lucy.sankova lucy.sankova komentáře u knih

Nikdy není pozdě na šťastné dětství Nikdy není pozdě na šťastné dětství Ben Furman

Pracuji v Nízkoprahovém zařízení, kde vycházíme z přístupu zaměřeného na řešení. Tato kniha nabízí pohled na to, jak s dětmi, mladistvými a dospělými pracovat. Kniha vychází až z tří set dopisů, jenž poslali Benu Furmanovi lidé z celého světa, aby mu odpověděli na tři základní otázky: „Co vám osobně pomohlo zvládnout obtížné dětské zážitky?“, „Co jste se naučili ze svého těžkého dětství?“, „Jak jste později v životě získali zážitky, které vám v dětství chyběly?“.
Zároveň tuto problematiku spojuje s řadou výzkumů, které se povětšinou zabývají vlivem nešťastného dětství na nynější osobnost člověka.
Kniha je napsána velmi přehledně a je logicky členěná.
Doporučuji.

12.06.2019 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Všechno krásně vylíčené, avšak postrádám ještě alespoň pár stran navíc, abych si příběh mohla ucelit .. :) I tak velmi pěkné zpracování :)

25.05.2019 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Já sem teda z knihy nadšená :) Zaujaly mě osobnosti všech postav, včetně zápletky.. Za mě má jednoznačně pět hvězdiček z pěti. ;)

22.04.2019 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Tolik negativismu, smutku, rodinného neštěstí... I když tento pesimismus nemám moc ráda.. Kniha o mezigeneračních vztazích, sourozeneckých nesnázích a smutku. I když povídky byly hodně negativní, vždy se na nich našla špetka dobrého. Nejvíce mě zaujala první povídka, která byla tak drsná, ale ve výsledku z ní vyplynulo i něco dobrého..

09.04.2019 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Kniha Květy slunce je mi daleko bližší než Mléko a med. Možná je to i tím, že pro mě měla daleko hlubší význam než sbírka básní o znásilnění atd. Mléko a med ve mě zanechala hodně negativní stopu, kniha Květy slunce naopak daleko pozitivnější.
Za mě jednoznačně 100% doporučuji.

09.04.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Zajímavé rozdělení do čtyř velkých kapitol. Mne samotnou zaujala kapitola "odpouštějící". ;)

10.02.2019 4 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Po několika přečtených knihách od Sparkse mi tato maličko připomínala detektivku. Nicméně i tak byla skvělá ;)

19.11.2018 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Dlouho jsem čtení této knihy odkládala, ovšem po přečtení pár listů jsem ji nedokázala odložit.. doporučuji všem, co si potřebují urovnat své myšlenky a na chvíli se zastavit :)

04.09.2018 5 z 5

Na čem záleží Na čem záleží Emily Giffin

Příjemně napsaný příběh o lásce, nečekaných zvratech, nenávisti a odpuštění... jediné co mi chybělo tak dokončený príběh Valerie ...

22.08.2018 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Ještě v první třetině knihy jsem se trochu ztrácela, moc jmen, moc osob... ovšem poté děj nabral nevídaný sráz a konec byl z mého pohledu hodně nečekaný. Autora ovšem musím pochválit za nevšední popis hlavní hrdinky Kimmie.. byla jako ztělesnění dvou protichůdných osob v jedné (dobro - zlo). Doporučuji.

09.08.2018 4 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Nicholas Sparks prostě nikdy nezklame. Vtáhl mě do děje tak, že jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout..

03.08.2018 5 z 5

Zázrak Zázrak Emma Donoghue

Asi jsem čekala od knihy něco víc. Postící se dívka, ošetřovatelka Lib, která nakonec dítě "zachrání". Konec knihy mě trochu zklamal...Jak už jsem řekla, čekala jsem něco víc.. :)

22.07.2018 3 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Některé pasáže byly opravdu zajímavé, ale není to ten "Coelho", který napsal např. Od začátku do konce :)

22.07.2018 3 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Jiný úhel pohledu na psychologii. Pro mě velmi užitečná kniha.

28.06.2018 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Skvělé ;) Tedy až na ten konec, ten by mohl dopadnout přece jen jinak. Alespoň autorka nechává čtenáře v tom, že si prakticky konec může domyslet sám... ;)

27.10.2017 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Hltala jsem každé slovo. Ještě ten den, co jsem knihu začala číst, jsem ji i dočetla. Tak neskutečně skvělé to bylo. Výborné. Nemohla jsem se odtrhnout. Příběh byl vynikající, měl grády, zápletku a nečekaný konec. DOPORUČUJI.

16.07.2017 5 z 5

Z jako Zelda Z jako Zelda Therese Anne Fowler

Život Zeldy Fitzgeraldové, ženy, která žila ve stínu svého úspěšnějšího manžela Scotta. Zatracovaná, nedoceněná, přesto se snažila plavat proti proudu tím, že se snažila prorazit svými vlastními rukopisy ... bohužel nedostalo se jí takové slávy, což je škoda.

11.07.2017 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

I tahle kniha ve mě zanechá stopy.. stejně jako kniha Bábovky. Paní Třeštíková přesně ví, jak čtenáře nenechat v klidu..
Jedním slovem - nezapomenutelné.

08.06.2017 5 z 5

Enjoy Enjoy Solange Bied-Charreton

Hooodně jsem se přemlouvala, abych knihu dočetla dokonce. Bohužel. Nedočetla jsem. Neoslovila mě. Ještě ani v půlce knihy jsem nechápala vlastně o čem to je. Žádná zápletka, žádné dobrodružství, nic takového nepřišlo. Škoda. Za mě velké zklamání :) :/

25.04.2017 odpad!

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha od Adler-Olsena. A rozhodně ne poslední! :)

02.03.2017 4 z 5