Lucius30 - Příspěvky

Utajené orákulumUtajené orákulumR. Riordan

Úplná bomba! Když jsem tuhle knihu viděla, byla jsem tak ráda, že Krev polobohů není naše poslední pouť s Percym Jacksonem. Jsem ráda, že Rick svůj milionový nápad opět rozvinul do dokonalého pokračování příběhu. Apollón s Meg tvoří zábavnou dvojku, i když mi tam trochu chyběli ostatní hrdinové, ale to se snad změní. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!! :D

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling

Trochu jsem se obávala toho, že je to scénář a nebude se mi to dobře číst, ale musím říct, že to problém vůbec nebyl. Nové postavy byli zajímavé, zvlášť pak Scorpius a Rose :*. Po většinu knihy mi hrozně vadil Albus, na můj vkus byl moc sebestředný, ale zase chápu, že to byl účel.

Příběh jako takový, měl pár trhlinek, avšak byl moc povedený, napínavý, překvapivý, takže se to vyrovnalo. Zkrátka a dobře, nová kniha z HP světa byla bombová. :D

Jedna věc mi ale stejně hrozně iritovala: staré postavy. Po celou knihu mě mrzelo, co to s nimi autoři provedli! Např.: Snape - kam se poděl jeho slavný sarkasmus? Nelíbilo se mi taky to časté "dojímání" postav (objevovalo se to tam poměrně hodněkrát). Chyběla jim prostě ta Rowlingatost.

11.09.2017

Hra lžíHra lžíS. Shepard

Styl psaní Sary Shepard mi vyhovuje. Proto jsem si chtěla po PLL přečíst její další řadu. To že nás příběhem provází mrtvá Sutton je velmi originální nápad a postupné odkrývání jejího života vás donutí přečíst i další knížky, protože jak to tak vypadá, vrah může být opravdu kdokoliv...

10.07.2017

Nikdy v životěNikdy v životěS. Shepard

Dvojka byla podle mě výrazně lepší. Musím tedy uznat, že se jelo podle stejného scénáře: Sutton někomu něco provedla a Emma pojme podezření, že jejím vrahem je právě onen dotyčný člověk. I přesto mě kniha moc bavila, byla napínavá a jako vždy si autorka připravila bohatou minulost postav.

Nemůžu se dočkat až zjistím, kdo je vrah!!!

01.08.2017

Chvíle před koncemChvíle před koncemL. Oliver

Film jsem viděla dřív, což byla chyba, protože jsem věděla, jak konec dopadne a tolik mě nezasáhl.
Příběh je opravdu originální, osobně si myslím, že člověk se nemění, spíš dospívá. Bylo zajímavé tento proces pozorovat u člověka jakým byla právě Sam.
Ti, kteří si z knihy nic neodnesli, nepochopili její pravé poslání. I já v tom tápu, některé věci prostě pochopíme až budeme duševně vyzrálejší. Knihu bych proto doporučila přečíst víc než jednou, třeba za pár let, vsadila bych se, že příběh budete vnímat úplně jinak.

Etiketa a špionážEtiketa a špionážG. Carriger (pseudonym)

Knihu jsem nikdy nedočetla. U mě přísloví ''Nesuď knihu podle obalu.'' opravdu neplatí. Kniha designově vypadá moc hezky, ale to je tak vše, co se mi na ní líbilo. Dlouho jsem se na ni těšila, ovšem hluboce mě zklamala. Celá tu část, kterou jsem přečetla, mě neskutečně nudila. Nejdřív jsem si říkala, že je to jen začátek a ty jsou skoro vždycky nudné, ale ani po padesáti stránkách se to pořádně nerozjelo, a tak adieu Etiketo & špionáži!

Oceňuji však nápad, který si myslím, že byl na dobré cestě k úspěšné sérii knih, třeba časem i k nějakému tomu zfilmování. Bohužel, autorka svou ideu dostatečně nerozvinula.

09.07.2017odpad!

