LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Jako první jsem četla Hanu (wow, jedna z nejlepšich knih co jsem kdy cetla), pak jsem cetla Slepou mapu (další wow, moc se mi líbila) a teď Hotýlek, že které tak nadšená nejsem. Příběh se mi líbil, je to dobrá sonda do charakteru každého z nas, režim to byl prostě ošklivý... Těšila jsem se na další čtení, zajímali mě osudy rodiny, jen mi tam chybělo něco navíc, přesah události na pozadi, který jsem v Hane a Slepé mapě viděla... Bylo tam na mě asi málo historie.

22.08.2018 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

To není příběh, to je sonda do hlubin naší/jejich duše a chování. Velký příběh, který nutí k zamyšlení,boura hranice... kam až jsme ochotni jít a pro co?! Vtahne vás do hokejového sveta.Kniha se mi moc líbila.

27.07.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Milé, zábavné, těšila jsem se na každou stránku a čtení a hltala ten na první pohled jednoduchý, ale okouzlující příběh:-)

02.07.2018 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Právě jsem knihu doposlouchala jako rozhlasovou audioknihu na pokračování...velmi silná kniha, plná emocí, zvlastni lásky, vědomí vlasntiho konce...konec dojemny,umocněný hlasem Igora Bareše! Remarque je mistr vyprávění. Určitě kniha stojí za to! Mimo jiné i díky spisovatelu popisu doby, míst, života v té době.

29.06.2018 4 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Kdysi jsem četla Sedmikostelí, a vůbec se mi nelíbila. Takže jsem Miloše Urbana nevyhledavala, ale díky traileru filmu jsem se H.rozhodla číst. Wow, vůbec jsem se nemohla odtrhnout, pohádkovy podtext, popis přírody, láska k ní, zvyky v první knize, kterymi dřívější lidé žili,propojení obou částí...i konec knihy. Takže tímto románem si to pan Urban dost vylepšil a těším se na film s panem Dobrým.

09.06.2018 5 z 5

Konec řetězce Konec řetězce Fredrik T. Olsson

Mě se kniha líbila. Ne, že bych z ni byla utržená, ale byla jsem zvědavá co a jak se stane, dal. Ano, některé pasáže a konec byly hodně ala James Bond, kdy hraje vse do karet hlavním hrdinům. A možná už jsem si chvílemi říkala, že to zbytečne natahuje.Ale myšlenka, že máme v DNA napsáno, co se stane se mi líbila,stejne jako propojení mini osudu lidí.

29.05.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velmi silná kniha, skvělé propojene osudy několika generací, že jsem si při čtení říkala, že bych ráda znala příběhy svých předků do takových detailů. Do postav jsem se díky spisovatelce tak vžila, že při události, jež v druhém manželství zásadně poznamená Anežku, se mi při té představě udělala fyzicky špatně. Taková kniha by měla doplňovat učebnice dějepisu, protože díky ní i lidi, kteri nezažili války nebo komunismus dokáží lépe pochopit, proč co kdo udělal...

01.05.2018 5 z 5

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Sophie mi bude chybět...některé kousky alá James Bond, ale asi co by neudělala pro dobrý článek a pravdu. Napínavá zápletka (četla jsem srovnání s Cormoranem, jako že stejně dobré - pro mě lepší), zajímavé postavy (Durand, Mack, Kate: "Tady je větší vedro, než když dvě morčata prdí v ponožce:-)", šéf...), zajímavosti ze světa novinařiny (stánek s časopisy je naše hřiště, musíte hodně upoutat, aby si lidi koupili...), i z drsného světa modelek, a hlavně hodně překvapivý konec. Takže za mě dobré a těším se na další díly!

15.04.2018 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Musela jsem si zvykat na kratke vety (nekdy jen vykriky bez sloves),ale pak me pribeh bavil. Casto jsem měla chuť Martu proplesknout, ale byl to zajimavy pohled do duse mlade holky, protoze sama jsem v jejim veku byla jina...

