Lucuschka Lucuschka komentáře u knih

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Kniha a její příběh dokáží vtáhnout do děje. Povedená duchařina, zpracována velmi uvěřitelně.

07.02.2023 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Zajímavý námět, bohužel mě však děj střídavě nudil a střídavě vtahoval do příběhu, takže výsledný dojem je rozporuplný...

31.01.2023 3 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Zajímavý pohled na "motivaci" upírů a nemohu říci, že to bylo zklamání :-) Trochu mě obtěžovaly technické výrazy a obraty, kterým jsem vůbec nerozumněla, a bylo jich nadbytek. Příběh to byl zajímavý a svůj účel četby splnil. Jde o moji prvotinu autora, ale jsem zvědavá na další knihy, které si přečtu.

16.01.2023 3 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Líbila se mi, líbila se mi a ještě jednou se mi kniha líbila Tohle jsem potřebovala pro to, abych si dala pauzu a oddechla si... Je tady všechno, co jsem chtěla - romantika, drama, tajnosti a šťastný konec... Spousta ach, och i jaj. Ale bylo to super. Doporučuji.

14.01.2023 4 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Příběh knihy byl zajímavý, bohužel mě úplně neoslovilo zpracování, ale nečekaný konec to vylepšil. Takové lehce napínavé čtení s nádechem romantiky.

25.12.2022 3 z 5

Poslední slova Poslední slova Linda Green

(SPOILER) Kniha mě "chytla" hned od začátku, byla jsem zvědavá, jak celý příběh dopadne. Bylo to opravdu napínavé čtení a knihu jsem přečetla během dvou dnů. Myslím, že události v knize rodinu nerozdělily, ale naopak semkly.

15.12.2022 5 z 5

O té noci O té noci Julie James

Od knihy jsem očekávala klidné a oddychové čtení, ale tohle plynulo až příliš pomalu a unyle a tedy to pusobilo spíš nudně. Škoda, mohlo zde být více akce a nějakého toho napětí.

07.12.2022 2 z 5

Lov na SS: Dopadení nejhorších válečných zločinců v dějinách Lov na SS: Dopadení nejhorších válečných zločinců v dějinách Bill O'Reilly

Doporučuji pro všechny, které zajímá literatura faktu, a fakta o tom, jak byli dopadeni a dopadli někteří zástupci nacistické mašinérie a holokaustu. Knihu jsem si přečetla po předchozí četbě a sledování, co nacisté dělali a prováděli v průběhu "konečného řešení", jako tu "pozitivní" část dějin, a to dopadení a potrestání válečných zločinců...

07.11.2022 5 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Pro milovníky duchařských hororů nezbytná četba. Doporučuji všem, kteří se zajímají o démonično a jak se mu vyvarovat, nikoliv ho podporovat.

11.07.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Skvělé pokračování prvního dílu Andělské tváře. Tleskám autorovi. Napínavý příběh natolik, že se nemůžete odtrhnout, protože vás zajímá, co bude dál, a jak tohle může skončit...

24.06.2022 5 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Kniha se mi líbila. Zajímavý příběh i zajímavý zvrat. Zpracování pokulhává, ale jako jednodušší detektivka to ujde.

20.06.2022 3 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Napřed jsem viděla film, ale již před delší dobou, takže mi některé skutečnosti byly matně známé. Pocitově se kniha téměř shodovala s filmem a naopak, až na pár drobností, více či méně dulezitych. Ovšem kniha by se dala shrnout jako Klib rváčů, těch co se rvou sami se sebou a to se týká především hlavní postavy. Knihu jsem četla pro zajímavost, ale moc mě nebavila.

30.05.2022 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zajímavý příběh, ale nesedla mi forma zpracování. Knihu jsem četla, jen abych ji už dočetla...

16.05.2022 3 z 5

Viktorie Viktorie Daisy Goodwin

Netuším nakolik byla kniha autentická, ale rozhodně se četla dobře a bylo to příjemné čtení pro oddych. Seriál jsem neviděla, ale možná se díky knize podívám.

06.05.2022 3 z 5

Zákrok Zákrok Robin Cook

Knihu jsem napjatě četla, protože mě zajímalo, se bude děj odvíjet s ohledem na objev i zmíněnou nemoc syna jednoho z trojice přátel. S nadšením jsem četla, ale bohužel se mé naděje na příběh ve všech ohledech nenaplnily a všechno, co mě zajímalo se odehrálo bez většího efektu a děje. Potenciál, který kniha měla, skomíral během četby, až do té míry, že šlo o vyložené zklamání a pocit zmaru.

26.04.2022 2 z 5

Síla psa Síla psa Thomas Savage

Tato kniha se velmi těžko hodnotí. Je zajímavá pro toho, kdo jí dá šanci a přečte si ji. Není to lehké románové čtení, protože se většina hlavních myšlenek děje pod povrchem psaného příběhu. Líbila se mi, ale popsat ji je těžké a názor si musí udělat každý sám po jejím přečtení.

01.04.2022 3 z 5

Přečteno během pár dnů. Zajímavý pohled na kontroverzní postavu Ivana Jonáka zpřímo z pera dotyčného. Autobiografie, která je zajímavá svým obsahem, ovšem místy bych řekla, že je lepší číst s určitým nadhledem a odstupem. Jedná se o pohled a popis od dětství po uvedení jeho Discolandu do provozu. Kniha se mi četla velmi dobře a je doplněna množstvím fotografií.

12.03.2022 4 z 5

Jak se vraždí v Čechách Jak se vraždí v Čechách Luboš Xaver Veselý

Zajímavá kniha rozhovorů s lidmi o jejichž vině nelze polemizovat, neboť sami prostřednictvím autorových otázek skládají střípky svého jednání, až po samotný zločin a jejich reakci na život ve vězení, popř. na představy o životě poté, co vyjdou ven z vězení...

09.08.2021 3 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Rozhodně doporučuji a doufám, že další knihy/pokračování vysvětlí věci, které se v průběhu děje vynořily a vyvolaly nejen nové otázky, ale také jiný pohled na celý děj.

22.05.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Zajímavý námět i zpracování.
Opravdu strašidelná představa být s "něčím" sama v rozlehlé krajině, bez možnosti se orientovat a s pocitem, že jsem jen kořist, kterou něco sleduje a pozoruje....
Kniha se mi líbila a obzvláště konec mě překvapil.

22.05.2021 4 z 5