Lucius30 Lucius30 komentáře u knih

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Doposud jsem se po dočtení jednotlivých knih této série nemohla dočkat dalšího dílu. Knihovnu duší jsem si nesmírně užila a myslela jsem si, že Mapa dní jednoduše nebude tak dobrá. K mému překvapení jsem si čtvrtý zamilovala ještě víc než třetí. Takže jsem se moc těšila na pátý, ale bohužel z Ptačího sněmu mám rozporuplné pocity.

Něco tomu scházelo... Jakoby autor potřeboval napsat šest dílů, ale tu největší bombu si schovával až na poslední díl? Stalo se tu hodně věcí, ale zároveň nic. Kdyby se mě někdo zeptal, o čem byl děj, tak bych nevěděla, co říct.

Zkrátka mě to trochu zklamalo, ale část z toho je i moje vina, protože jsem si z předchozí knihy nic moc nepamatovala, tím pádem mi nějaké věci unikaly (autor nemá v povaze rekapitulování, takže pokud jste Mapu dní četli dávno, tak doporučuji přečíst si nějaké shrnutí děje). Jinak postavy byly opět skvělé, některé jsem tu dokonce měla radši než dřív.

Jako poslední bych zmínila jednu věc, kterou si prostě nemůžu odpustit. Ransom Riggs miluje otevřené konce a umí je psát parádně. Konec pětky rozhodně je napínavý - nedokážu si představit, jak se z toho Jacob vyhrabe. Nicméně když si vzpomenu, jak se do téhle situace dostal... Vždyť to bylo z jeho strany tak hloupý! Prošel si už dost věcmi na to, aby věděl, že nebezpečí a pasti číhají všude. Chápu, že cílem bylo, aby Jacob byl v téhle bryndě, ale přece to šlo napsat mnohem rozumněji.

13.07.2021 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá, jelikož ze zhlédnutí filmu si pamatuji, že mi přišel docela chaotický, ale i tak jsem se mi líbil (kouzelnickým světem nikdy nepohrdnu).
Bohužel mě scénář zanechal se stejným chaosem. Tenhle chaos nejspíš plyne z toho, že se tu vyskytuje až moc postav a každá má vlastní zápletku. Tyto zápletky ale nemůžeme prozkoumat do větší hloubky, jelikož ve scénáři není možnost se nad tím pozastavovat kvůli délce filmu. Myslím, že by to šlo vyřešit tím, kdyby některé záležitosti byly jednodušeji napsané (např. zápletka s příbuzenstvím Lety a Credence). J.K. Rowling je bez debat skvělá spisovatelka, ale to z ní ještě nedělá scénáristku... Také jsem si někdy říkala, že Mlok a jeho fantastická zvířata se do tohoto příběhu o blížící se válce moc nehodí. V prvním díle mi to nevadilo, protože to byla spíš série náhod, ale tady mi to přišlo nucené.
Nicméně přes zmíněné výtky jsem si čtení knihy užila. :)

24.06.2021 4 z 5

Jak už nám název napovídá, kniha je napsána formou scénáře, díky čemuž ji rychle máte přečtenou. Příběh nás zavede do 20. let minulého století a ukáže nám další zákoutí kouzelnického světa. Hlavní postavou je Mlok Scamander, který se nedopatřením s jeho kufříkem plným fantastických zvířat zaplete do mnohem většího problému...
Knihu jsem si užila, bylo to příjemné počtení. Přesto bych preferovala tento příběh sepsán jako román, kde by byl větší prostor všechno pořádně prozkoumat. Někdy jsem si nedokázala některé věci či zvířata pořádně představit, protože ve scénáři není úplně místo na podrobný popis, ale naštěstí na tento vizuální aspekt mám film.
Knihu bych doporučila spíše zájemcům. Řekla bych, že to nebude pro všechny milovníky Harryho Pottera.

24.06.2021 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Příběh Třetí knihy snů ubíhal svižně a obsahoval hodně vtipných situací propletených s tajemnými událostmi na chodbě snů. Ve třetím díle se vrátily zpět ty temnější podtóny, které mi scházely ve druhém díle. Myslím, že sérii dělají výjimečnější a čtivější. Knihu jsem si užila, ale nenadchla mě tolik jako jednička (ale bavila mě více než dvojka).
Vytkla bych snad jen jednu věc a to, že konec mi přišel takový useknutý. Těšila jsem se, že ve finální kapitole bude popsána velká svatba, kde se všechny postavy sejdou a celý příběh se nějak uzavře... ale nakonec byla svatba jen zmíněna v postu Secrecy.
Celá série byla naprosto parádní a neuvěřitelně čtivá (a taky se krásně vyjímá v knihovně). Autorka v ní vytvořila originální svět plný možností a fantazie doplněný o skvělý humor a postavy. Stříbrné knihy snů bych doporučila všem, kdo hledají nenáročnou oddychovku.