Drby z dívčích záchodkůDrby z dívčích záchodkůR. Cooper

Knihu jsem četla asi před dvěma lety. Podle popisu už to vypadalo na hloupou parodii Deníku mimoňky. Knihu jsem přečetla rychle a to jen proto, že jsem ji chtěla mít už z krku. Obrázky byly divné a děj samé klišé. Sofia byla spíš závistivý stalker ze základky než blogerka ze střední. Opravdu nechápu o čem má být druhý díl. Za mě tedy nula hvězdiček.

09.07.2017odpad!

Divobájný světDivobájný světS. Hale

Příběh se mi moc líbil, i když už nepatřím do věkové kategorie, do které je tato kniha napsaná. Je to velmi příjemná oddechovka po přečtení ságy o Percym Jacksonovi. Za mě nejlepší kniha série, díky postavám z Říše divů.

09.07.2017

Honička v podzemíHonička v podzemíM. Sol

Pro mě asi nejlepší díl série!!!

09.07.2017

Milionové holky - Princezna paparazziůMilionové holky - Princezna paparazziůC. Hopkins

První díl byl o poznání lepší, ale i tak mě mrzí, že už nejsou další díly.

09.07.2017

OdkazOdkazC. J. Daugherty (pseudonym)

Páni, obě knihy jsou naprosto skvělé! Velká škoda, že se rozhodli nevydat další díly... :( Takhle ve čtenářích zůstane spousta nezodpovězených otázek...

SelekceSelekceK. Cass

Už od pohledu je jasné, že tahle série je naprosto dokonalá. Snad každého musí zaujmout její obálka (stejně jako mě). Možná si po přečtení anotace budete myslet, že je to pohádka a knihu zavrhnete, protože na pohádky jste už moc staré, ale i tak vám to nedá a knihu si přečtete. A rozhodně nebudete litovat.

I když je už od počátku jasné, koho si America vybere, začtete se a ani nevíte jak. Navíc téma budoucnosti vás o ní donutí přemýšlet.

10.07.2017

ElitaElitaK. Cass

Skvělá kniha!! Poutavá, zábavná, dobře napsaná. Jediné, co mohu vytknout, bylo Američino neustálé "bulení". :D Chvilkami jsem měla chuť kvůli tomu ječet! Za mě plný počet hvězdiček.

18.07.2017

PrvníPrvníK. Cass

Úchvatná kniha jako vždy, příběh opět nezklamal. Americu a Maxona si prostě nejde nezamilovat (na začátku jsem se opravdu hodně pobavila :D). I když konec je předvídatelný, zvraty jsou neočekávané a chytnou vás za srdce.

22.07.2017

Kiki Strike ve Stínovém městěKiki Strike ve Stínovém městěK. Miller

Miluju tuhle knihu! Je velká škoda, že nepřeložili další díly...

23.07.2017

Roztomilé malé lhářkyRoztomilé malé lhářkyS. Shepard

Nejdřív jsem viděla seriál, čehož trochu lituji, protože si ráda nejdřív udělám svůj obrázek o postavách (nejhorší to asi bylo s Emily, pořád jsem před sebou viděla Shay Mitchell, namísto slušňácké zrzky s mnoha sourozenci). Překvapilo mě, jak se celá kniha mohla vecpat do pilotního dílu seriálu! :D

Příběh jsem tedy vesměs znala, ale i tak mě to moc bavilo. Zajímalo by mě, jestli se i ostatní díly budou v něčem podobat seriálu. Jsem tak ráda, že jsem si v knihovně půjčila i druhý díl, protože napínavý konec vás prostě navnadí na další čtení!

NeuvěřitelnéNeuvěřitelnéS. Shepard

Díl poutavý jako vždy. Problémy a tajemství dívek byly zajímavější než kdy jindy. No, a finálové odhalení? Bomba! I když motiv A mi pořád nějak není zcela jasný... Jsem tak ráda, že tímto dílem série nekončí.

HledanéHledanéS. Shepard

Tenhle díl mě naprosto nadchnul. Lepší zápletky než v seriálu! Poruchy osobností dvojčat do příběhu skvěle zapadly a mnoho věcí náhle dává mnohem větší smysl, ale jako obvykle nám konec zase kompletně zamotá hlavu...

