Lucky_one Lucky_one komentáře u knih

Vazač vzpomínek Vazač vzpomínek Bridget Collins

Prave jsem ji docela, prectena behem dvou dni. Jak kdyby to byly svazane vzpominky, zadny roman. :) Nevim presne, co napsat, ale zasahla me nekde hluboko a dost silne. Je to skvela kniha... A ta obalka je vazne nadherna. :)

29.08.2021 5 z 5

Tajemství Lynburnů Tajemství Lynburnů Sarah Rees Brennan

Tedy... Za mě jako dost dobrý. :D
Je pravda, že tam občas chybí slovo ve větě, objeví se hrubka a nebo se mění osoba, o které se mluví jen tak za pochodu (možná alespoň odstaveček by se hodil). Napadlo mě, zda to není záměr pro zdůraznění propojení Kami a Jareda, ale nejsem si jistá, zda se tato stylistika týkala jen jich dvou. Spíš si myslím, že ne. Taky mě až tak moc nebavil ten vedlejší příběh alá vydáváme školní časopis. ALE nic z toho nedokáže přetlouct ten pocit, že hlavní příběh, jeho myšlenka, je prostě super, je zajímavá a má grády. Začala jsem číst navečer a četla nonstop asi do jedné v noci, má to potenciál strhnout a takové knihy já miluju. Takže za mě 5*, i přes ty technické nedostatky. :)
Co se pak týče konce, na který jsou níže stížnosti - no je to otevřené pro další díly. Když se podíváte na jiné knihy, patřící do série, mají to podobně. Některé víc a některé míň, ale tady se ten první díl "vyřešil" a je otevřená velmi zajímavá cesta k dalšímu. Ať již z pozice Roba, tak ve vztahu Kami a Jareda. Vždyť jim ten závěr otevírá obrovské možnosti.
Píšete tady, že další díly jsou, ale jen anglicky, tak já se asi hecnu a půjdu to zkusit v angličtině... :))

28.03.2021 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Ja mam jiste vyhrady, ale i pres ne jsem knihu precetla na jeden zatah. :) Co mi prislo hodne spatne byly eroticke sceny, ktere ale mely do eroticna hodne daleko. Tento typ textu se musi umet psat, vtahnout do deje a pocitu, jinak je to jen nudny popis nudne situace (videla jsem nekde zarazeni teto knihy mezi eroticke romany, proto to zminuji). Co se mi ale hodne libilo, byly charaktery obou hlavnich postav. Ty jsem si dost uzila. :)

25.07.2020 4 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Mila letni oddychovka. :)

01.06.2020 5 z 5

Dcery pana Darcyho Dcery pana Darcyho Elizabeth Aston

Mám z této knihy poněkud rozporuplné pocity. :D Na jednu stranu se četla dobře, je to milá oddychovka v "Austen stylu", je taky milé se znovu potkat s postavami, které jsou známé z Pýchy a předsudku - i když je to většinou jen letmý dotek. Co mi ale vadilo bylo to, že román kopíruje rozložení sester, či jak to nazvat... Nejstarší nejkrásnější, druhá nejchytřejší, úderná dvojčata nedbající se slušné vychování - tohle byla tak trochu pruda. Kdo mě však zaujal, to byla Alethea - a kvůli ní si přečtu i další díly (nebo možná jen ten o ní), protože ta se mi jeví jako hodně zajímavá osobnost skrývající tajemství a potenciál. :) Každopádně v součtu dávám 4 hvězdy, četla jsem to ráda. :)

02.12.2019 4 z 5

Slunce zapadá na východě Slunce zapadá na východě Věra Nosálová

Musím si ji přečíst ještě jednou. Hrozně jsem spěchala, abych ji stihla přečíst na jeden zátah a nezkazila kouzlo, ale už jsem nemohla udržet otevřené oči únavou. Posledních pár stran se sirkami pod víčky. :D

22.11.2019 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Můj dojem po prvních stránkách byl tak nějak ve stylu "proboha co to je za sladkobolný román" ... Úhel mého pohledu vzápětí razantně změnilo nalistování posledních stran. Cítím obdiv k Alici, k její touze a síle dosáhnout splnění svého snu. Jak malicherné se zdají všechny naše argumenty "tohle nemůžu, protože", jak plytká se zdají tahle všechna slova o ničem. Jak jsme líní změnit něco ve svém životě, jak se těch změn bojíme ... a tak si radši necháme své sny uletět. No nic, místo psaní dalších plytkých slov si radši jdu pustit Aliciinu hudbu. :)) Za těch 16 let od její smrti je na Spotify už jen jeden song, ale na Youtube je najdete. Poslechněte si je. Aliciin sen tím žije dál. :)
(Fuj, nepíšu náhodou taky sladkobolně nebo tak nějak? :) Každopádně máme-li pocit, že něco nejde, nechme se inspirovat. Díky za sdílení, milé Alice.)