24.06.2021 4 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Na tuhle knihu jsem těšila tak moc, že jsem si ji snad sama tímto přehnaným nadšením zkazila. Proto jí bohužel musím udělit pouze 4 hvězdy.
Příběh byl oproštěn od většiny mysteriózních prvků, které mě bavily v prvním díle. Místo toho tu bylo více romantiky, což není špatné, ale na konci jsem měla Henryho a té jeho ležérnosti plné zuby.
Snový svět mi přišel méně zajímavý než v prvním díle, nedozvěděli jsme se o něm skoro žádné nové informace... A tak se stalo, že mě daleko víc bavil skutečný svět a drama v rodině Spencerů. Okrb je něco jako Umbridgeová, prostě leze na nervy už jen ze stránky knihy. Ostatní postavy byly - až na pár výjimek - opět super.
Příběh byl ale pořád velmi čtivý, napínavý, plný humoru a poznámek pod čarou. Moc se těším na další díl, ale tentokrát to budu trochu krotit, abych zase nebyla zklamaná. :D

18.06.2021 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kerstin Gierová umí psát neuvěřitelně poutavě a její knihy se čtou samy. Také bych řekla, že dokážou zaujmout už jen svými obálkami.
Co se týče První stříbrné knihy snů, tak můžu jen doporučit. Nápad je jedinečný, mimoto napínavý, romantický a hlavně má pořádnou dávku tajemna. Ale nebojte, ta tajemnost je vyvážená skvělým Liviným humorem - Liv je mimochodem parádní hlavní hrdinka. I většina ostatních postav mi přirostla k srdci (nejvíce Mia, Livina mladší ségra s jazykem jako ostříž).
Snový svět byl neskutečně zajímavý a nejlepší na něm je, že nemá žádné meze. Opravdu se tam může stát cokoliv, a to dalo autorce volnou ruku v tom, aby napsala i ty největší blázniviny, které by se v našem světě nikdy nemohly odehrát.
Já jsem nadmíru spokojená a, jak už jsem jednou psala, knihu moc doporučuji!!!

18.06.2021 5 z 5

Divy Egypta Divy Egypta Dugald Steer

Pokud vás zajímá starověký Egypt, sáhněte po této knize. Nachází se v ní spoustu informací ukrytých na vizuálně poutavých stránkách. Mimo to se můžete naučit i pár hieroglyfů, otestovat svoje znalosti a na konci knihy vás čekají i krásné nálepky. Určitě doporučuji!!!

26.07.2020 5 z 5

Ghúlmošky navždy Ghúlmošky navždy Gitty Daneshvari

Ghúlmošky na věky věků Ghúlmošky na věky věků Gitty Daneshvari

Co je ta ghúlmoška zač? Co je ta ghúlmoška zač? Gitty Daneshvari

Ghúlmošky se chtějí bavit Ghúlmošky se chtějí bavit Gitty Daneshvari

Strašidelná párty Strašidelná párty Maja von Vogel

Tři holky na stopě bývala kdysi mou velmi oblíbenou sérií. Příběhy jsou velmi čtivé a napínavé a postavy sympatické. Pokud máte rádi detektivky a patříte do určené věkové skupiny, nenechte si tuto báječnou sérii ujít!

Místo činu: natáčení Místo činu: natáčení Henriette Wich

Letní lásky Letní lásky Maja von Vogel

Únos Únos Maja von Vogel

Totálně zaláskovaná Totálně zaláskovaná Maja von Vogel

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Sara Shepard

Čtvrtý díl byl mnohem lepší než předchozí. Zápletka byla zajímavější a napínavější, tentokrát mě druhý tip na podezřelého mile překvapil. Posledních pár kapitol bylo vážně skvělých. Doufám, že tak autorka bude pokračovat i v dalších dílech.

16.03.2018 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Film jsem viděla dřív, což byla chyba, protože jsem věděla, jak konec dopadne a tolik mě nezasáhl.
Příběh je opravdu originální, osobně si myslím, že člověk se nemění, spíš dospívá. Bylo zajímavé tento proces pozorovat u člověka jakým byla právě Sam.
Ti, kteří si z knihy nic neodnesli, nepochopili její pravé poslání. I já v tom tápu, některé věci prostě pochopíme až budeme duševně vyzrálejší. Knihu bych proto doporučila přečíst víc než jednou, třeba za pár let, vsadila bych se, že příběh budete vnímat úplně jinak.

21.01.2018 5 z 5

Hodné holky Hodné holky Sara Shepard

Děj už od začátku rychle ubíhal, i když (tedy až na konec) byl trochu předvídatelný. Zdá se mi, že autorka přece jenom plánovala tuto sérii více rozvinout, ale příběh se moc nechytnul u čtenářů. Doufám, že si na budoucí knihy vymyslí nový plnohodnotný nápad.

30.12.2017 5 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Autorka umí psát čtivě, nezastavuje se nad zbytečnostmi, zkrátka vás vtáhne do děje.

Pět dívek na první pohled dokonalých skrývajících temné tajemství – jo, to zní povědomě. Podobnosti s Roztomilými malými lhářkami jsou zde víc než viditelné, ovšem pokud nepasete po originalitě a zapomenete na PLL, knihu si můžete užít.

30.12.2017 5 z 5