05.04.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásný, smutný, dokonale provazany děj, překvapení... Tři kapitoly,které na sebe skvele navazuji, ukazují, jak máme predsudky,soudime je, i když nevime, co maji za sebou. U takových knih si člověk uvedomi, co to je problem a důležité věci... rozhodně se vrhnu na další knihy autorky

05.04.2018 5 z 5

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

Kniha pro me byla hodně k zamyšlení o životě lidi v NDR, o Berlinske zdi i o praktikach Stasi. Karin nebyla žádná hrdinka, ale clovek se slabostmi i presvedcenim (ktere je diky knize pochopitelne, i kdyz z dnesniho pohledu az desive). Rozhodne žádná nuda, naopak velmi ctive! A na ostrov Rujana se letos chystam na dovolenou, aniž bych tušila, ze se dej knihy odehrava tam;-)

20.03.2018 5 z 5

Architektura Albrechta z Valdštejna Architektura Albrechta z Valdštejna Pavel Zahradník

Pana Ulicneho znam osobne, a na tehle knize nechal kus zivota. Je to uzasne dilo plne starych map, fotografii, obrazku a inspirace do dnesnich dni. Valdstejn byl velka osobnost nasich dejin a ma nam co rict i dnes.

05.03.2018 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

V ramci foceni knih pro knihovnu jsem tuhle knihu i precetla. Nejsem cilova skupina (vekove ani zanrove),presto se mi pribeh moc libil. Krasne popsane nejen emoce,ale i to jak vlk citi, jak ma Grace vyvynutejsi cich. A v neposledni rade vtipne hlasky typu "a co jim reknu? mami, tati, vzali jsme se, nebojte pelicha jen cast roku?:-)" odpocinkova kniha, ze ktere mam hezky zazitek ze cteni.

05.03.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tezko hodnotit kvalitu knihy, ale ať uz realita nebo vymysl- kazdopadne je to desive,ac nehororove. Rikala jsem si na začátku, hlavně nepatrat:-)Nedalo mi to, neco malo jsme na googlu našla, že se v těch místech opravdu něco dělo/děje, což nedokazuje pravdivost. Takže závěr: pokud je to výmysl-klobouk dolů pred Karikou, pokud je to pravdivé vyprávění-panbuh s Igorem. Ač tak ci onak, do Tribece by me nikdo nedostal!

21.02.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Na začátku: kdo to překládal a kontroloval - těch chyb a výrazů (jedle nebo smrk, Elisabeth nebo kterou jak oslovit....). Ale jinak to je pohádka, tetelila jsem se nad čajovými dýchanky, rozněžnovala se nad módními věcmi, viděla ten krásný dům i velkolepou továrnu. Doufala v dobrý konec, bála se tajemné dětství hrdinky, vztekala se s ní:-) a to tenhle žánr není můj nej, narozdíl od severské a drsné krimi. Ale romantika neuškodí, a u mě splnila kniha, co měla. Ani nepotřebuju další díl snad....

02.02.2018 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Tohle neni kniha ani autorka pro každého. Do tmy se mi sice libila vic,ale i tahle kniha me chytla do sparu mlhy a mocalu. Je napsána originálně, popisy míst jsou tak sugestivní, reálné, tajuplné. Otevřená místa mě bavila, prostě jako by příběh žil vlastním životem. Ponurou atmosféru by se dalo ždímat. Za me super!

29.01.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Krásné, dojemné (pár slz mi ukáplo). Silný vztah zívřete(koně) a člověka (holky,se kterou se život nemazlí), okořeněný zajímavostmi a vhledem do kouzla drezury a ježdění. Za mě velmi příjemné čtení, jako všechny autorčiny knihy. Za mě tak nemusel být epilog, to už bylo trochu moc, i bez něj byl konec dostačující.

20.01.2018 5 z 5

Jelen Švihlík Jelen Švihlík Alois Mikula

Mam doma vydani z r.1948 s ilustracemi Jiřího Žida. Krasne obrazy v hnede barve,texty i dnes poucne a pritom s dějem.

07.01.2018 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Trochu smutné, trochu ze života, trochu milé, trochu tajuplné...Murakami je mistr vypravěč. Jeho popisy jsou tak zhmotněné a skutečné, věříte mu každé slovo a slyšíte každou melodii...

03.01.2018 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Ze začátku jsem knihu brala jako oddechovku, která je spsi pro teenagery. Ale postupně jsem se do deje tak zazrala, ze jsem mela pocit, ze sama do lesa uz nikdy nejdu, o zriceninach hradu ani nemluve:-)ke konci jsem doslova zatinala prsty do periny, zapominala dychat a bala se jak to dopadne. Takze ze me skvely zazitek jak kdybych projizdela strasidelnym hradem-vite, ze to neni pravda ale presto se krasne bojite!

03.01.2018 5 z 5