.2013 4 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Pohodovka, moc se mi líbila:-)

09.03.2013 4 z 5

Bylo mi dvanáct, sedla jsem na kolo a jela do školy... Bylo mi dvanáct, sedla jsem na kolo a jela do školy... Sabine Dardenne

Popravdě, četla jsem lepší knihy na toto téma, líp zpracované a hlavně líp a víc popsané. Na můj vkus to bylo moc stručné. Každopádně Sabine je rozhodně velmi silná žena, která vzala to, co prožila, alespoň tak, jak to píše v knize, docela dobře :)

07.01.2013 3 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Kate Holden

Knížku jsem měla přečtenou za jeden den, hltala jsem každý řádek. Úžasný a neskutečný.

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Kate Holden

O hodně horší, než skvělý "první díl".

Úplná prázdnota Úplná prázdnota Iveta Vochalová

Pro mě jedna z nejsilnějších knížek, co znám.

L. A. Candy L. A. Candy Lauren Conrad

Ačkoli už na tyhle dívčí románky moc nejsem, tohle se mi líbilo, bylo to oddychový a prostě dobrý.

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Němcová mi asi nikdy nepadne do noty, tahle knížka pro mě byla trochu katastrofa. Ale třeba se k ní ještě někdy vrátím a budu mít jiný názor:)

Bílý oleandr Bílý oleandr Janet Fitch

Pro mě hodně silná a srdcová kniha. I přesto, že miluji stejnojmenný film, kniha je o něco výše a detaily, které v ní jsou a ve filmu ne, to je prostě něco!

04.01.2013 3 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Mám ji přečtenou podruhé a pořád je u mě na vysoké úrovni. Rudiš to prostě umí!:)

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Díky někomu tady jsem objevila Rudiše a tomu člověku jsem nesmírně vděčná. Protože jeho knihy mě naprosto naplňují. Tahle obzvlášť!

Malé sladké lži Malé sladké lži Lauren Conrad

Pro mě docela nudná, první díl byl o 100% lepší a zábavnější :)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mrzí mě, že jsem si tuto knihu poprvé přečetla až v mých skoro 18ti letech. Kniha psaná pro všechny generace.

Psí srdce Psí srdce Michail Bulgakov

Občas jsem se pobavila, občas tam byly některé části hodně zbytečné, něco jsem vůbec nepochopila, ale celkově to hodnotím jako víc jak průměrnou knížku. :) Myslím, že touhle knížkou jsem s Bulgakovem neskončila:)

04.01.2013 3 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Hodně slabé. Coelha mám ráda, ale tahle knížka mi nic nedala, vůbec.

Bůh před soudem Bůh před soudem Gerhard Padderatz

Nejsem věřící, ale proti křesťanství nic nemám a ráda se o něm dozvídám nové věci, které nevím. Tato kniha mě opravdu dostala a hodně věcí mi objasnila.