LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Šelma Šelma František Šmehlík

Kniha 515 stránek a posledních 150 stran víte vraha, a pořád chcete číst dal. Vrazdy byly dost děsivé i ruzne dalsi detaily a mě naopak bavila ta politika v tom. Jedina nevyhoda, ze autor se vyjádřil ze v nejbližší dobe z pracovních a rodinných duvodu nezvlada napsat další dil

27.03.2024 5 z 5

Letnice Letnice Miroslav Hlaučo

Skvěla kniha! Originální téma a taky vizuálně, to písmo. Byla jsem nadšená. Všechno má svůj smysl, i proč se hlavní hrdina v Česku jmenuje Odysseus. Kromě zázraků je tam respekt k životu, přírodě, lásce...

21.03.2024 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

První část vyprávějící Teodora jsem preskakovala, to mi neslo. Matku a otce jsem zhltla. Jako celek výborný, jak událost ovlivní celou rodinu. Byla jsem pak u Milohlidky v Jičíně fotit knihu a dost mě mrazilo.

22.02.2024 4 z 5

Destrukce Destrukce Stanislav Biler

Výborný, výborný,výborný. Chvilema trochu absurdni, ale k velkému zamyšlení, jak ublizujeme prirode, vztahum, lidem. Jak se jako společnost valime k destrukci. Hodně kniha k přemýšlení

22.02.2024 5 z 5

Léto vlků Léto vlků Hans Rosenfeldt (p)

Bavilo mě to, chvílema fakt napínavé. O tématu drog toho bylo napsáno a natočeno dost, ale tady k tomu bylo fajn navíc pohnutky "zlocincu", nebo tech, co neudělali zrovna dobre rozhodnuti, až je vam jich líto. Nebo je chápete. Rodinny život Hanny, hlavní policistky tomu taky dával další vrstvu, lidskou. A přitom zůstává dost policejní práce. Jediné minus pro me bylo "vseho až moc", az moc mrtvol ,az moc problémů...ale někdy je život drsny

22.02.2024 4 z 5

Leila a modrá liška Leila a modrá liška Kiran Millwood Hargrave

Libila se mi ještě víc než Julie a žralok. Jako dospělá a matka malého dítěte jsem se s ni nějak víc dokazala ztotožnit, pochopit... a navíc skvělý přesah "kam patříme", tema migrace nejen zvířat ale lidí. Velké aha momenty o přírodě i společnosti lidí a "pravidlech".

03.02.2024 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Za mě male minus, ze to bylo celkem kratke. Přistupovala jsem k tomu jako fikci a pak si po přečtení dohledavala o spisovatelich informace. Ve skole nam řekli co kdo napsal, ale tohle je takove uvědomění si, ze to byli kdysi detmi, ze to byli lidi s city, neuspech, laskami, zklamanimi. Četlo se mi to dobře a sama bych si odbornou literaturu na toto téma obrozeni nečetla;-)

27.01.2024 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Četla jsem prvně. Skvělé, děsivé, jak lidstvo ovládnou roboti...jak se z pokroku stane zneužitelna zkaza. A stale aktualni, ac knihu K. Čapek napsal v r. 1920

13.01.2024 5 z 5

Malé velké osudy malých velkých lidi ve vesnici o 400 obyvatelich žijících 2 hod od Rejkjaviku. Island je muj cestovatelsky sen, takže rada ctu knihy z nej. A tohle bylo mile, chvili tajuplne, chvili smutne, lidske. Mnoho osudů, ktere se vzájemně propletaji v miste, kde "kdyz zazvoní telefon je to udalost, a kdyz projede auto s cizi značkou drama, co všechny zvedne k oknu".

13.01.2024 5 z 5

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Kniha se četla sama. Krásne vykreslena atmosfera dospívání, které neni primarne pro dospívající. Atmosfera leta, míst, koupaliště, města, super. Nejen laska, ale přátelství, rodina, vazby, vlastni minulost. Jedine, co me trochu "zklamalo" byla kurziva z dneska, čekala jsem, ze z toho vyleze vic;-)

15.12.2023 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Oproti predchozim dvoum pro me nejslabsi. Hodně souvislostí, linek, které tušíme, ze se snad nejak propoji, ale ubira to na čtivosti, spádu. Někdy az těžko uvěřitelné sceny (Ursula tesne predtim nez material shori "náhodou" prijede). A ještě jsem asi nejak nepochopila ty dva zabite s batohy... další dil si časem přečtu, ale tenhle me moc nenadchl

