Lucka1355 Lucka1355 komentáře u knih

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Triologie Vampýrská akademie, patřila mezi mé nejoblíbenější knižní trilogie. Nemohla jsem se od těchto knih vůbec odtrhnout, a pamatuji si, že když jsem tu triologii dočetla, tak jsem byla velmi smutná, že už je konec. A proto jsi mi četla pořád a pořád dokola. Rozhodně doporučuji si tuto sadu koupit, navíc v prvním díle najdete obrázky z filmového natáčení, které hezky doplňují atmosféru prvního dílu.

31.10.2019 5 z 5

Triologie Hunger games patří mezi mé nejoblíbenější, který jsem kdy četla. trilogie Hunger games jsem přišla v reklamě v televizi na první díl a ihned mě to zaujalo a tak jsem se na film podívala a ihned jsem si musela pořídit i knižní první díl. Na této teologii se mi nejvíce líbí to ,že je velmi originální zajímavá a napínavá.
Proto doporučuji všem věkovým kategoriím,nurčitě nebudete litovat když si trilogii přečtete.

31.10.2019 4 z 5

Fifty Shades: Padesát odstínů 1–3 (box) Fifty Shades: Padesát odstínů 1–3 (box) E. L. James (p)

Tento box triologie Padesát odstínů, byla moje první a zároveň musím přiznat, že i nejlepší triologie, jakou jsem kdy četla. Byla jsem do toho, tak zblázněná, že jsem druhý s třetí díl, přečetla asi tak pětkrát. V této triologii rozhodně nechybělo napětí, akce, zápletky, sexuální napětí a romantika. Nechápu proč většina lidí tuto triologii odsuzují. Za mě ji můžu jen všem doporučit, rozhodně nebudete litovat.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Do knihy Než jsem tě poznala, jsem se úplně zbláznila, ale i tak
mě hrozně překvapilo, že kniha má pokračování, takže když jsem se to dozvěděla hned jsem si ho koupila. Líbilo se mi, že se dovíme, jak to s Luisou dopadlo ale škoda že to autorka v druhém díle neskončila. Jelikož to vypadá, že bude i třetí díl, ale podle mě to bude už moc zdlouhavé. Ale i tak bych si třetí díl také určitě přečetla.

Dcera Dcera Kiera Cass

Do triologie Selekce jsem se úplně zamilovala, takže jsem byla ráda, když jsem zjistila, že bude pokračování. Na tohle pokračování jsem se hrozně těšila, jelikož nápad na opačnou selekci byl dobrý. Bohužel musím říct, že mě to hodně zklamalo. Hlavní hrdinka Eadlyn mi připadla hodně rozmazlená a nesympatická. Ještě si tedy rozmyslím jestli si další díly této triologie co ještě zbývají přečtu nebo ne.

31.10.2019

Grey Grey E. L. James (p)

Když jsem dočetla celou trilogii Padesát odstínů šedi, tak jsem byla smutná, že už nemám co číst????. Ale když jsem se dozvěděla že vychází první díl z Christianova pohledu, tak jsem ji musela ihned mít, jelikož díky tomu, tato triologie pro mě ještě úplně nekončila. Kniha se mi velmi líbila, jelikož bylo zajímavé sledovat, co si Christian během některých situacích myslí. Rozhodně doporučuji všem fanouškům této triologie.

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Mrazivý polibek je druhý Díl trilogie vampýrská akademie od užasné autorky richelle mead. Opět zase úžasné čtení ve kterém nechybělo opět zajímavé zvraty, akce a samozřejmě nové seznámení s novými hlavními postavami. Škoda jen že se nechystá filmové zpracování tohoto dílu, bylo by to určitě super.
Nejoblíbenějšími hlavními postavami jsou pro mě opět rose a dimitrij.
Rozhodně doporučuji tento druhý díl přečíst.

31.10.2019 5 z 5

Vampýrská akademie: filmové vydání Vampýrská akademie: filmové vydání Richelle Mead

Kniha Vampýrská akademie je moje první a zároveň nejoblíbenější kniha od autorky Richelle Mead. Knihu jsem si hned zamilovala, měla jsem jí přečtenou asi za dva dny , jelikož jsem se nemohla od ní odtrhnout. V knize nechybělo napětí, zvraty, akce a romance. Navíc v tomto vydání nechybí ani fotografie z natáčení stejnojmenného filmu. Který byl taky dobrý, ale na knihu neměl.
Rozhodně doporučuji všem těm kteří mají rádi upíří tématiku.

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Stínem políbená je třetí díl z trilogie vampýrská akademie. Každý další díl mě vždycky usvětší v tom , že je o něco lepší a lepší a tento není výjimkou. opět jsem tento díl přečetla asi za dva dny jelikož byl pořádně napínavý a já jsem se nemohla od něj odtrhnout. Nejvíce emoční byl pro mě ten konec, když jsem to dočetla byla jsem na chvíli úplně mimo. Ale zároveň mě navnadil na přečtení čtvrtého dílu.

