lucky_zebra

Tak dobří, že vás nepřehlédnouTak dobří, že vás nepřehlédnouC. Newport

Cal se stává mým oblíbencem. Tohle je třetí knížka od něj, kterou jsem četl a zase super.
Určitě se na ni objeví celá řada negativních recenzí, ale nevěřte jim. Cal v ní boří mýtus "běž za svým srdcem" a naopak čtenáře nabádá k "makejte, abyste byli dobří a pak budete svoji práci milovat".
určtitě stojí za přečtení

20.06.2018

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**leDůmyslné umění, jak mít všechno u pr**leM. Manson

Jakože dobrý, dávám tak 3,9 hvězdičky. Na 4 to úplně není. Nejsou tam přehnaně odborný termity ale zase to není nijak přehnaně lidové. Pro lidi ve věku 18 - 25 asi dobrý, pro mě trochu moc bujaré. Ale i tak přínosné.

Cesta pravého mužeCesta pravého mužeD. Deida

Není to špatná kniha, ale je psaná strašně rozvláčně, jak už tady několikrát zaznělo.
Určitě by jí prospělo zahuštění a proškrtání o nepotřebné, opakující se myšlenky.
Celkově ale stojí za přečtění.

Nová BuffettologieNová BuffettologieD. Clark

Určitě dobrá kniha. Psaná spíše pohádkovým než odborným stylem. To ale není na škodu, spíše naopak. Českému překladu ale musím vytknout mnohé nesmysly, které by mohly nezkušeného čtenáře mást.
Takže doporučuji k přečtení, ale ne jako první knihu o investování.

18.08.2017

Akciové investiceAkciové investiceD. Gladiš

Za mě dobrá kniha. Podle mého dobrá i na ujasnění zmatků v Buffettologii. Knihu ale nemohu doporučit úplným začátečníkům, ti by si měli nejprve nastudovat základy jinde. Potom lépe porozumí knize a bude pro ně i hodnotnější.
Pro mírně pokročilé investory je pak kniha výborná. Ale na Grahama nemá :-)

18.08.2017

Inteligentní investorInteligentní investorB. Graham

Nejlepší kniha o investování! Kdyby nic jiného, tohle si musíte přečíst.
Autor vyvrátí řadu polopravd a mýtů o investování a možná vás překvapí. Knihu jsem četl jednou a určitě si ji přečtu minimálně ještě jednou

19.08.2017

Šetři se, Einsteine! – Jak si zapamatovat úplně cokoliŠetři se, Einsteine! – Jak si zapamatovat úplně cokoliJ. Foer

Z knihy mám rozporuplné pocity. Na stranu jednu je to jako celek nesmírně zajímavé a kniha dává čtenáři jasný návod kde co hledat, pokud ho paměť zaujme.
Na stranu druhou, co se týče překladu, je to neskutečně úmorně a neobratně přeloženo. Některé pasáže se čtou nesmírně těžce a člověk úplně cítí, jak to drhne...

25.06.2018

Snadná cesta z prokrastinace - Jak přestat odkládat úkolySnadná cesta z prokrastinace - Jak přestat odkládat úkolyN. Fiore

Řekl bych že je to zajímavá a poučná kniha. Na prokrastinaci se dívá trochu jinak než opěvovaný Ludwig. Ale asi nejlepší je ty dvě knihy zkombinovat.

31.10.2018

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o životNikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o životC. Voss

Kupte si tuhle knihu, přece nechcete, aby vás ostatní přečůrali...

Sebedůvěra - umění získat cokoliv chceteSebedůvěra - umění získat cokoliv chceteR. Yeung

Za mě určitě výborná kniha. Doporučuji si ji koupit společně se sešitem a perem a dělat si postupně ta cvičení.
Navíc se mi líbí, že neslibuje zázraky přes noc ale autor sám říká, že to chce čas...