NapálenéNapálenéS. Shepard

Za mě rozhodně nejlepší díl! Prostředí na lodi a bez úniku. Hannino tajemství konečně vyplouvá na povrch.

NemilosrdnéNemilosrdnéS. Shepard

Krásné zakončení úžasné série! Za osudy lhářek jsem moc ráda. Ali se konečně dostala tam, kam bez diskusí patří. Konečně máme všechny odpovědi. Jen záležitost mezi Hannou a jejím otcem mi stále přijde otevřená...

26.07.2017

Roztomilá malá tajemstvíRoztomilá malá tajemstvíS. Shepard

Pozor, trochu spoilerů!

Bylo rozhodně více než zajímavé podívat se hlouběji do životů lhářek. Sice tomu chybělo to "něco", co dělá tuto sérii speciální, ale i tak to bylo čtivé. Příběh Hanny mě trochu zklamal, čekala jsem víc emocí okolo Mony; Emily byla asi nejlepší (její máma mi opět lezla na nervy); Aria, no, její chování jsem moc nechápala, svatba, vážně? Spencer opravdu přeji happy end vztahu s Melissou. Vždycky mě pobavily narážky na vodu Amino Spa. :D

Jak jsem již psala, byla to trochu jiná ochutnávka Rosewoodu. Myslím, že každý fanoušek PLL by si měl knihu přečíst, i když zajímavější než tohle by byly Alisoniny deníky. Škoda, že je nakladatelství nepřeložilo. :(

25.07.2017

Dvě pravdy a ležDvě pravdy a ležS. Shepard

Tento díl mě trochu zklamal. Předchozí knihy měly větší šťávu - nejspíš je to dané tou opakující se smyčkou. Konec mě moc nenadchl, Emma by se měla poučit (už se 3x spletla) a neměla by hned každého podezírat, když nezná celou pravdu... Vsadila bych se, že ten, koho bude považovat za vraha v dalším díle, vrah nebude.

Taky mi v tomhle díle strašně lezl na nervy Ethan, mám pocit, že není takový svatoušek, jak si o něm Emma myslí, zvlášť na konci se choval divně. Nebo je to prostě tím, že mě takové zadumané a tajemné typy kluků nepřitahují. :D

Takže za v podstatě stejné rozuzlení a otravného Ethana dávám tři hvězdy.

14.08.2017

Bajky Barda BeedlehoBajky Barda BeedlehoJ. K. Rowling

Bajky i Brumbálovy komentáře byly naprosto boží. Dlouho jsem otálela si knihu přečíst, ale rozhodně nelituji. Když jsem ji dočetla, přála jsem si jen, aby to bylo delší. Rozhodně doporučuji všem fanouškům, tuto knihu byste neměli vynechat.

PS: Ráda bych si přečetla i ty "Pohádky pod prašivkami" od Beatrix Bloxamové. :D

29.08.2017

Perfekcionistky: Hodné holkyPerfekcionistky: Hodné holkyS. Shepard

Děj už od začátku rychle ubíhal, i když (tedy až na konec) byl trochu předvídatelný. Zdá se mi, že autorka přece jenom plánovala tuto sérii více rozvinout, ale příběh se moc nechytnul u čtenářů. Doufám, že si na budoucí knihy vymyslí nový plnohodnotný nápad.

30.12.2017

Hra na schovávanouHra na schovávanouS. Shepard

Čtvrtý díl byl mnohem lepší než předchozí. Zápletka byla zajímavější a napínavější, tentokrát mě druhý tip na podezřelého mile překvapil. Posledních pár kapitol bylo vážně skvělých. Doufám, že tak autorka bude pokračovat i v dalších dílech.

PerfekcionistkyPerfekcionistkyS. Shepard

Autorka umí psát čtivě, nezastavuje se nad zbytečnostmi, zkrátka vás vtáhne do děje.

Pět dívek na první pohled dokonalých skrývajících temné tajemství – jo, to zní povědomě. Podobnosti s Roztomilými malými lhářkami jsou zde víc než viditelné, ovšem pokud nepasete po originalitě a zapomenete na PLL, knihu si můžete užít.

30.12.2017