08.12.2023

Transfer Transfer Bianca Bellová

Nenadchne, neurazi. Chutovka na hodku čtení. Hlubší dojem nezanechalo. Kolikrát jsem se bavila s cizím člověkem ve vlaku, rikala si na nádraží, co asi kdo prožívá, žije. Na to asi nepotřebuju tuto knihu;-)

21.11.2023 3 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Bavilo me to hodne, po dlouhe dobe jsem kvůli tomu nešla spát, abych přečetla co nejvic/docetla. Ma to prvky magickeho realismu, s prenesenym významem "pozor, co si prejeme". Bavila me i "lovestory" linka. Čtu spis ceske a evropské knihy/realie, a pak miluju Murakamiho (ač Japonsko jako takove me nijak nebere, ale baví me to cist). Od autorky jsem cetla Uhoře a ty se mi taky libily moc.

18.11.2023 5 z 5

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

V hlavní roli městečko na konci světa (Islandu), jeho příroda, moře. Ten jejich nakladaný žralok, vypravěč Kalmann, co ho umí skvěle. A taky je jiný (autista). A taky najde skvrnu od krve. Nemohla jsem se odtrhnout. Skvělé realie Islandu, detektivni zapletka, myslenkove pochody Kalmanna, přírodní podmínky.

02.11.2023 5 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Škoda ze nejde dát vic hvězdiček. Jedna z nejkrásnějších knih, ktere jsem kdy četla. Nejsem cilovka, je mi 35:-) ale bylo to úžasné. Doufám, ze po smrti existuje Brána, nějaká baba, co tam provází... Schované veci o přátelství, smrti, lasce, rodině, svobodě, i zodpovednosti. Dojemné, brecela jsem jak želva. Asi si ji prectu hned znovu:-)

28.10.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

To je tak krásný dojemný mily příběh. Pohádka pro dospělé. Originální ač "naivne" psane postavy se jmeny z knihy, které jim Carl dává, když jim nosi knihy. Přečteno rychle, žádné velké slozitosti, jasný příběh. Moc jsem si to jako oddechovku užila

23.10.2023 5 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Četla jsem na doporučení knihovnika. Je to syrové, dost depka. "Stesti" ze to působí jako kratka kniha, mela jsem to za 2 dny prectene. Ale na druhou stranu je to tak těžké tema, ze by si to možná zaslouzilo vic. Ale nebylo by to zas úderne... Každopadne by se to mohlo jmenovat "jak je schopen člověk cloveku ublížit, včetně vlastní rodiny". Hnus

21.10.2023 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

První díl mě asi bavil vic, nicméně třetí dam urcite taky. Nebyl tady tak originalni motiv - seriove vrazdy, napodobovani, msta, to už napsala řada autoru. Přesto pro mě byla kniha čtiva. Bavi me Sebastian, jak je nesnesitelny i skvely. A vlastně jak všechny postavy nemaji černo bílý popis, mají sve mikro zivoty, nalady, osudy.

08.10.2023 4 z 5

Mořská panna Mořská panna Christina Henry

Pohádka pro dospělé. Hezké mile nenáročné čtení. Není třeba očekávat něco velkeho a hlubokeho. Amelia, co se meni na mořskou pannu, láska co hory přenáší, chamtivost, co zastírá mozek, deti, co jsou upřímné a čisté.

23.09.2023 4 z 5

Auroville Auroville Katarzyna Boni

Než jsem si knihu půjčila, netušila jsem, ze nějaké takové místo existuje. Takže za me "wow efekt". Který ale zmírnil tim, ze nektere pasáže jsou tak zvláštně podrobne a zdlouhave ( napr.filosofovani o vzdelavani, zmene, 4 stranky, které bych ani ihned po přečtení nezvladla vypravet). Zaroven me hodne bavila prostredni kapitola o praktickém zivote, obchodu, bydlení, popis chramu...Taky život Aurosona na začátku. Některé kapitoly jsem přeskočila. Ale celkově jsem moc ráda, ze se mi kniha dostala do ruky, hledala jsem si o Auroville další info, fotky, videa...zajímavé

18.09.2023 4 z 5