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Čtvrtý díl této trilogie od užasné autorky Richelle Mead je zajímavý tím, že se celý neodehrává ve vampýrské akademii. Což se nemůžu úplně rozhodnout jestli se mi to líbí více nebo méně. Ale líbilo se mi ,že se Rose Dymytrie rozhodla hledat, a dokázala že ho opravdu hodně miluje. Další věc která se mi líbila byla ta, že jsme se opět seznámili s novými postavami a to hlavě s Dymitriho rodinou.

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Další díl této úžasné trilogie, mě vždycky překvapí jelikož je v něm zase opět něco jiného a nového. Opět je tu tolik zvratu, napětí a akcí, že se člověk při čtení knihy nemůže ani na chvíli nudit. Navíc při čtení každého dílů jsem si čím dál tím víc zamilovala Dimitriho, a i když je strigoj, tak není úplně k zahození.
Rozhodně doporučuji přečíst, určitě se zamilujete do tohoto příběhu, tak jako já

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Díl poslední oběť je poslední zakončení této úžasné trilogie Vampýrská akademie. Za mě určitě nejlepší a nejvíc nejnapínavější dílem této trilogie. Tuto knížku jsem hodně prožívala, jelikož se tu furt něco dělo a proto jsem jí četla se zatajeným dechem. Rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější knížky. A i když to bylo trochu předvídatelné, byla jsem ráda že Rose a Dimitrij nakonec skončili spolu.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Opěvovaná knížka Hvězdy nám nepřály od známého autora Johna Greena. Knihu jsem si přečetla na doporučení Od mé kamarádky, která byla touto knihu úplně nadšená.
Ale bohužel mě kniha úplně až tak moc nenadchla. Příběh sám o sobě je velmi zajímavý, ale knižní zpracování jse mi prostě špatně četlo a nemohla jsem se do toho vůbec dostat.
Viděla jsem i filmové zpracování, a za mě určitě mnohem lepší.

31.10.2019 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Kniha Všechno úplně všechno byla moje první kniha kterou jsem od autorky Nicola Yoon, kdy přečetla. Knižní filmové zpracování se mi velice líbilo, a velmi jsem si oblíbila hlavní postavy Madeline a Ollyho. Příběh sám od sebe ,byl velmi zajímavý, originální, čtivý a nenapadlo mě, že to tak dobře skončí,( za což jsem velmi ráda). Kniha je navíc velmi milá, romantická , odechová a příjemná na čtení.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Na knihu Hunger games jsem přišla díky, zfilmovanému zpracování. Ihned jsem se do filmu zamilovala a proto jsem se rozhodla že si musím pořídit a přečíst knížku. Kniha byla taky skvělá, ale film se mi zdál o trošku lepší. Nic méně příběh mě hodně pohltil jelikož je velmi originální a zajímavý, a nějakou dobu jsem nemohla myslet na nic jiného. I hlavní postavy Katniss a Peetu jsem si úplně oblíbila.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Musím přiznat že hunger games vražedná pomsta je o dost lepší než druhý díl, jelikož je tu víc akčnosti a musím přiznat, že i aréna v tomto díle, byla o něco zajímavější. A také jsme se tady seznámili s hlavními novými postavami. Které jsem si ihned zamilovala, hlavně Finicka????. Také se mi v tomto dílu líbilo, že to mezi Katniss a Peetou o hodně víc jiskřilo, než v prvním díle. Tak jsem tedy zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední a zároveň i za mě nejslabší díl trilogie Hunger games od autorky Suzanne Collins. jelikož se tento díl převážné odehrával v jiném prostředí než byla Arena jak v prvním, tak v druhým dile, tak mě první polovina knihy moc nebavila. Viděla jsem i film a musím uznat že byl trošičku lepší.
Jediné co se mi tu líbilo byl konec který byl hodně emotivní, a ztráta několik hlavních postav mě hodně dostala.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Na příběh Stmívání, jsem přišla díky kamarádkám, kteří z toho úplně šíleli, a přemlouvali mě, abych si podívala na film. Po shlédnutí filmu jsem se do toho taky úplně zbláznila, a hned jsem si musela půjčit knihu. Kniha byla o něco lepší než film, dobře se četla a každá stránka mě bavila, a hlavní postavy jsem si zamilovala. Rozhodně doporučuji všem těm, kteří mají rádi upírskou tématikou

31.10.2019 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Padesát odstínů svobody, závěrečný dil, této úžasné triologie. Tento díl byl opravdu ze všech předešlých opravdu nejlepší. Bylo tu ještě více zápletek než ve druhém díle.
V tomto díle jsem se konečně dočkala, že Anastasia a Christian byli konečně svoji. Musela jsem shlédnout i filmovou verzi, ale ta nebyla tak propracovaná, jako knižní verze. Rozhodně tuto triologii mohu jen a jen doporučit každému, kdo má rád pořádnou dávku romantiky.

31.10.2019 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Musím přiznat, že tento druhý díl, Padesát odstínů temnoty, byl o mnohem lepší než první díl. Ihned jsem se začetla do děje. Je to hlavně díky tomu, že v tomto díle bylo více zápletek, napětí a akci. A i hlavní postavy mi tady byli více sympatičtější, než v první díle. Navíc jsem měla hroznou radost, že ty dva spolu konečně začali už normálně chodit. Rozhodně mohu jen doporučit přečíst celou trilogii.