22.11.2019 5 z 5

Pátá bohyně Pátá bohyně Patricie Fuxová

Za mě zklamání. Tak hezké téma to je, ale způsob, jakým je uchopeno, se mi nelíbí a neoslovuje mne.

07.05.2019 3 z 5

Tajemný dům Tajemný dům Marian Keyes

Tak já jsem ze začátku dost trpěla, až tak, že jsem chtěla knihu odložit. Co mě donutilo pokračovat byla slova "usalašit" a "hrabošit". :D Já je totiž taky používám, byla jsem na ně zvyklá z domova, ale nikdy jsem neslyšela použít je někoho jiného. :) Každopádně asi po čtvrtině mě děj vtáhl a pak jsem dočetla v kuse během pár hodin. Sedlo mi téma.

03.05.2019 4 z 5

Léčba informací Léčba informací Marie Vilánková

Velmi dobře napsaná kniha, srozumitelná pro laika. Neplýtvá zbytečně odbornými výrazy či vědeckými zápletkami a poskytuje obrovské množství informací o tom, jak funguje naše tělo a jak si sami můžeme pomoci ke zdraví. Pro mě je to jak kdybych doplňovala dílky skládačky. Vysvětluje věci, které jsem teoreticky věděla (nebo i prakticky ověřila), ale netušila, proč to tak je. S každou další stránkou se celý obraz skládá a získává na barevnosti. :)
Jinak souhlasím s komentářem níže, kniha je špatně žánrově zařazena (není to ani esoterika, ani astrologie a už vůbec ne okultismus), poslala jsem opravu. :)

02.04.2019 5 z 5

Strom smíření Strom smíření Stephanie Gertler

Napříč žánry existují knihy, které mě po pár přečtených stránkách nutí listovat na konec a hledat "jak to dopadne"... Je to možná trošičku úchylka, ale miluju takový knihy. Jsou něco víc než ty, které čtu spořádaně. :)) Tahle knížka je milé čtení, nic náročného - ale těch pár hodin v její společnosti bylo vážně fajn. :)

27.03.2019 5 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Wau .. Uff, ani nevím, co říct. Právě jsem dočetla tuhle symfonii. Sakra, nutně potřebuju Dveře z kamene! Ten člověk má pletky s ďáblem a píše jako Bůh - říká jedna píseň - Rothfuss je právě tak neuvěřitelný. Někde jsem četla, že první kniha mu trvala sedm let? To znamená, že od vydání druhého svazku už uplynulo osm let!! :) Nemůžu se dočkat! :)

19.01.2019 5 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Je to zvláštní knížka, o ničem a o všem. :) Byla mi milá, mimo jiné i proto, že podobnou úchylku na věci na správném místě mám též. :)

11.01.2019 5 z 5

O kocourovi, který přišel na Vánoce O kocourovi, který přišel na Vánoce Cleveland Amory

Nijak zvlášť mne kniha nenadchla. Pasáže o komunikaci s kocourem se mi celkem líbily, i když podsouvání lidských myšlenkových pochodů zvířeti mi moc vtipné nepřijde. O podobném tématu existují lepší knihy. :)

03.01.2019 3 z 5

Hektorova cesta aneb hledání štěstí Hektorova cesta aneb hledání štěstí Francois Lelord

S myšlenkami knihy sice souzním, ale slohově to je pro mne skoro nepříjemné čtení.

04.11.2018 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Je to nádherný příběh. Právě jsem dočetla a připadám si jak když plavu v moři emocí, které knížka vyvolala. :) Ten příběh je tak prostý a jednoduchý, jako umí být jednoduchý a nekomplikovaný sám život, když si uvědomíme, co je v něm to důležité. :)

24.08.2018 5 z 5

Ďábel vchází do dveří Ďábel vchází do dveří Mike Carey

Perfektní! Pokud se Netflix ve 4. sérii seriálového Lucifera víc vrátí k charakteru Světlonoše podle komiksové předlohy, bude to bomba. :)

23.08.2018 5 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Ze začátku jsem měla trošku chaos v tom, co se to vlastně děje ... brzy se to ale zlepšilo a všechno ostatní bylo luxusní. :) Miluju takovýhle typ příběhů, nádhera. Nemůžu se dočkat pokračování - tohle byl jen základní kámen.

15.08.2018 5 z 5

Tvůj perfektní rok Tvůj perfektní rok Charlotte Lucas

Téma hezké, první půlka knihy super a dala bych jí 5 hvězdiček. Ve chvíli, kdy se obě dějové linky spojily, jsem se začala trochu nudit, příběh se stal tak trochu "kýčovitým", nebo prostě předvídatelným a nudným, za 3 hvězdy. Každopádně první půlka fakt skvělá, překvapivá. :)

21.01.2018 4 z 5

Ženské příběhy Ženské příběhy Lilia Khousnoutdinova

Skvělá kniha. Jak už to tak bývá, přišla v pro mne ten pravý čas. :) Všem ženám, které se podělily o svůj příběh, patří velký dík za sdílení.

11.12.2017 5 z 5