Lucy6827 Lucy6827 komentáře u knih

Na velikosti záleží Na velikosti záleží Alison Bliss

Kniha mě nejprve nalákala obálkou a potom komentáři. Přirovnala bych ji ke své oblíbené knize L. Lanczové - Náhradní princ, jen trošku pro starší než náctileté (díky věku hlavních postav) :) Děj vypráví jak Lea tak Sam a protože ten se rozhodl, že si zahraje na jejího snoubence, tak sem tam dojde k určitým nedorozuměním a veselým situacím. Docela jsem se pobavila a na konci knihy jsem se dozvěděla, že... Na velikosti záleží :) :) :)

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Už aby byl další díl, tento jsem přečetla nějak rychle a konec mě navnadil na pokračování. Kniha opět nezklamala. Nenáročné a vtipné, prostě odpočinkové četní :)

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tento díl je lepší než druhý, ale Než jsem tě poznala je TOP. Asi to nebude nic, k čemu bych se později vracela (stejně tak 2 díl). Jen jsem chtěla přečíst celou sérii abych věděla, co dalšího Louisu v životě čeká.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neskutečné! Hltala jsem každou stránku. Čtete a říkáte si: "To není možné?!" A otočíte na další stránku a je to... jak zdánlivé maličkosti dokáží velmi ovlivnit náš život. Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední.

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Ráda jsem si tuto knihu přečetla. Romantiky není nikdy dost :) Protože jsem nejprve četla knihu Na velikosti záleží a potom hned Pekárnu v Brooklynu, tak se mi o pečení dortů zdálo i v noci :) Také musím přiznat, že hned jak končila první kapitola, jsem si říkala "CO?" Takový zvrat jsem nečekala. Opět v knize byli všichni přátelští a milí - Sophie, Todd, Bella (chci takové lidi také potkávat).

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Na těchto knihách miluji jejich obálky. Jsou nádherné. Knihy od této autorky mě vždy naladí na sladkosti a mám velkou chuť něco dobrého upéct. V této knize to nebylo jinak. A když nic nepeču, tak bych chtěla navštívit tak úžasnou cukrárnu jakou autorka popisuje. To se podle mého názoru daří autorce velice dobře. A ještě bych se ráda zeptala: "Kde se dají potkat tak úžasní lidé, kteří se v knihách Julie Caplinové vyskytují?" Vždy se vytvoří úžasná parta přátelských lidí (prozatím ve všech knihách) se kterými se chcete také setkávat. Jediné, co bych knize vytkla, byl protivný Sebastian a rychlý konec knihy, který by si podle mého zasloužil víc.

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Právě jsem tuto knihu dočetla a říkám si: " Proč to nemá víc stránek?" Ano, všechny knihy od autorky jsou podobné - máme se rádi, nemáme se rádi, máme se rádi, nemůžeme se ani vystát... pořád dokola a na závěr láska jako trám. Ale to je přesně to, co od těchto knih očekávám. Pohodu, letní atmosféru a romantiku. Kniha se dobře četla, žádné složitosti, popis krásných míst. Také se mi líbí, že autorka využívá osoby z předchozích knih a tak máme možnost dozvědět se, jak žije Nina z Cukrárny v Paříži.

Pohádky z nebe Pohádky z nebe Taťána Eichlerová

Nádherné ilustrace, pěkné pohádky.

02.12.2020 5 z 5

Pohádky z Mikulášovy nůše Pohádky z Mikulášovy nůše Taťána Eichlerová

Krásná kniha. Krátké pohádky a nádherné ilustrace.

02.12.2020 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Naprosto super. Dala bych tuto knihu jako povinnou četbu do života. Spoustu věcí podvědomě víme, ale potřebujeme je připomenout (takový ten zdravý selský rozum). Čtete a říkáte si: "Jo vlastně..." Pana Haldu jsem osobně potkala na jeho přednáškách a je to člověk, který ví, co dělá. Žádné teorie a uměle nastudované řeči ve stylu co a jak. Zkušenosti a příklady z praxe. Doporučuji.

Prázdniny pošťáka Myšáka Prázdniny pošťáka Myšáka Marianne Dubuc

Oba "Myšáci" jsou u nás TOP. Neustále listujeme a hledáme. Moc krásně udělané knihy pro děti. Zakoupila jsem na doporučení zde z Databáze knih a nelituji.

Pošťák Myšák doručuje Pošťák Myšák doručuje Marianne Dubuc

Doma tuto knihu i její druhý díl milujeme. Máme ji prolistovanou snad 100x a stále máme co zkoumat a hledat.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásně napsané. Kniha mě velice zaujala, přečetla jsem ji během chvilky. Začátek mě naprosto pohltil - než jsem začala číst, řekla jsem si: jen nakouknu...no a nemohla jsem děj dostat z hlavy, dokud jsem nedočetla. A ano, také jsem konec oplakala.

Co se zdá medvědům Co se zdá medvědům Jiří Kahoun

Moc pěkné příběhy medvědí rodiny a hlavně medvídků Bříška a Pupíka. Ideální čtení pro děti před spaním.

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

Super kniha! Hlavně jak maminka řekla jednu dlouhou větu... Jako u nás doma :)

Dědečku, už chodím do školy Dědečku, už chodím do školy Ladislav Špaček

Četla jsem dětem a ty byly nadšené, těšily se na každou kapitolu. To stejné bylo u předchozích dílů.

20.02.2020 5 z 5

Pohádky o Kometě Pohádky o Kometě Jiří Vondrák (p)

Asi jsem čekala více. Knihu jsem dočetla, ale že bych ji četla znovu - to asi ne.

20.02.2020 3 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Tuto knihu mám strašně ráda. Několikrát jsem ji četla a ještě ji číst určitě budu. V mém žebříčku oblíbenosti knih od L. Lanczové patří určitě na přední místa. Už ji znám tak dobře, že když je nálada, tak otevřu na některé stránce a prostě čtu.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Několikrát jsem ji přečetla a ještě ji určitě několikrát přečtu. Nic v knize neřešíte, zasmějete se. Prostě pohodové čtení. A jako bonus ji mám podepsanou od autora ????. Mám tuto knihu moc ráda.

21.09.2019 5 z 5